Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod ivana1 » 11. Jan 2008, 20:49

dexter13 píše:ps: fos zije?


Nebol tu od oktobra, tak nejak, co mne osobne chyba...

V krmivach sa nezmenilo nic, nie je o com pisat. Timberwolf - stale sa posuva termin, kedy konecne bude aj u nas, uz uplynuli aspon tri slubovane terminy... :( Celkom som sa na neho tesila....

A co Ty - nepritomne pritomny :D :D ??
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dexter13 » 13. Jan 2008, 12:56

Ja som sa tiez tesil na fosa :D Ale sak on sa urcite vrati z neakej tovarne ak ho tu niekto nenastval :D

a tak, ludia furt vymyslaju v shope s granulami, robia mi tam nuklearny rozbor :D a zrejme budem fotit hafanov za prachy pre okolie ak bude zaujem, neak ma to chytlo a ked uz som vyvalil 35tis za fotak nech sa splati :D

A granule u mna ziadna novinka furt chcu len royal, trainer, arion.

Obdivujem tych co idu dovazat nove krmiva so statov, lebo objednavat to v lodnych kontajneroch ked sa mine jeden druh je o hubu. Nepreda, moze sliepky krmit :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod ivana1 » 13. Jan 2008, 15:00

dexter13 píše:... ak ho tu niekto nenastval :D


Ved prave - emor, Nils, mozno aj Zolo - aspon odvtedy sa odmlcal... :cry:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Novy rok

Poslaťod fosilia » 13. Jan 2008, 18:14

Ivana 1 a Dexter prajem vsetko dobre do noveho roka a vasim psikom zdravie a radost zo zivota.

Nikto ma nenahneval, ale je tazko s niektorymi komunikovat. Zvlast ked urazaju. To fakt nemusim...

Momentalne som v Chicagu tak mam uplne ine starosti. Opat samozrejme pri krmivach. Nic nove sa tu nedeje okrem narastu predaja krmiv oznacovanych Organics, ale to bolo hadam jasne uz z toho ako sa tu predavaju bio potraviny. Trochu tu snezi tak aspon ze je pekna zima.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ivana1 » 13. Jan 2008, 19:55

Ahoj, fosilia, dakujem za pozdrav, som rada, ze si O.K. :!: :D :D

V akej cene sa tam pohybuju Organics krmiva? Pre nas asi na "nezaplatenie", vsak?

Prajem Ti co najmenej starosti, iba ak prijemnych! Pekny rok!
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Re: Novy rok

Poslaťod dexter13 » 14. Jan 2008, 0:40

fosilia píše:Ivana 1 a Dexter prajem vsetko dobre do noveho roka a vasim psikom zdravie a radost zo zivota.

Nikto ma nenahneval, ale je tazko s niektorymi komunikovat. Zvlast ked urazaju. To fakt nemusim...

Momentalne som v Chicagu tak mam uplne ine starosti. Opat samozrejme pri krmivach. Nic nove sa tu nedeje okrem narastu predaja krmiv oznacovanych Organics, ale to bolo hadam jasne uz z toho ako sa tu predavaju bio potraviny. Trochu tu snezi tak aspon ze je pekna zima.


Nazdarek :D Samozrejme aj tebe, jak sme sa tu pekne zisli :D

Pozdravuj chicago, aj ja by som chcel zrat organics, bohuzial tu toho moc organics neni :D to kura co som mal neska z tesca vyzeralo skor ako steroidics :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Lada » 22. Jan 2008, 23:36

Ahoj fosilia som rada, že si opäť zavítal a dal o sebe vedieť. Potom keď sa vrátiš nám napíš ako bolo.
Ale aj tak by som od teba rada radu.
Moja mi nechce žrať granule teraz Pro plan ale (vlastne je jedno aké), dokiaľ jej do nich neprimiešam trocha psej konzervy kupujem Gran Carno.
Keď jej to pripravujem to sa ide zblázniť kňučí,sliny jej tečú...
Zaujímalo by ma či jej to nemôže dajako uškodiť dávam jej do jednej porcie caa 1-2 lyžice.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Lada

Poslaťod fosilia » 24. Jan 2008, 10:04

Urcite uprednostnovanie mokrej stravy je pre psika lepsia alternativa zvlast ked podavas vybilancovanu konzervu. Treba si uvedomit ze konzerva je silnejsie krmivo ako sucha strava pretoze prepocet sa robi na susinu aj ked na obale mate uvedene nizke cisla napr. bielkovin na Slovensku tzv. N-latky.
Neviem aky blbec toto na UKSUPE schvalil. To je co za vyraz?

GranCarno je nemecka konzerva firmy Animonda. Spolocnost znama hlavne sirokou ponukou mokrej stravy pre macky. Dolezite je, ze je to masova konzerva s pomerne vysokym cislom podielu celkoveho masa. Aj tu treba robit prepocet. Konzerva obsahuje vsetky mineralne latky zvlast Ca na upravu pomeru k P.

A teraz uz k tvojej otazke. Ano cas travenia mokrej a suchej stravy je rozdielny a je viacero nazorov na krmenie. V tvojom pripade navlhcis pridanim masa granulu a takto je tvojej fenke prijatelnejsia ako sucha.
Neboj sa urcite v tomto pripade krmis v propech fenky.

Problem moze nastat pri konzerve kde hore uvedene neplati. Takze pri kupe konzervy je dolezite sa pozriet na podiel masa a mineraly ci ich konzerva obsahuje. Su konzervy, ktore obsahuju aj chondroprotektiva.

Treba len obehnut petshopy. :D

No uz som nejako dlho hore takze dobru noc vlastne dobre rano.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Van » 24. Jan 2008, 10:21

vcera som sa bola nahodou pozriet na 4labky.sk, kde kedysi mali ako v jedinom shope na slovensku v ponuke canidae...uz ho nemaju (alebo som ho nenasla) ...ma niekto nejake info o tom, ci je v dnesnej dobe na slovensku dostat kupit?
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Administrátor » 24. Jan 2008, 12:33

Vítam na našom fóre prispievateľa až z ďalekého Chicaga! :D
Som rád, fosilia, že si sa nám tu zase objavil.
Obrázok užívateľa
Administrátor
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

canidae

Poslaťod fosilia » 24. Jan 2008, 22:18

Van píše:vcera som sa bola nahodou pozriet na 4labky.sk, kde kedysi mali ako v jedinom shope na slovensku v ponuke canidae...uz ho nemaju (alebo som ho nenasla) ...ma niekto nejake info o tom, ci je v dnesnej dobe na slovensku dostat kupit?

Canidae nema na Slovensku dovozcu a prekupuje sa z Ciech. Ano dolar klesa ale doprava sa vyrazne zdrazila. Tak to priamo vozit vzhladom na produkt je dost velke riziko. Canidae ci Felidae nie je zle ale nepatri do kategorie tzv lepsich krmiv. Uz ked tak zn. Innova ale Veronica Moreno ako pise v emaile nema ich spolocnost zaujem predavat v EU.
At this time it is the policy of Natura Pet Products to not do business within the EU market... Skoda.
Ozaj mozno neviete Hills sa bude vyrabat v Cechach. Ze vraj koli dostatku kukurice a jej ceny na tomto trhu. Zaujimave, ked trend vyroby je vypustat uplne z krmiv psenicu a znizit podiel kukurice.

Pekny vecer vsetkym.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Van » 25. Jan 2008, 0:34

Dik Fosilia za info...my v podstate striedame v urcitych obdobiach proplan s ANF...nie je to zrejme spicka na trhu, ale podla toho, co si tu raz uviedol ako vyberat krmiva, nam zlozenie az na repnu duzinu vyhovuje a psovi to sedi najviac z vyskusaneho. Canidae sme mali 1 vrece...a teraz sa mi naskytla moznost opat vziat cez znameho 2-3 vrecia, tak to zvazujem na prestriedanie...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Re: canidae

Poslaťod dexter13 » 25. Jan 2008, 20:55

fosilia píše:
Van píše:vcera som sa bola nahodou pozriet na 4labky.sk, kde kedysi mali ako v jedinom shope na slovensku v ponuke canidae...uz ho nemaju (alebo som ho nenasla) ...ma niekto nejake info o tom, ci je v dnesnej dobe na slovensku dostat kupit?

Canidae nema na Slovensku dovozcu a prekupuje sa z Ciech. Ano dolar klesa ale doprava sa vyrazne zdrazila. Tak to priamo vozit vzhladom na produkt je dost velke riziko. Canidae ci Felidae nie je zle ale nepatri do kategorie tzv lepsich krmiv. Uz ked tak zn. Innova ale Veronica Moreno ako pise v emaile nema ich spolocnost zaujem predavat v EU.
At this time it is the policy of Natura Pet Products to not do business within the EU market... Skoda.
Ozaj mozno neviete Hills sa bude vyrabat v Cechach. Ze vraj koli dostatku kukurice a jej ceny na tomto trhu. Zaujimave, ked trend vyroby je vypustat uplne z krmiv psenicu a znizit podiel kukurice.

Pekny vecer vsetkym.


Canidae mohlo mat zastupcu :D keby nemali poziadavky odber 40ton krmiva a potom bude autorizovany distributor :D vtipne no. Pred rokom som mal aj cennik, ale vozit nieco z californie je o hubu, minie sa jeden druh a co objendam 20tonovy kontajner jedneho druhu? Ludia cakat nebudu...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod lucik » 28. Jan 2008, 7:49

viete niekto nazov noveho krmiva, ktore distribuuju Hamsystem (nie FM, nieco nove)? zabudla som nazov.
pripadne prosim vyjadrenie co to je za zradlo :)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod marial » 28. Jan 2008, 12:12

lucik píše:viete niekto nazov noveho krmiva, ktore distribuuju Hamsystem (nie FM, nieco nove)? zabudla som nazov.
pripadne prosim vyjadrenie co to je za zradlo :)

myslis OmniPro? poznam len z netu, skusenosti s nim tiez nemam. :?
marial
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 18. Sep 2007, 10:21

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron