[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Krmivá

Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Dobry vecer

Poslaťod rado2711 » 15. Feb 2008, 22:02

mam nove steniatko madarskej vyzly ma 6 mesiackiov je to fenuska, prosim vas ake granulky by ste mi doporucili? momentalne papa Trainer-Baby Medium.Je to dobra volba?myslim ze by ziedla vsetko na svete je pazrava ako taka bestia :lol: :lol: :lol: som z Trnavy a mame tu dobre chovatelske potreby maju tam Trainer aj na vahu alebo cele balenia.
Este raz dakujem poradte.Fenuska ma teraz 16,5Kg
rado2711
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 8. Feb 2008, 15:59

krmivo

Poslaťod fosilia » 16. Feb 2008, 17:57

Myslim, ze radit ti nejake ine krmivo asi nepotrebujes. U mna vzdy plati zasada, podiel masa, co najmenej cerealii, cistota teda zaruka len 18mesiacov od datumu vyroby,dostupnost krmiva a co najvacsie balenie.

U tvojho psika by som este striedal chute. Teda urcite bude bastit kralika a kacicu. Vsetko pre stredne plemena psov.
Polovnik je polovnik...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

krmivo

Poslaťod fosilia » 16. Feb 2008, 18:12

ZEwa: Tiez myslim, ze radu nepotrebujes. Vybrala si si ANF teda krmivo, ktore splna min.poziadavky na kvalitu a cistotu krmiva. To je najhlavnejsie, potom samozrejme cena a davkovanie. V duhom pripade opat nasadena holistika ale s podielom probiotik, co moze niektorym psov sposobovat problemy. Mozno to znie divne ale niektore probiotika sa nespravaju tak ako by sme od bakterii v zaludku ocakavali. Mozno je chybou aj nedostatok vlakniny v krmive. Osobne by som si teda vybral inu znacku napr. Proplan kde velkost granul bude vyhovovat alebo ostal na tom stenacom s rybou, kde probiotika nie su.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

krmivo

Poslaťod fosilia » 16. Feb 2008, 18:21

janusik: Mozno sa budem opakovat. Este sa nenasiel genius, ktory by postavil recepturu - bilanciu a kvaltu tak aby vyhovovala vsetkym psom jedneho plemena. Preto texty a obrazky ku krmivu neznamenaju automaticky, ze su vhodne pre toto plemeno.

Vsetko sa skryva za zlozenim. U krmiva, ktore si mala mas pouzitu surovinu poultry meal, teda masovokostnu mucku z hydiny bez presnej specifikacie. Ono totiz morka,kacica a kura patria pod hydinu, ale pes na ich proteiny reaguje rozdielne, teda presnejsie jeho pankreas a enzymi.

Krmiva s takymto zlozenim nemaju nic spolocne s kvalitou. Na to nepotrebujes odbornu skolu ,staci si to precitat z originalu na obale.

Urcite lepsou volbou je Proplan alebo Trainer ci Firstmate. Vsetky krmiva maju rybu so zemiakmi alebo s ryzou. Samozrejme pre stenata velkych plemien. Rozhodnutie je na tebe a na dostupnosti krmiva.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ZEwa » 17. Feb 2008, 15:00

Ďakujem foslilii za odpoveď :D Eva a ryšane
Obrázok užívateľa
ZEwa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 6. Sep 2007, 10:23
Bydlisko: Košice

krmivo

Poslaťod Zunna » 20. Feb 2008, 10:34

Ahojte, veľmi by som vás chcela poprosiť o radu pri výbere krmiva. Mám 9 mesačného psíka border collie, denne sme vonku viac ako 3 hodiny a dosť sa nabehá. Vyskúšali sme purinu proplan ale po tej mal dosť veľké hovienka, potom FM potato and fish puppy, to mu celkom chutilo ale ho nafukovalo a mával vetry, po krmive Hills mal zase dosť svetlé hovienka a ani mu to krmivo veľmi nechutilo. Momentálne skúšame krmivo Eagle pack small and medium ale toto krmivo mu nechutí. Dávam mu aj varenú stravu ale tej zje len trošku a väčšinou dáva prednosť granuliam. RC a Eukanubu skúšať nechcem. Naozaj by som potrebovala poradiť, pretože mne už dochádzajú nápady a malý potrebuje kvalitné krmivo. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Zunna
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19. Feb 2008, 21:06

Poslaťod Lada » 22. Feb 2008, 20:48

Zunna, proplan nechceš dávať lebo pes mal veľké hovienka?
To iba preto? Vieš netreba to brať tak strašne precitlivene. Sú iné dôležitejšie veci v živote, ktoré treba riešiť.
Naposledy upravil Lada dňa 19. Aug 2010, 22:19, celkovo upravené 1
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Zunna » 23. Feb 2008, 22:44

No neviem či je to precitlivenosť, keď chcem pre svojho psa to najlepšie. Pre mňa je dôležité jeho zdravie, zvlášť keď je vo veku v ktorom sa nevypláca robiť chyby. Na trhu je už toľko krmív, že je ťažké sa v nich orientovať, zvlášť keď sa človek veľmi nevyzná v zložení. Som si vedomá toho, že každému psovi sadne niečo iné, ale nechcem z neho robiť pokusné zviera. To s tými hovienkami je možno hlúpe, ale ja si radšej vypočujem viac názorov, a potom sa rozhodnem čo urobím.
Obrázok užívateľa
Zunna
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19. Feb 2008, 21:06

Krmivá

Poslaťod zora » 24. Feb 2008, 20:56

Prosím, vie mi niekto poradiť,ktoré z týchto krmív-Animonda Gran Carno a Club prolife, sú vhodnejšie pri prechode z Orijenu. Po Orijene je fenka stále hladná a pritom za 4mes.pribrala,čo ozaj nemusí.Má 3roky a pohybu ozaj dosť,pretože to je taký malý neposed.Alebo sú aj lepšie krmivá?
:scratchhead:
zora
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24. Feb 2008, 20:33
Bydlisko: Nitra

Poslaťod krista » 26. Feb 2008, 15:10

Prosím poraďte ak viete.Mám kŕmiť 7ročného bradáča krmivom "senior?Je už vôbec senior?Krmim ho Trainer adult medium a na "seniore je napísané od veku 6rokov.Je ale aktívny ako za mladých čias :lol: Ďalším menším problémom je ,že sa dosť často pasie.Niečo mu nesedí?
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

krmivo senior

Poslaťod keit » 13. Aug 2008, 16:29

krista ahoj :-) ja už tiež riešim tento problém môj psík má 7,5roka a tiež nevyzerá na to, je hravý a čiperný ale cca od júna som prešla na senior krmivo predsa má iné zloženie ako krmivo pre dospelé psy, skúšame Puffins senior ale psík má zvýšenú kyselinu ktorú aj zvracia a tiež žerie trávu tak neviem, neviem či to bola dobrá voľba, ono pri tých senior krmivách moc na výber nie je, väčšinou je to kuracina ja by som najradšej králika, kačicu alebo koňa...len nie kura ale nenašla som :-( teraz zvažujem Trainer senior Natural ale tiež je to kura tak váham, predtým sme krmili kôli citlivému žalúdku Trainerom kačka ryža+konzerva hypoalergénna a bolo super lenže konzervy zmizli z obchodov a tiež ma stále mátala otázka že netreba už krmivo senior čo keď mu chýbajú nejaké živiny napr. na klby /nakoľko trainer fitness ich nebsahuje/ ktoré už v tomto veku potrebuje a nemá ich? tiež neviem čo ďalej :(

-je kvalitné krmivo Trainer natural senior?
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod krista » 18. Aug 2008, 8:05

Ahoj keit,tešim sa že si ohodnotila puffins,písala som že sme aj my prešli na toto krmivko,ale museli sme to stornovať.Tak isto ako tebe,pes mi začal hnačkovať :( ,pásol sa ako kobylka a dôsledne vracal (napriek všetkému mu to stále chutí :?: )......Jo,a v neposlednom rade aj pribral.......Postupne sme prešli na proplan light jahňa ryža,a vrátil sa psík do normálu.....aspoň zatial to tak vyzerá,ryžu nám poradili pre psíkov s hnačkovaním,tak preto.Napíš ako ste dopadli..... :wink:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

krmiva

Poslaťod keit » 18. Aug 2008, 10:48

ahoj krista - my sme tiež ale už dávnejšie cca keď mal Edy 4 roky tak papal Proplan ale rybací - bolo to konečne krmivo ktoré ho dalo dokopy - srsť, škrábanie, hovienka :oops: atď. ... ale po určitej dobe cca 1,5? -2 roky už si presne nepametám mi ho začal odmietať a znova začali peripetie s krmivom, začali sme skrmovať First mate ale nič moc :( a potom Fitnes trainer a ako som už písala bolo to to najlepšie krmivo + tie konzervy tak preto zvažujem Trainer natural senior len neviem či je to tiež také kvalitné krmivo ako tá fitness rada

-inak ten Puffins - ja ti neviem zo začiatku mu hrozne chutili ale teraz už mi ich nejako nechce, hnačku nemá len tá kyselina a dosť mu tiahne s papulky :( ale to on mával aj pri ostatných krmivách, nevieš náhodou poradiť čo sťahuje kyselinu? mám mu dávať nejaké probiotiká - fakt neviem :cry:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod krista » 18. Aug 2008, 14:28

Ohľadom tej kyseliny by si mala kontaktovať veterinárnu poradňu tu na chovateľoch,určite ti poradia.Môj tiež vracal kyselinu,dokonca každý deň a väčšinou ráno.....Jemu nesedia krmivá kde je kuracina,tak preto to jahňa.A to si predstav že sme kúpili 15 kg vreco puffinsu.....Len len že som zohnala kupca,lebo po 2 - 3 kilách sa to rapidne zhoršilo,a toto nebolo 1.vreco,síce to predošlé bolo malé balenie.......Ale už nikdy viac,napriek všetkým chválam :roll: Ak niečo zistíš proti kyseline,daj vedieť :wink:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

krmivo

Poslaťod fosilia » 18. Aug 2008, 19:06

Jemu nesedia krmivá kde je kuracina... A co nechodili sme do skoly ked nevies citat. Preco takyto druh krmiva podavas psovi ked to vyslovene neznasa. To ze pes zerie travu je ok vacsinou je to koli traveniu ale s kyselinou to teda nema nic spolocne.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron