Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivá

Poslaťod Lada » 3. Jan 2007, 22:02

Ahojte. Chcem sa vás opýtať na druh granulkového krmiva aké podávate psíkom. Čo je podľa vaších skúsenost najlepšie. A čo poviete na ACANU junior puppy.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Krmivo

Poslaťod fosilia » 6. Jan 2007, 11:24

Pokial ti staci toto muckove krmivo s kukuricou tak ok.
Na kanadskych forach mi povedali ze je to lacne hypermarketove krmivo ale ze teraz zacali vyrabat vyssiu a lepsiu kvalitu pod oznacenim Orijen.
Ja si vyberam podla garancie uvedenej na obale. Muckove krmiva pre mna nie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lada » 6. Jan 2007, 23:51

To vieš, že chcem mojej dopriať to najlepšie a najzdravšie krmivo. Dostali sme k štenaťu štartovací balíček Happy Dog junior Grog 1.5kg a dorýchla som nič nezohnala. Manžel to rýchlo kúpil on sa okolo toho dopodrobna nezaujíma. Doniesol to navážené v dokonca 4kg v sáčku tak ani presne neviem či je to to kvalitnejšie. 1kg stál do 100Sk.
A aké je podľa teba kvalitné bezmúčkové krmivo. Napíš.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Lada

Poslaťod fosilia » 7. Jan 2007, 17:34

No kvalitna granula neexistuje. Pokial chceme nejaky standart tak toho masa myslim svalovinu aspon 20%.
Zlozenie tvojho krmiva: Hydinová mäsová múčka, kukurica, rybia múčka, ryža, ovos, hydinový tuk, vajcia, hydinový mäsový hydrolyzát, minerálne látky, hovädzí loj, kvasnice, morské riasy, bylinky, stopové prvky, ľanové semeno, vitamíny...
Cena podla zlozenia okolo 60,-/kg.
Co je to hydinova masova mucka?
Stenatu urcite je lepsie podavat superpremiove krmivo lepsieho zlozenia z originalneho obalu. Rozvazovane krmivo je nevhodne. zvlast ked je nabalene uz v sacku.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lenka Mikšová » 8. Jan 2007, 16:38

Ahoj nevyjadrila si sa aké plemeno psíka máš na mysli. Ja mám nemeckú dogu a kŕmime Royall Caninom. Skúšali sme prejsť aj na iné,ale psík si aj tak vyberie,čo mu chutí najviac. S iným krmivom sme mali problém s nadúvaním a nechutenstvom. Každé krmivo je pre každú rasu psíka špecifické niečím iným,či je to veľkosť psíka,srsť a pod.
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod lili245 » 8. Jan 2007, 16:49

ACANA neviem, preco by to malo byt nekvalitne, a dostanes to kupit len vo zverimaxe, ja krmim acanou aa je to velmi dobre krmivo, moji psy si ho vybrali
lili245
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25. Okt 2006, 15:15

krmivo

Poslaťod fosilia » 8. Jan 2007, 19:30

Lili245 no kvalita vyzera trochu inac a v suchej strave ju budes darmo hladat.
Ak sa chces priblizit k standartnemu suchemu krmivu musis si ovela viac priplatit. Na fore pets.ca sa toho dozvies dost i ked o hypermarketovych krmivach sa tam moc nebavia.
RC pre velkych a svetlych psov rizikove krmenie... BHA?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lada » 9. Jan 2007, 22:54

Ahoj Lenka. Mám fenku 10 týž. Staffodšírskeho bullteriéra. A zdá, sa, že jej to celkom chutná. Keď to vyje kúpime čosi lepšie.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod lili245 » 10. Jan 2007, 11:15

ved to kmivo v hypermarketoch ani nemaju!!!!!!!!!!!!
lili245
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25. Okt 2006, 15:15

Poslaťod Jaro » 11. Jan 2007, 13:26

Fosilia a cim krmis psa ty ak to nie je tajne ? :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod gupka » 11. Jan 2007, 20:36

ja krmim proplanom, je mastnejsi a velmi mu chuti, kuraci moc nechcel, a ma na neho aj alergiu, cize krmim lososovym a teraz skusam jahnaci :D
gupka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49

krmivo

Poslaťod fosilia » 11. Jan 2007, 23:07

lili245 na rozdiel od teba som trochu dlhsie zil v CA a ja pisem o produkte v tomto state. Nie na Slovensku. Acana je nieco podobne ako u nas Tesco granule. Vyraba sa pod roznou znackou z lacnych surovín koli dobrej cene. Celkovo vsak patri medzi dobre premiove kanadske krmivo.
Psenica, sosovica a kukurica je v Kanade velmi lacna ved je to svetovy vyrobca.
Lenze vacsina aj tak psom vari a k tomu kupuje taketo lacne granule alebo chcu kvalitu a ta sa toci cca od 100-200CAD za vreco.

Jaro este mam dost krmiva Canidae a Natural Balance tak momentalne tymto. Ale uz mu to akosi prestava chutit tak nieco skusim z domacej varenej kuchyne z knihy receptov.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 12. Jan 2007, 8:23

Fosilia a teraz uz v kanade nie si? Si na Slovensku? Tak mi povedz, ktore krmivo na Slovensku povazujes za kvalitne? Alebo ziadne, ked chces varit domace jedla?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod fosilia » 12. Jan 2007, 9:31

rybicka ono je trochu rozdiel v ponuke krmiv, pretoze v Kanade mas v kazdej dedine vyrobcu co ma nieco spolocne s krmivami. Nemyslim len krmiva pre psov. Strasne vela sa tam vyraba privatov a vyvaza pod roznymi znackami do EU a Azie. Vseobecny trend kvalitnych krmiv je skor v USA ale su aj paradne drahe. Na Slovensku som take krmiva nevidel a pochybujem ze sa tu aj objavia. Cena rozhoduje...

Varena strava nie je vseliek na kvalitu ale pri dobrych receptoch sa k nej tento druh krmenia blizi. Na Slovensku som videl Eagle Pack a Pro Pac co je podobne kvalitou Acane ci K9. Ale este som to nekupoval.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Jaro » 12. Jan 2007, 10:16

Fosilia asi si z cestovany a mas co to prestudovane . No moj nazor je taky ze ak by sme chceli ludom ci psom dat super kvalitu museli by sme im davat len bioprodukty z biofariem . Len to krmivo pre psov ci macky by bolo asi neskutocne drahe . Nemyslim si ze krmiva ako Acana su na urovni nejakej Tesco znacky . Ked si pozries zlozenie je sice pisane ze to ci ono obsahuje masovokostnu mucku a napr krmivo co davas ty nie ale mozno by sme sa cudovali co by ukazal rozbor krmiva . a za dalsie ani keby tie granule by boli z cistej kuraciny ci jahnaciny musia prejst chemickou upravou . Moj poznatok vravi ze napr. v severnej amerike sa velmi vyuziva geneticky upravena hydina . Takze mas to vcelku za jedno . Ide o to podla ci to psovi chuti alebo nie a ci je z toho krmiva aj zdravy . A pokial vies cim sa krmia velkochovy hydiny a pod havede tak uznas ze tazko vyberies nieco ozaj extra . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron