steniatko yorka a krmivo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

steniatko yorka a krmivo

Poslaťod sandy » 15. Sep 2006, 20:49

Caute. mam taky problem. Mam doma 3a pol mesacne steniatko yorka a poslednu dobu strasne spekuluje nad zradlom. Ked som ju doniesla od chovatelky jedla royal canin pre stenata, tie jej davali aj tam a ja som v tom pokracovala. Lenze potom mi viaceri ludia tvrdili, ze jej treba davat pestru stravu a zacala som pridavat ryzu, kuracinku, zeleninku, tvaroh a pod. a ona jedla granule menej a menej a potom dostala hnacku, ktoru dovtedy nikdy nemala. Trvala kratko, za 2 dni bola zas v pohode ale ja som sa zlakla a zacala jej znova davat len granule, ktore vsak ona uz nechce. Sem- tam pocujem ako si dava ale je to malo, aj pochudla dost. Doma radsej hladuje ako je tie granule, potom vonku hlada co by zjedla a mna to uz takto nebavi. Skusala som jej dat aj granule, ktore davam doma druhemu psikovi /acana/, z tych zjedla par kuskov a zasa nic. Bojim sa aby nezoslabla a nedostala nejaku chorobu, pripadne si nenarusila imunitny system lebo na svoj vek je dost malicka. Mam cakat dokym sa uplne vyhladuje a zacne jest suche alebo jej davat aj varene a modlit sa aby zasa nedostala hnacku? Prosim poradte. dakujem sandy
sandy
 

Poslaťod . » 16. Sep 2006, 11:25

nechaj jej stale granule a ona urcite vyhladuje a spamata sa co ma jest, ale popri tom jej daj aj niaku konzervu, ale len trochu a daj jej ju na vrch granuli :wink: ale len troch a ona to bude zrat uvidis, len trochu sfajnovela :wink:
ale ja si myslim ze ju to prejde
.
 

Poslaťod sandy » 16. Sep 2006, 13:42

dakujem za radu, s tym suchym krmivom som to uz skusala ale ona radsej hladovala dalej. Mozno skusim kupit este inu znacku granul. Raz som jej davnejsie skusila dat tasticku pedigree pre stenata, isla sa za nou zblaznit, strasne jej chutila ale pocula som, ze toto zradlo je nekvalitne, ze je tam velmi nizky obsah masovej zlozky a ze je tam vela umelin tak neviem. Ale verim, ze keby som jej to davala tak to jest bude. Niekedy mi pripadai ako taka mala anorekticka :evil:
sandy
 

Poslaťod zuzu » 17. Sep 2006, 10:29

Ahojte, ja mam tiez taky problem, ale horsi. Ja mam fenku (vcera mala 1 rok) a odmalicka kym som si ju nevzala, mala 3 mesiace, ju povodna majitelka ucila na rozky a varene kuracie maso, granule skoro nejedli. A ja si ju mam teraz doma naucit na granule? Soplava ked som ju doniesla, 4 dni absolutne nic nedala do papule, aj sme jej varili, nic...nejak ten cas ubehol, ona vyrastla, je zdrava, vazi 2.5 kila co je idealna vaha, ale posledne tri dni neda do papule nic, ani mlieko s cornfleksami, nie to este nejake "sproste" granule...brucho jej totalne visi, uz som z nej zufala, niekedy mam take tiky ze by som ju najradsej kopla, ale snazim sa zdrzat aj ked sa velmi premaham aby som ju neskricala...Proste pes mi mneda do papule N I C :cry: ked dneska nic nezje, beriem ju k vetovi nech jej nieco pichne, inak od hladu zdochne..
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Hosť » 17. Sep 2006, 17:00

Ahoj Zuzu. Vidim, ze moja je podobna ako tvoj psik len v mladsom vydani. Robila presne to co tvoja, dobre 2 dni nic nejedla ked som jej dala len granule, par z nich zobla ale to bolo vsetko. Normalne som jej mohla rebra ratat a ked ju suseda vonku hladkala pytala sa ma ci jej nedavam jest. Teraz sa za posledne 2 dni trochu zlepsila, zjedla aj hovadzi vyvar so zeleninkou a namocila som jej tam par granul, ktore vsak statocne nechala v miske a zjedla len to ostatne a dala som jej aj trochu pedigree tasticky, ktoru tiez nezjedla celu, ale aspon nieco. Nechce sa mi verit, ze niekto moze byt taky vyberavy. Mam doma este 5 rocnu pudlicku a tato mi v zivote toto nerobila ako ta mala. Skus dat tej svojej jest nieco co ma najradsej, nejake jej najoblubenejsie jedlo alebo pamlsku. Ked to zje, je jasne ze jej nic nie je a ze len spekuluje. Uvidis, ze ak jej dva dni nedas nic ine len tie granule tak ich zje, mozno nie cele ale zje z nich ked sa vyhladuje. Ale samozrejme nesmies jej dat popri tom nic ine ani pamlsku a davaj pozor aby ti nezjedla nieco vonku. A ak jej jest nechuti vobec, moze mat pokazeny zaludok. Mozno jej nesadlo nieco ako u ludi.
Hosť
 

Poslaťod anitram » 17. Sep 2006, 20:51

zuzu, stale nechce jest?? Vcelku som rada, ze ta moja taka nie je, ale ta jej pazravost ma obcas vytaca. Dennu davku Royaliek dostava na dvakrat rano a poobede a poobede je schopna este zobronit. ked my veceriame, tak dostane syr, paradajku, suncicku, popritom dostava piskotky, obcas tie hafanie keksiky. Ale tiez je stale chuda, neviem kde sa to v nej straca, teraz ma 2,7 kg. Som rada, ze nie je prieberciva a zje vsetko co jej dam do misky. Tak drzim palce, nech sa aj ona tak rozpapka.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 18. Sep 2006, 9:42

Sandy, máš tri možnosti:

1/ vrátiš sa k pôvodnému kŕmeniu iba Royalkami, no budeš musieť zapracovať na tom, aby sučinka odfajnovela. Môžeš ju nechať tak, nech jej hlad povie sám, čo je vcelku dobré riešenie, ale pri malom šteňati by som bola trošku na pochybach. Dospelý pes môže ostať o hlade kludne aj týždeň. Alebo jej môžeš granulky zalievať vývarom, pričom bude postupne vývaru menej a menej, až sa raz možno podarí papať "bezvývarové" granule.

2/ ostaneš pri tomto tvojom vynovenom spôsobe kŕmenia, ale nejaký čas s tou hnačkou počítať treba. Tá prišla preto, lebo sučka je navyknutá iba na granule a jej žalúdok taká novota trošku zaskočila. On si ale po čase zvykne.

3/ ako si už vravela - začneš kŕmiť inými granulami, čo ale vidím ako najhoršie riešenie, pretože problém to vyriešiť nemusí a navyše sa tu takisto zahrávame s možnosťou hnačky, je to celkom normálne pri prudkej zmene krmiva. Aj z granúl na granule treba prechádzať postupne.

Odporúčam rozhodnúť sa medzi 1 a 2...ale ako sa rozhodneš je na tebe. Čo je lepšie, rozoberať nebudem, pretože toto su medzi psičkarmi donekonečna trvajuce debaty, pričom každy si zastava to svoje.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sandy » 18. Sep 2006, 11:17

dakujem velmi pekne offca :)
sandy
 

Poslaťod zuzu » 18. Sep 2006, 15:17

Slavnostne oznamujem, ze ubehol dalsi den a pes nemal nic v ustach :roll:
nezerie ani pamlsky, ani piskoty, nic..Najhorsie je, ze rodicia to zvaluju na mna, ze na nu kricim ked nechce zrat, lenze ona to ma v riti s prepacenim..Je totalne zabanovana
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod jorikas » 18. Sep 2006, 21:40

no Zuzu, dúfam, že si ju už zobrala k lekárovi..Môže mať dáku chorobu keď tak veľmi nechce jesť.Nieže sa jej ešte niečo stane!Mne odkedy uhynula 10mesačná yorkina, hocijaký náznak choroby vidím u ostatných, už bežím k lekárovi..pre istotu.
jorikas
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Aug 2006, 15:48
Bydlisko: KN

Poslaťod Milan1 » 20. Sep 2006, 9:25

Skúste si kúpiť od FirstMate OSDS. To je na podporu trávenia / okrem iného/ . Možno to pomôže.
Milan1
 

Poslaťod zuzu » 20. Sep 2006, 13:18

U veta sme boli, mala trosku zvysenu teplotu tak jej pichol nejaku injekciu a kupili sme jej Glukopur ale nechce to. Zatial nevidim zlepsenie, bohuzial, velmi sa bojim. Teraz som prisla zo skoly a ma opuchnute prave oko , takmer ho nema otvorene. :cry: Neviem co jej je..ale strasne sa o nu bojim, esteze je taka vesela, cely den behy a hra sa ako obvykle, neviem z coho berie energiu..Drzte prsty.. :cry:
Milan1 co je OSDS ak smiem vediet?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod jorikas » 21. Sep 2006, 16:11

ahoj zuzu!opuchnuté oko?ešte stále?aj moja mala to, bol to glaukom-zelený zákal.Má aj rozšírené žilky v oku?Naša na to dostala kvapky-Pilokarpin a ešte niečo.zober ju radšej ešte raz, s tým okom.Nežmúri príliš?Lebo potom zas má suché oko-a to je vraj celý život...
jorikas
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Aug 2006, 15:48
Bydlisko: KN

Poslaťod zuzu » 22. Sep 2006, 14:35

Oko má už v poriadku, našťastie. Dnes KONEČNE zjedla misku kuracieho mäsa ale to je zatiaľ všetko. Ale aspoň dačo.. :)
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia