krmivo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

krmivo

Poslaťod ankous » 1. Aug 2006, 11:46

Ktore krmivo podla vas " taha " psa do vysky ? Genetiku prosim vynechajte.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Aug 2006, 14:02

EUKANUBA, pocula som o nej, ze ked sa s nou krmi, tak su z nej prerastene psy, ale zda sa mi ze s nou musis zacat krmit uz od stenata. :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod sylva » 1. Aug 2006, 15:39

To ako myslíš, že existuje krmivo, ktoré by vytiahlo psa do výšky a zas nejaké iné, ktoré by ho natiahlo troška do šírky a tak podobne :lol: Obávam sa, že takto to asi nefunguje :twisted:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Aug 2006, 7:07

sylva, ja by som sa skôr priklonila k ankous, pretože napr. môjho psa som od začiatku krmila jedným krmivom a je širší než má byť. Ale nie je tlstý, trčia mu rebra, ke´d ho pohladím, cítim rebra, ale má podla ostatných obrovský hrudný kôš. A jeho rodičia boli šampionmi nejednej výstavy. On je iný. zmenila som krmivo, ale psa už asi nezmením. Šírku hrudného koša nezchudnem. Neverím, že je to genetikou, lebo jeho rodičia odpovedajú štandartu.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Hosť » 2. Aug 2006, 7:18

Myslíš, že genetika funguje tak, že deti sú kópiami svojich rodičov? To by bolo veľmi jednoduché. :lol: Krmivom to určite nebude. :lol: Alebo že by som predsa len skúsila? Lebo veľký hrudník by sa zišiel :D
Jasne, že "silné" krmivá Ti šteňa vyženú do výšky, čo nie je určite žiadúce, ale až takúto moc krmivá ozaj nemajú.
Hosť
 

Poslaťod sylva » 2. Aug 2006, 7:19

Zabudla som sa prihlásiť. Ten predchádzajúci príspevok som písala ja.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Aug 2006, 7:57

sylva ja som to myslela tak, že môj pes je celkovo velmi mohutný, aj paciny má mohutné, velmi mohutné. Je to bígl a tí majú vážiť max. 15kg. Môj má 1 rok a váži 18. Je mohutný, už ako 7 mesačné šteňa vyzeral veľkosťou ako dospelý, keby nemal ešte šteňaciu hlavu, tak mu každý tipoval tak 3 roky. Velmi rýchlo vyrástol a zmohutnel. Neviem, možno malo to krmivo velmi veľa vápnika, možno som ho k tomu ešte navyše dokrmovala mliekom-lebo ako šteňa mal zlomenú nohu, tak mi to bolo doporučené, aby mal dosť vápnika a kosť mu rýchlo zrástla. Lenže on je teraz veľký(a to mlieko som mu nedávala pravidelne a vela), mohutný, má velmi velký hrudník, široké packy...problém je v tom, že ako ročný má problém ten, že akonáhle lieta, blázni, behá, skáče a vyvádza, tak to nezvláda. Má ťažké telo a aby takto vyvádzal, musí vynaložiť všetko úsilie a ako sa vyblázni, leži polomrtvý na zemi a lapá po dychu a chrčí. roztiahnutosť a nadmerný vývin kostí môže spôsobiť krmivo, s vysokým obsahom vápnika, tukov a kalorických energerických látok.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 2. Aug 2006, 8:05

Asi nejde len o obsah vápnika. Je to presne to, čo vravím. Silné krmivo. Ale rozhodne to nemôže pôsobiť tak, že pri určitom zložení sa pes vyšvihne len do výšky, pri inom mu zas narastie hrudník.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Aug 2006, 8:12

Ja som hrudník uviedla ako prvé, inak som napísala, že je celkovo velmi mohutný a už ako šteňa vyzeral ako dospelý pes. Je to silným krmivom. Ale ako ho rozoznať? Ako poznám, toto je silné krmivo, toto mu nemám dávať, lebo bude rýchlo rásť?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 2. Aug 2006, 8:23

No rozoznáš to predsa podľa zloženia :lol: Niektorí chovatelia robia napr. to, že "babätkovské" krmivo riedia dospeláckym krmivom. Niektorým stačí, že kúpia krmivo najvyššej kvality a nepridávajú žiadne tvarohy, smotany, vajcia. Niektorý Ti zas povie, že šteniatku treba pridávať tamto a ono. Sú aj maníci, čo dávajú robiť krvné testy, aby zistili, či je v strave všetko v rovnováhe, či nič nechýba.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 2. Aug 2006, 12:40

ahoj rybicka :) .
Akymi granulami si ho krmila?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Aug 2006, 13:14

Ako malé šteňa mal Adult pre šteňatá, ako väčšiemu som mu začala dávať Charlie. BOhužial nepatrím k tým, čo si môžu dovoliť kupovať velmi kvalitné, ale nehorázne drahé granule. Nie som tak super zárobkovo činná, musíme sa spokojiť s menšou kvalitou za menšie peniaze. Keby som mu kupovala tie najdrahšie, tak mu nemám o niekoľko mesiacov za čo kúpiť vôbec nič. :cry:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 3. Aug 2006, 11:50

v poho,nepatrim medzi tych ludi čo sprdnu človeka koly tomu že nekrmia psov špičkovym krmivom 8)
hm..nepoznam tie granule..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 3. Aug 2006, 12:51

Mary, teraz mu dávam Dante, krmí nimi aj môj brat svojich havošov a sú v pohode, majú aj perfektnú srsť, sú aktívni a žerú to ako diví. Kupodivu aj môj sa do nich pustil ako do najväčšej dobroty :) tak uvidíme
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod SH a perzska macka:) » 6. Aug 2006, 18:02

pytal sa otazku, na ktoru ma byt jendnoslovna odpoved a pozrite sa co tu vypisujete!
Prosil vas o vynechanie genetiky......
ANKOUS- skusal si krmit krmivom Eukanuba?
lebo ja som dost pocula a aj videla, ze stenata, ktore su od malicka krmene tymto krmivom, tak su "prerastene" ale treba nim krmit od stenata, bo ked s nim zacnes krmit v dospelosti tak ti uz nijak extra neporaste..
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť