Prosim o radu

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

Prosim o radu

Poslaťod Michaela » 19. Máj 2006, 17:48

Chcem sa spytat, chcela by som maciciku, nemusi byt cistokrvna a mam fenku a ona ich sice nahana, ale chce sa s nimi len hrat, ale oni nie. Fungovalo by to?
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod SH a perzska macka:) » 19. Máj 2006, 18:22

Zalezi ake mas plemeno.... Ale vela sa znasa :wink: ale najskor napis to plemeno, aj keby to bol krizenec, tak napis s cim je krizene... potom ti mozem viac povedat :wink: ok?
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

pes a mačka

Poslaťod Andrea Klegová » 19. Máj 2006, 19:19

Ahoj, my sme problém so znášaním sa psa a mačiek nemali žiadny. Dostala som do daru vytúženého dlhosrstého jazvečíka - tada vlastne slečnu jazvečíčku. Najskôr sme sa obávali, ako sa bude znášať s našou už "dospeláčkou" Micou. Napodiv, hoci sa zo začiatku Mica veľmi priateľsky netvárila, Jarku - tak sa sučka volá, prijala. Neskôr som domov priniesla siamskú mačku a aj to prebehlo bez problémov. Všetci traja si svorne nažívali niekoľko rokov, hoci teraz žije už len Jarka. Micka sa dožila krásnych 19 rokov, siamka 9 rokov. Spávali spolu v pelechu a jazvečíčka si v zuboch prenášala mačiatka, ktoré vybehli z pelechu.
Mamy mačky sa na to z pelechu spokojne pozerali. Všetci, ktorí to videli, neverili vlastným očiam.
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

macka

Poslaťod Naty » 20. Máj 2006, 17:09

Ahoj, ani my nemame problem so znasanlivostou fenky a kocura. Kocur je starsi a mali sme ho skor nez fenku, ale je to dobre, vobec sa nebiju.
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod minimi » 21. Máj 2006, 17:01

no ja zase mam macicku a velmi yb som xcela psika..:)) takez presne naopak:) alu urcite sa budu znasat, len musis na to ist opatrne, aby psik an maciatko nezautocil prilis zbrklo a v zapale hry mu neublizil..musis psiikovi jasne naznacit ez to je fuj, to sa nesmie jest ani na to stekat a podobne..a ked to psik pochopi v pohode bvudu kamarati..ale hlavne bud opatrna zo zaciatku a radsej ich nenechavaj osamote, lebo psik ked sa xce hrat moze v zapale hry maciatko vystrasit alebo mu nejako nxtiac ublizit..a venujj sa obom dostatocn, nech psik neziarli..takto to zvladla aj kamaratka..psik si zyvkne ale havovia vedia velmi ziarlit..tak drzim palce!
minimi
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 21. Máj 2006, 20:27

Ale aj tak je dolezite ake plemeno psa to ma byt!!!!
Napr. ako moja huska by moju perzanku roztrhala ( a to je len stena) keby som ich nechala same doma... Nastastie moja huska je uz naucena len vonku byt, takze je to v poho. Ale toto plemeno by si veru nenaucila nazivania s mackou, lebo je to ich pud ulovit taketo zviera...!!!
Inak ja by som skor davala pozor na psa aby mu macka nic neurobila, lebo mu moze kludne vypichnut oci.....Macky by si s nim hned poradila, ale keby bol pes rychlejsi tak to moze dopadnut aj inak.......
Ale najlepsie si pes alebo macka navykne ked jedno z nich je stena (maca) a druhe dospele :wink: alebo obidve este take "babätka" :D
Ale urcite by si nenavykli keby boli obidvaja dospely :!: :!: :!: :!: Na to nezabudni....!!! Ale tiez si precitaj o tej rase ktoru si pojdes kupit ako by sa znasala s mackami :!: alebo zisti to od niakeho chovatela :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 21. Máj 2006, 20:31

Ake mas vlastne plemeno? Lebo som ti to trochu prehodila... dala som to ako macka a pes...... takze som ti prirovnavala toho psa, ale v podtate to mas to iste.... ved aj ty uz mozes vediet ako by sa spraval tvoj hafan keby prisla macka.... ak neni agresivna alebo zierliva, tak to moze klapat, ale zalezi dost aj ake plemeno mas... :!:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Hosť » 22. Máj 2006, 12:06

SH a perzska macka:) píše:Zalezi ake mas plemeno.... Ale vela sa znasa :wink: ale najskor napis to plemeno, aj keby to bol krizenec, tak napis s cim je krizene... potom ti mozem viac povedat :wink: ok?


Moja sirka je krizenec slovenskeho kopova a dalmatinca.
Hosť
 

Poslaťod Michaela » 22. Máj 2006, 12:11

Sorry neprihlasila som sa. A dakujem za rady.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod SH a perzska macka:) » 22. Máj 2006, 12:39

tak to by sa mali znasat :wink: znami, ktory si brali odomna perzskeho kocura(este vtedy bol maca) tak tiez mali sloven. kopova a znasali sa dobre :wink: len skor treba dat pozor na macku, lebo vacsinou ked sa cosi kocurikovi nepacilo tak mu to dal najavo... ale inak boli kamosi :wink: a ked je tvoja krize na s dalmatincom tak si myslim ze by to slo :wink: a fenky si myslim ze si rychlejsie zvykaju na noveho clena, takze ja si myslim ze je to v poho. :D :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Michaela » 26. Máj 2006, 7:19

Ešte raz diky a budem musieť aj na Sirku dávať pozor, lebo je strašne pahltná. Keď sme mali Ešte pred nou sme mali Dina a mali sme ich aj spolu a Sirka vždy zjedla svoje jedlo veľmi rýchlo a potom ešte odstrčila Dina a on si to dal, lebo aj ked na nu občas žiarlil mal ju veľmi rád. a keď sme na to prišli, tak sme zakaždým ked on jedol s nou sli na prechádzku. A to sa asi nestane, ale strašne žiarlila ked sme ho zobrali na daleku prechádzku a ona nemohla ísť, lebo bola ešte mala na take dlhe prechádzky.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť