poradte mi

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

poradte mi

Poslaťod tina » 17. Máj 2006, 12:05

prosim poradte ake plemeno sa hodí pre začiatočnika do bytu?napr:ragdoll,bengalska,sibirska,mco alebo ake?mam na mysli poslušnost,spolahlivost,čistotu!a nema niekto s mnou menovanych v SR,v čechach je toho viac!tina
tina
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 17. Máj 2006, 11:53
Bydlisko: V.Ripňany

Poslaťod offca » 17. Máj 2006, 13:06

idem vylučovačkou. bengalka nie, v podstate si neber nič take divšie, ani orientalne.
Sibirku neviem, či tu zoženieš,
ragdoll je milačik povahovo, velmi zlate zviera, mainka je trošku živšia, ale tiež ok.
Z tých bytových kliďasov si vyber v podstate to, po čom ti dušička najviac pišti...nie je to až take dôležite ako u plemien psov.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Ingrid » 17. Máj 2006, 14:09

Nakolko mam ragdolla odporucala by som ti jeho,je najuzastnejsi.. :wink:
ale ak nechces mat doma vela dlhsich chlpov,britska macka je tiez kludne ,mile stvorenie s kratkou srstou a je aj viac dobrych chovatelov u nas
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

vdaka

Poslaťod tina » 17. Máj 2006, 17:46

dakujem ti za radu!nevieš možem začat aj s niejakou obyčajnou alebo skor s lepsimi plemenami?
tina
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 17. Máj 2006, 11:53
Bydlisko: V.Ripňany

Poslaťod offca » 18. Máj 2006, 8:47

Tina, to je uplne jedno, či začneš s "obyč". alebo "špecial". Povahovo su to stale mačky.
Britku som mala ja, tiež je to milačik, i ked menej milačikovejši ako ragdolly.
Ingrid, len chcem podotknuť, že s chlpami je to uplne jedno :) Ked si kupi polodlhosrstu, bude mať všade chumače polodlhej srsti, ked kratkosrstu, budu chumače kratkej srsti :wink: :D
Momentalne mame v byte dvoch psov a plznutie ich dvoch dokopy nie je zdaleko o tom, o čom bolo plznutie jednej kratkosrstej mačky :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Ingrid » 18. Máj 2006, 9:37

Ja som mala pred ragdollom doma britskeho kocura a musim povedat ,ze napriek tomu ,ze obidve samozrejma plzli,z ragdolla je viac chlpov na podlahe a vsade.. :)
ale nemenila by som.. :wink:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Re: poradte mi

Poslaťod Alena Kabátová » 25. Máj 2006, 13:46

[quote="tina"]prosim poradte ake plemeno sa hodí pre začiatočnika do bytu?napr:ragdoll,bengalska,sibirska,mco alebo ake?mam na mysli poslušnost,spolahlivost,čistotu!a nema niekto s mnou menovanych v SR,v čechach je toho viac!tina[/
Ahoj!Když jsem začínala s chovem koček,rozhodovala jsem se snad 2 roky,které plemeno si pořídit. :P Zvítězila u mne sibiřská kočka.Je poslušná,milá,společenská a věrná kočka,která velmi dobře navazuje přátelství s ostatními domácími mazlíčky.Mohu z vlastní zkušenosti doporučit i k malým dětem.To je jedna věc-suprová povaha.Druhá všc je ta,že nemáte absolutně problém s údržbou a péčí o srst,která je samočistící-kočka se nekoupe,stačí jen pravidelné kartáčování nebo trošku pudru kolem uší a na kořeni ocasu.Většina ostaních,které jste uváděla,se musí koupat.Pro začátečníka je sibirka naprosto ideální a pohodová kočka.Nejsem z těch lidí,kteří Vám budou nabízet plemeno,které zrovna chovají,aby prodali koťata.Můžete se podívat na můj web:www.krchleby.cz/wings.html
Když budete cokoliv potřebovat nebo poradit s kočkou,napište,budu ráda.
Alena :lol:
WINGS,CZ-menší-hobby CHS.Máme 2 chovné kocoury-imp.z Ruska-Evropské šamp+2 Evrop.šampionky kočky.Koťata od nás jsou v Polsku,Švédsku,SK a USA.
Alena Kabátová
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Máj 2006, 18:39
Bydlisko: ul.1.máje 14E,CZ-34561 Staňkov-Krchleby


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia