Značkovanie

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

Značkovanie

Poslaťod Bruno » 17. Sep 2005, 17:29

Vie mi niekto poradit ,co robit proti tomu aby chovny kocur znackoval co najmenej?Dakujem
Bruno
 

značkovanie

Poslaťod cica » 26. Sep 2005, 9:58

Ahoj, aj ja mam dvoch chovných kocúrov. Ale našťastie mi značkujú len málokedy, alebo len v období párenia. Tažko povedať čo by mohlo túto aktivitu minimalizovať. Ja sa snažím používať čo najmenej vonavé prostriedky na umývanie v ich izbe, a používam nevonavú podstielku. A hlavne kocúr nesmie cítiť v okolí žiadnu mačku, lebo inak značkuje všetko. Viem, že niektorý kocúri značkujú bez ohladu na akýkoľvek podnet. Nuž tak tu už len treba kúpiť dobrý prostriedok na prekrytie pachu :o))
cica
 

Značkovaie

Poslaťod Andrea Klegová » 12. Jan 2006, 20:13

Náš chovný kocúr neznačkuje, alebo, presnejšie, značkuje veľmi málo, hlavne, keď cíti mačku v ruji. Asi proti tomu nenarobíte nič, niektorí kocúri značkujú, iní nie. Možno by pomaohla kastrácia, pokiaľ po ňom nechcete odchovávať mačiatka. Ale ani to nie je 100% zaručené. Najlepšie riešenie je dať kocúra vykastrovať ešte skôr, ako začne značkovať.
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Re: Značkovanie

Poslaťod Alena Kabátová » 25. Máj 2006, 13:31

Bruno píše:Vie mi niekto poradit ,co robit proti tomu aby chovny kocur znackoval co najmenej?Dakujem

Ahoj!
Odpovídám na zprávu staršího data.Snad ještě máte toho kocoura.Já mám 2 chovné kocoury-jeden značkuje jako o život a je cítit-to se nedá ani popsat a druhý kocour neznačkuje skoro vůbec.Jednou jsem viděla,jak to zkoušel v koupelně na dlaždice,tak jsem ho nechala.Hadr se kterým jsem to utřela,jsem dala do vany a kocour tam začal chodit.Pak,když se chcete koupat,musíte vanu vydrhnout.Vylezu z vany,kocour šup a je v ní zase.Kočky jsou prefíkané a Vy je svým způsobem musíte přelstít.Kocouří pachy se 100% překryjí roztokem SAVA-stačí do vody jen malé množství,aby se třeba neudělal bílý flek na koberci a je to.Všelijaké ostatní jsem vyzkoušela-jen jsem zbytečně vyhodila peníze.Mějte se fajn!Alena :roll: :arrow: :twisted: :shock: :lol:
WINGS,CZ-menší-hobby CHS.Máme 2 chovné kocoury-imp.z Ruska-Evropské šamp+2 Evrop.šampionky kočky.Koťata od nás jsou v Polsku,Švédsku,SK a USA.
Alena Kabátová
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Máj 2006, 18:39
Bydlisko: ul.1.máje 14E,CZ-34561 Staňkov-Krchleby

Značkovanie

Poslaťod Anna Zelinová » 14. Sep 2006, 18:24

Aj ja mi máme 3 1/2 ročného kocúrika Kubka, dali sme vykastrovať, ale aj napriek tomu si robi značky najmä do koberca, teraz v júli me rekonštruovali byt, takže koberce už nemáme ale on si hľadá miesto ako je sedačka, posťeľ z čoho sme veľmi nesťastní. Strašne ho zbožňujeme a milujeme len toto nás veľmi trápi. My sme už na to zvyknutí len neviem čo to uobí napr. s návštevou. Hľadám aj nejaký prípravok voči pachom, ale npodarilo sa mi nič nájsť. Poraďte :cry:
Anna Zelinová
 

Poslaťod Hosť » 14. Sep 2006, 18:34

:P Slaboulinký roztok Sava nebo zkuste koncentrovaný aviváž-na tu sedačku. :evil:
Hosť
 

Poslaťod Andrea Klegová » 14. Sep 2006, 19:07

Pridám jednu radu - Savo u nás funguje skôr tak, že sa okamžite mačky vrhnú na očistenú plochu a váľajú sa po nej ako o závod.
Vyššie som písala, že náš chovný kocúr neznačkuje, alebo značkuje len veľmi málo. Jediná naozaj účinná vec, ktorá prekryla pach po značkovaní a viac na to miesto nezaznačkoval, je obyčajný ocot. Jednoducho zaznačkované miesto najskôr vyčistite nejakým čistiacim prosriedkom (ja som to urobila Jarou na riad) a potom som tam votrela ocot. Kocúr tam viac nešiel a zápach nie je cítiť.
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron