Najväčšia mačka

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

Najväčšia mačka

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 13:51

Chcem sa opýtať aká je najväčšia mačička. Či sa u nás chová. Poznáte niekto Ragdolky. Akú majú povahu?
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 14:03

Neviem to iste, ale podla môjho názoru Mainska mývalia je najväčšia...tá dosahuje velkosť pomaly stredného psa. Ak je väčšia, u nás sa nevyskytuje.
A Ragdolky, to su maznáci najvyššieho kalibru...maju bezproblemovu povahu, velmi milé.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod nika » 3. Mar 2006, 14:03

Ahoj ja nechovam ragdollky, ale su to velmii dobre aj povahove macky. Kazda macka ktora je slachtena je taky ,,lenivec" domaci:)))Ako kazde slachtene su naucene hygienie..... Su cistotne ako kazda macka a naozaj povahovo su kludne. Jasne ked si zoberies maca tak je hrave, ale po prvom roku budu vyrazne kludnejsie, taky domaci leosi:))) Ale aka je najvacsia macka(plemeno) to ani mna nenapadlo tak to ti neviem povedat...
nika
 

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 14:46

Aj ja som myslela že Maine COON je najväčšia, ale vraj Ragdolky sú väčšie. Dokážu sa takéto mačičky chovať aj pri psoch? Strašne by som chcela mačku ale bojím sa že by bola v strese pri našich psoch.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod lili » 3. Mar 2006, 15:04

Ak by si si zobrala maciatko tak to si zvykne na tvojich psov. Ale dospela macka by si nezvykla..
lili
 

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 15:07

To zavisi asi od teba, ale vela chovatelov mačiek už krpate od mala privyká na psy...
Ja som teda mala britku, tá mala možnosť poznať len Akima, teda jedného psa, ale i ked sa so psami nikdy predtým nestretla, nikdy nebol problém...aj nechať ich samých doma. Najväčší kamaráti, i ked pes to bral trošku s nadhladom :)
Tiež poznám chovatelku belgičákov, čo sa venuje celkom vo velkom aj mačkám...a z jej rozprávania - tie mačky mali vždy navrch. Teda nenavykala ich, čo bola prehra ale iba pre psy. Ked boli pustene, mačky zaliezli, v momente ako sa pozatvarali do ktercov, mačky sa promenadovali 30centi od koterca, po strechách kotercov...a sposobovalo im to ohromnu radosť :D
Su to svinuchy :lol:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 15:18

Mala mačky vonku??? Á tak to by asi u mňa nešlo. Už mi pár krát doniesli v zuboch dochrámanú mŕtvu mačičku. Výbeh majú na 10ároch a tam sa nedá všetko ustrážiť. Chcela by som ju mať doma v byte.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 15:26

Nebudu mať nejakú bližšiu možnosť navyknúť si...asi by som si s ich spriatelenim hlavu a nervy neryla :)
Tak mačka vo vnutri a psy vonku :idea: :D
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 15:47

Nono áno taký je úmysel. Len či sa nestresujú keď budú počuť občasné hulákanie tých mojich mamľasov. Občas vyletím ako guma keď začnú hučať. :lol: Preto som sa pýtala na ich povahu. Či sú bojazlivé alebo skôr také prispôsobivé.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 15:58

Ked bude mať svoj klud vo svojom rajone, to tvoje hulakanie za oknami si bude ešte s radosťou užívať :D
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 16:22

Možno to niekedy skúsim. Mačky mám veľmi rada najmä ich nezávislú povahu. Zatiaľ mám len fretku a to je šelma. Útočí na všetko živé čo sa pohybuje v mojej blízkosti. Musí byť zavretá vo voliére. Len keď sme sami doma, :lol: ju pustím. Je rozkošný, volám ho Fred.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 16:27

Tiež som mala Freďáka, no netušila som, že z neho bude až taký smrad..tak sme ho dali chovatelovi RTW, kde si so všetkými psami nadmieru rozumie :D :D :twisted:
To bol ale svinuch, ten sa hral na najmilšieho pod slnkom, no ked sa dostal do mojej blizkosti, cvakol do zadku a prchol... a velice sa z toho vytešoval, asi poznáš tú vlnovku, ked zo seba spraví akoby omegu a ešte si rapoce (ten zvuk), že aký som ja čávo :D :D
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Alena Kabátová » 25. Máj 2006, 16:13

:mrgreen: Dobrý den!
Podle mne je největší mačka mainská mývalí-norská lesní-sibiřská,ragdol je tak na stejné úrovni.
Chovám sibiřky-nemohu vynachválit jejich povahu.Dlouho jsem se rozhodovala,kterou kočku si vybrat a nakonec zvítězila právě sibiřka.
Jsou to pohodové,nekonfliktní kočky,dobře se snášejí se všemi členy rodiny-i zvířecími a péče o jejich srst je super-nezabere vůbec čas-nemusí se koupat :!: stačí jen pravidelně kartáčovat :!:
Podívejte se na mé stránky: www.krchleby.cz/wings.html
:idea: :oops: :P :shock:
WINGS,CZ-menší-hobby CHS.Máme 2 chovné kocoury-imp.z Ruska-Evropské šamp+2 Evrop.šampionky kočky.Koťata od nás jsou v Polsku,Švédsku,SK a USA.
Alena Kabátová
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Máj 2006, 18:39
Bydlisko: ul.1.máje 14E,CZ-34561 Staňkov-Krchleby

Poslaťod Iwusenka » 8. Mar 2008, 13:50

Ked som bola v Belgicku tak tam boli obrovske macky. Obycajne domace micky len tazke a velke. Mohli mat cca 32cm v kohutiku..nevenujem sa mackam takze ma to zaskocilo troska.. ale boli pritule a krasne..stale ladne ako macicky byvaju :)
Obrázok užívateľa
Iwusenka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 2. Mar 2008, 21:05
Bydlisko: Snina

Poslaťod luckyA » 25. Feb 2009, 20:04

j mam kocurika, macku domacu, jeho matka bol taka mala ako asi pol rozcne maciatko , tkze sa o svoje nevedela postara, jedna zomrela a moj picko skoro tiez , drzala som ho pri zivote zubami nechtami, sice bolo tazke nahradit mu matku , ale podarilo sa man, je to velky bojovnik , predral sa a teraz je s neho 8,3 kilovy kocur a od spicky nosa po spicku chvosta meria asi 79.6 cm takze je to kus kocutrika, krmime ho iba mozajkovou sunkov od urbanka , lebo inu ani nezie

jeto moj kocurik, som naho hrda :wink: :inlove1:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron