[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Mýli si ma so stromom?

Mýli si ma so stromom?

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

Mýli si ma so stromom?

Poslaťod Anjika » 22. Feb 2008, 21:48

starám sa o tri pouličné mačičky - sestričky. Dve z nich sa o mňa stále obtierajú a pradú. A jedna z nich sa dokonca aj postavila na zadné labky, pazúrikmi sa zachytila o kabát a pozerala mi do očí. Nemám s mickami veľké skúsenosti, tak neviem, čo to znamená.
Anjika
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18. Aug 2007, 20:37

mýlia si ma so stromom?

Poslaťod ariana3 » 23. Feb 2008, 10:27

Je to pekné, že sa staráte o pouličné mačičiky. Keď sa o vás obtierajú a pradú vyjadrujú tak svoju náklonnosť ku vám a chcú aby ste ich hladkali, zobrali na ruky - to preto sa snažia dostať do vášho náručia. Mačičky nepotrebujú len jedlo, ale aj pohladenie a lásku... Keďže sú to pouličné mačičiky mali by ste ich odčerviť. Ak sú malé tak kúpte pastu BANMINTH a zamiešajte im to do jedla, najlepšie do kapsičky whiskas alebo friskies. Dávkovanie je 2 cm na 1 kg - ak sú to malé mačičiky môžu vážiť max. 1 kg, čiže pre 3 mačičky vytlačte 6 cm, dobre premiešajte s krmivom a rozdelte do 3 misiek. Zopakute po 3 týždňoch. Po odčervení ich môžete bez obáv hladkať, určite sa od nich ničím nenakazite. Dospelé mačky vážia asi 2-3 kg a pre ne je lepšia tabletka PRAZIMEC - zbaví ich vonkajších aj vnútorných parazitov! Dostanete kúpiť u veterinára alebo v lepšich chovateľských potrebách. Treba dávať pozor aby každá mačička zjedla len svoju dávku - aby sa náhodou nepredávkovala. A hlavne im nedávajte obyčajné mlieko - to spôsobuje mačkám hnačky a kŕče v brušku! Čo veľa ľudí nevie! Ak ich kŕmite granulami potrebujú čistú vodu.
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

polročné mačky

Poslaťod Anjika » 23. Feb 2008, 11:40

Tieto mačky už majú vyše šesť mesiacov. Dve boli tento týždeň na veterine. Tam ich sterilizovali, odčervnili a dali im prípravok proti blchám.
Anjika
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18. Aug 2007, 20:37

mýlia si ma so stromom?

Poslaťod ariana3 » 24. Feb 2008, 22:05

To je super že sa tak o ne staráte. Tú sterilizáciu ste platila vy? Bodaj by bolo viac takýchto ľudí na svete. Ani neviete, ako veľmi ste im uľahčili život. Mačička môže mať až 3 krát do roka malé a keď sú na ulici, to by bola hrôza! Pre mačiatka aj pre ich mamu. Je to naozaj veľmi rozumné...
A kto sa o ne staral po operácii? Boli vonku? A ako zvládali operáciu a samotnú rekonvalescenciu?
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

Aj dnes

Poslaťod Anjika » 27. Feb 2008, 20:32

sa Eddie oprela o mňa pazurikmi. Našťastie som mala na sebe hrube texasky, takže som cítila len take bodnutie... asi chcela naozaj na seba uputat pozornost... len ako ju to mam oducit? Ved keby mi to potvorka spravila v lete, tak mam na nohe škrabance. :?
Anjika
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18. Aug 2007, 20:37


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia