exterierova macicka??

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

exterierova macicka??

Poslaťod bludicka » 20. Jan 2008, 16:44

ahojte,
len nedavno som natrafila na toto forum a padlo mi to vhod, lebo uz dlhsie riesime doma jeden problem.
byvam v rodinnom doma s malou zahradkou a mame 4 rocnu macicku, ktora je zvyknuta byvat vonku- mota sa okolo domu, po nasej zastrcenej ulicke, ale nikdy nejde velmi daleko. vonku ma aj misku na jedlo a pitie. problem mame v zime, pretoze sa stale chabre dnu (pochopitelne:). jeden znamy nam vsek tvrdi, ze v zime ju nemame velmi drzat dnu, pretoze potom ked ju supneme von, ako je zvyknuta, moze nachladnut. neviem, co s tym, pretoze casto sa nam stava, ze vbehne dnu, ked niekto otvori dvere a nevsimneme si to (vzdy sa totiz zasije do kupelne, kde je vyhrievana podlaha a tam spi aj 2-3 hodiny), a potom mame zabrany ju dat von. jedlo jej v zime presuvame dnu, podla toho, ako sa chce jej, niekedy nechce papat vonku, niekedy chce. a ked bolo niekolko zim dozadu v noci okolo minus 10, tak sme ju na noc davali dnu. vonku ma svoju budku, ma ju tepelne zaizolovanu, ma v nej deku, ktoru si sama suchori. a potom este v garazi ma svoje hniezdocko. dalsi problem je, ze v zime tam nechce ist- chce ist len k nam dovnutra. a nevieme casto odolat tym jej kukaldam, co na nas cez okno plesti... :roll:

prosim vas, poradte mi, je pre nu skodlive takto striedat zimu a teplo? zatial chora nebola, ale merada by som jej nejako narusila prirodzene prostredie, ktore si vymaha.ä
dakujem
bludicka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Jan 2008, 13:51

Poslaťod vika » 20. Jan 2008, 21:53

Ahoj Bludicka,

neviem co ti napísu ostatni uzivatelia, ale ja ti napisem nasu skusenost. Ked som bola dieta pristahovali sa k nam macky, mama so svojimi detmi a ostala u nas niekolko rokov, kym neposla do vecných lovist ..... :cry:
Ale o inom som chcela. Nikdy sme naše macicky na nic neucili a netrestali, v zime mali papanie v dome aby im nezamrzlo, tam chodili aj papat, cez den boli dnuka, len na wc sa pytali von sami od seba a vecer sa tiez pytali sami von. Tak ako pises ty, aj nase macky mali vonku domcek kde spavali.
Teraz po niekolkych rokoch "pauzy" sa k mojej starej mame opat pritulal kocurik vo veku cca pol roka. Tiež sme ho k ničomu nenútili a neucili sme ho. V lete ani za nic na svete nechce ist dnu do domu,v zime ma v dome papanie, pride, napapa sa, polezi si a potom sa pyta von. Chuda moja starka mu aj nadava ze ju opusta na noc :)
Tym som chcela povedat len to ze ci je macicka dnuka alebo vonku nema to vplyv na jej povahu, ci na hustotu srsti a nemala by prechladnut. Zalezi na tom ako si ju naucis. Ked jej privela dovolis a potom zakazes nebude rozumiet tvojim cinom a nebude posluchat.
Mozno to nie su najmudrejsie slova, ale urcite nas usmernia a opravia skusenejší chovatelia.
Nech sa ti darí s macickou
papa
vika
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Sep 2007, 10:42
Bydlisko: Košice-okolie

Poslaťod bludicka » 21. Jan 2008, 11:48

ahoj vika,
dakujem velmi pekne za odpoved. tiez si hovorim, ze nebudem ju nikam nasilu tlacit, pretoze navzajom si rozumieme- viem, co znamenaju jednotlive jej prejavy a ona zas vie, co smie a co nie. len som nevedela, ci jej z tej zdravotnej strany nemozem nejako uskodit.
inak je strasne mila, pritulna a je velmi rada s nami, di uz sedime v lete na terase alebo v zime vnutri, ma rada nasu spolocnost. nechcem ju o nu oberat, ale zase tiez nechcem, aby sa stale knedlila :D aj ked je stihlunka a velmi sikovna, ale kondiciu si udrziava sama :roll:

dik este raz!
papa
bludicka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20. Jan 2008, 13:51

Poslaťod Tara » 21. Jan 2008, 16:44

Ahojte my mame macku, moze mat tak okolo dvoch rokov. Doniesol nam ju dedo, lebo sa k nam od suseda zacali stahovat mysky. Zavreli sme ju do takej budy, s ktorej moze kedykolvek vyst a zo zaciatku tam bola asi styri dni, ani raz nevysla. Potom pomaly a velmi opatrne zacala chodit von a odvtedy je ok. A vzdy ked idem so psami sa schova. Mame ju celorocne vonku, aj zrat jej davam von. Ale nedavam jej pravidelne len raz zacas, ona je stale vyzrata. Zozere chleba s mliekom a o pol hodinu na to mi chrume pri nohach mys.
A s mysami odvtedy nemame problem to tyzdna tu bolo cisto teraz chodi chytat na role, kedze sme posledny dom a za nami su same role, kde byva v lete posadene zito takze mysi tam maju raj. A samozrejme aj nasa macka.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron