[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Preco u nas tak draho

Preco u nas tak draho

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

Preco u nas tak draho

Poslaťod fosilia » 15. Apr 2007, 23:35

Kedze po tulani v obchodoch v Barcelone som narazil na krmivo tohoto zlozenia neda mi napisat ze za 4EUR dostanem 400g krmiva pre maciatka tohoto uzasneho zlozenia:
Original opis z obalu:
Carne de ave deshidratada, harina de maíz, grasa de ave, arroz, maíz, gluten de maíz, hígado de ave deshidratado, fibras vegetales, pulpa de remolacha, sales minerales, aceite vegetal, levaduras, aceite de pescado, huevo deshidratado, fructo-oligosacáridos,
Preklad:
Odvodnené hydinové maso, kukuricna mucka, hydinovy tuk, ryza , kukurica, kukuricny gluten, odvodnena hydinova pecen,rastlinna vlaknina, repne odrezky, minerálne latky, rastlinny olej, kvasnice, rybí olej, susene vajcia, frukto-oligosacharidy

Prekvapenim bolo ze 2kg balenie stalo len 8EUR a 15kg balenie vyslo v prepocte na necelych 1400,-SK.

U nas toto iste krmivo stvoji v obchode nad 2000,-Sk a to len 10kg balenie.

Ked na zaklade zlozenia mozeme hovorit o priemernom krmive, bohuzial hlavnou surovinou je to najlacnejsie , co na trhu mame pre vyrobu granul tohoto druhu a to hydina a kukurica. Je vidiet ze vyrobca maciatka nesetril.

Cenovy rozdiel krmiva v ES a na SK je pomerne velky. U nas si chovatelia este nevedia precitat zlozenie a porovnat cenu ci zodpoveda kvalite produktu. V Spanielsku predavat priemer draho asi nema velky uspech. Kto si tipne o ktorom krmive presne pisem...
Naposledy upravil fosilia dňa 16. Apr 2007, 0:26, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 15. Apr 2007, 23:51

Pripada mi to ako rc podla popisky, ale nie som isty. Ale porovnavat es a sr :D to mas jak porovnat mentalitu nemca a slovaka :

pribeh s prechadzok
nemec: aky krasny pes!
Slovak: dalsie sproste psisko, to zas bude hoven

No to mas asi tak ine zmyslanie, zavist, zlodejina podvody, nemozes od toho cakat, ze tu bude nieco lacne, lacnejsie, ale za normalnu cenu, tazko - a preco ano, ked sa mozu nabalit a ludia su spokojny :) a ver tomu, ze malobchod to nerobi, predajca ma tak 20-35% marzu, a vo 100%
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

kvalita

Poslaťod fosilia » 16. Apr 2007, 21:30

No vies ked vidim tu bezhranicnu podporu cez veterinarov ku krmivu, ktore ako tak splna premiovu radu je mi divne ze na Slovensku su ochotni chovatelia platit take peniaze, ked v inej krajine to iste stoji podstatne menej.
RC Kitten 34 krmivo, ktore keby nieslo nazov napr. Cats34 kitten tak verim tomu, ze pri ponuke pre veterinarov by bolo oznacene ako nekvalitne a u nich sa take smejdacke krmivo predavat predsa nebude.

Otazkou by bolo kde by sa toto krmivo uchytilo s tymto nazvom. Verim ale ze vela vody by tu nenamutilo.

Niekedy mam dojem, ze chovatelia maciek ani nechcu vediet cim to vlastne krmia. Staci ked sa spusti reklama na Whiskas a hura do nakupov krmiva vyrobeneho za par korun. Ved mozem vyhrat. Mimochodom ked niekto je ochotny platit za niektore krmiva extremne ceny je lepsie sa pustit do BARF, kde je aspon aka taka cistota krmiva. A netrapite oblicky humusom BHA ci BHT.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 16. Apr 2007, 23:41

Zbytocne rozculovanie, by si videl tu mentalitu pri nakupe, ti poviem, ze tie lepsie krmiva nepredas, rc hey. Ale tie xxxxxxx poznamky na drahe ceny, a nezere, a to nekupim to nepoznam atd atd. Uz ma to prestava bavit asi dopredam a fine!

perla:
manzelia pridu do shopu - dobry den rano nam s phcpl priviezli rc, mozte nam ale povedat davkovanie??
no nedrblo by ta? Kupuju to od dodavatela a este im mam aj za dobry pocit radit...mal som ich poslat do ziaru :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod korra » 17. Apr 2007, 12:41

:-))) to ma pobavilo, ale nakolko pises: "mal som ich poslat....." zjavne si im radsej poradil :-) aspon si u teba daco kupili?
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod DKo » 17. Apr 2007, 13:39

Tí, ktorí vedia na čo je Google si hravo zistia ceny v Španielsku. Verte-neverte, ale aj v Španielsku existujú e-obchody :idea:
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 17. Apr 2007, 21:10

Hey, lopticku za 30korun :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

nepochopil

Poslaťod fosilia » 18. Apr 2007, 7:23

DKO tak to som nepochopil. Ja pisem o kamennom obchode a o chovatelovi v ES. Ten si kupi ten isty produkt daleko lacnejsie ako na Sk. Ano je tu moznost ako pise Dexter13, ale pre kazdeho obchodnika aj neprijemna v tom, ze robis niekomu reklamu a potom uz si len na srandu lebo MOC je u teba v obchode prilis vysoka. Trochu zvlastny postup distributora.

Pre mna osobnym prekvapenim je zufala stranka spomenutej firmy a doslova ziadne informacie o ponukanych produktoch z rady krmiv RC.
Dnes uz vsak plati aka prezentacia taka firma. No asi to nepotrebuju skoda lebo staci sa pozriet do Ciech a tam ma stranka slusnu uroven i ked texty su dost prisposobne oku citatela.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: nepochopil

Poslaťod DKo » 18. Apr 2007, 8:03

fosilia píše:Trochu zvlastny postup distributora.
Verím, že iní distribúrori musia to tohoto hľadieť fest krivým okom a malopredajcovia dupľom. Dámy a páni, prajem Vám pekný deň a príjemný biznis.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Preco u nas tak draho

Poslaťod fosilia » 18. Apr 2007, 8:37

No ale co s tym maju ini distributori. Hadam sa to jedna len o maloobchodne prevadzky a na slobodnom rozhodnuti ci budem predavat ten ci onen produkt alebo nie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Preco u nas tak draho

Poslaťod DKo » 18. Apr 2007, 8:45

fosilia píše:No ale co s tym maju ini distributori. Hadam sa to jedna len o maloobchodne prevadzky a na slobodnom rozhodnuti ci budem predavat ten ci onen produkt alebo nie.
Veď práve. Ak sa mi nepáči od jedného, budem brať a predávať od iného. Tak na čo toľko zbytočných dílersko-distribučných rečí?
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 18. Apr 2007, 22:18

No myslienka pekne, ale kazdopadne to by museli ti ludia to od ineho chciet a sme zas u krmiv ako arion, anf, kt. Ako fos pred davnom spomenul su kvoli nepredajnosti na komis.

ad rc web, pytal som sa, oni to nepotrebuju, maju giganticky predaj aj bez toho tak naco?
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť