agresivita březí kočky

Tu si môžete písať o svojich mačacích miláčikoch - veci, ktoré sa nehodia do iných koloniek

agresivita březí kočky

Poslaťod J. » 12. Jún 2006, 12:20

Vážení chovatelé, nemáte prosím někdo zkušenosti, jak zklidnit březí, či kojící kočku, která je z nějakého důvodu agresivní na ostatní kočky v domácnosti, podotýkám na kastráty s nimiž se donedávna kamarádila? Mohou jí výpady vůči ostatním nějakým způsobem ublížit, pokud je kočka březí? Změní se časem situace, až se srovná hormonální hladina a koťata půjdou do nových domovů?
děkuji za případnou radu.
J.
 

xyz

Poslaťod Andrea Klegová » 12. Jún 2006, 15:49

Zdravím!
Tak my máme doma celú smečku mačiek - 3 mačky, 3 kocúri. Keď bola naša mačka kotná, bola celkom kľudná, dokonca, pri pôrode jej asistovali aj ostatné mačky. Bez problémov dovolila ostaným mačiatka oňuchávať a olizovať. Najstaršia mačka si ich dokonca privlastnila, keď mamina bola mimo pelechu. Potom, Krď sa mama vrátila, jednoducho odišla, aby si mamina mohla plniť svoje matrské povinnosti. Takže toto ja, chvalabohu? nepoznám. Možno to ale je tým, že si chráni svoje malinké. Albo má pred ostanými strach? Ako spolu vychádzajú?
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Poslaťod J. » 12. Jún 2006, 17:34

Vycházeli spolu donedávna suprově, kočka má jedno kotě, o které se všichni starali, olizovali a hráli si s ním, zejména kastrát, který je nyní u kočeny v nemilosti. Mojí vinou totiž kotě zapištělo - snažila jsem se, aby nevlezlo za skříň a zřejmě jsem ho neohrabaně uchopila a všichni 4 se přihnali jej bránit. Tak jsem kotě rychle položila na zem, ale kočka která přiběhla později než kastrát měla pocit, že je to on, kdo kotě ohrožuje (byl na mne naježený a zlobil se - přitom normálně se tak nechová - je to mazel) a zaútočila na něj. Sthla se mela - každý s každým, a od té doby je kočka na kastráta agresívní, ještě 2x jej napadlo, on se jen bránil, přest, že je 2x tak velký, ostatní jí nevadí, ani když otec kotěte kotě vyloženě lynčuje a honí se s ním v rámci hry někdy až nemilosrdně.
Jinak u nás vše fungovalo jako u Vás, i při porodu, prostě pohodová kočičí rodinka.
J.
 

xxx

Poslaťod Andrea Klegová » 12. Jún 2006, 21:02

Jéééj!, takže tiež máte doma mačaciu smečku? Aké mačičky chováte? Máte CHS?
Myslím, že to všetko vystihuje a pôvod problému je na svete!
Asi to musí utíchnuť, možno ju to po čase prejde. Držím palce!
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03


Späť na O mačkách - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron