Neposlúcha

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Neposlúcha

Poslaťod Luccy » 30. Apr 2016, 10:47

Prajem pekný deň.Ak by mi niekto vedel poradiť.Máme sučku ND modrej a vôbec nás nerešpektuje.Je veľmi dominantná a podľa toho sa aj správa.Má 7 mesiacov.Skáče po nás,hryzie nás do rúk a správa sa ako keby sme boli my jej majetok.Nezaberá na nu ani krik,ani nič iné...Ďakujem za rady
Luccy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30. Apr 2016, 10:42

Re: Neposlúcha

Poslaťod ivana1 » 28. Máj 2016, 19:57

Tak prečo kričíš? Tak sa predsa nevychováva - ani pes...

Vo veku 7 mesiacov by som nehovorila o dominancii, len skúša, kam až môže zájsť.
Ak po Tebe skočí, otoč sa jej chrbtom. Ak Ti kusne do ruky - daj jej do papule niečo iné, hryzaciu kostičku...ak pokračuje ďalej, odíď od nej, nereaguj na ňu, môžeš aj zjajknúť, prestaň sa jej venovať. Akákoľvek pozornosť len podporí jej správanie - ak to nechceš, tak svoju pozornosť zameraj inde, nereaguj na ňu...
Nekrič, nebi, Treba trpezlivosť.
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Re: Neposlúcha

Poslaťod Luccy » 28. Máj 2016, 22:36

Aj to som skúšala.Otočím sa jej chrbtom a kusne ma zozadu...Nevšímam si jej...Zaberá len maškrta a tie jej nechcem dávať za neposluch...Nevie pochopiť že ona nieje pán...A to robí celej našej rodine...A nechcem ju zatvoriť niekam do voliéry a tváriť sa že ju ani nemáme...A nebijem ju.Keď bola menšia raz som skúsila noviny a bolo to zbytočné si myslela že sa hráme...
Luccy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30. Apr 2016, 10:42

Re: Neposlúcha

Poslaťod ivana1 » 29. Máj 2016, 16:26

Neprečítala si si SS, čo som Ti poslala zároveň s predchádzajúcim príspevkom - máš tam link, kde sa dočítaš viac. :wink:
Nie je pánom, iba skúša, kam môže zájsť, je to ešte batoľa :D treba ju stále usmerňovať, rovnako celá rodina, kým ešte nemá silu dospelého psa... Choď na ten link...
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron