Sebavedomie, Intervaly, hygiena

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Sebavedomie, Intervaly, hygiena

Poslaťod RSZV » 23. Dec 2015, 5:12

Ahojte. Mame doma maleho krizenca (4. mesiace) labradora a PVP. Pomaly sa ucime hygiene a celkom dobre to zvlada. Chcem sa opytat, ked sme zatial v rezime, ze cez den chodime vonku casto a v noci podla potreby 1,2,3 x treba sa obavat toho, ze si na to steniatko zvykne? Nerad by som cely zivot chodil vonku 3x za noc ;-) ci sa tie intervaly daju v buducnosti predlzit?!

A este jedna vec. Nakolko to je utulkac, ma asi za sebou nie vsetko len dobre (aj ked docasku mal super az az) a je dost bojazlive. Aj pri odmenovani a chvaleni sa tlaci k zemi a chvost zapichnuty az v brusku co ho ma stiahnuty. To nehovorim o pripadnom pokarhani, kedze nehoda sa sem tam este vludi. Da sa dako ozivit sebavedomie,resp. inac jej pomoct?

A este jedna vec predsa. Chcem sa spytat este na to, ze steniatko uz relativne chape, ze potreba sa robi vonku a dava to najavo ze pride ku dveram a pozera na ne, alebo si sadne. Toto je vsetko fajn pokial clovek je doma sam a je klud, cize stiha sledovat steniatko. Ale v noci je s tym troska problem, kedze to, ze sa posadi ku dveram nikto nepocuje a tak sa zvyknu stat nehody. Viete nieco poradit aj k tomuto? Lebo teraz som v takom skoro 24 hodinovom pozorovacom rezime, ale zase potrebujem v noci rroska pospat aj ja a nielen vyskakovat na kazdy pohyb v pelechu. Mozem to spravit tak, ze s nim pojdem v pribliznom case ked sa pytava v noci vonku ci sa bude pytat alebo nie? Nevytvori si tak uz vyssie spominany navyk a bude to brat dozivotne automaticky? Lebo vacsina psov co poznam ma rezim, ze noc ked su uz vacsie prespia dajme tomu celu.

Dakujem za rady a odpovede.
RSZV
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23. Dec 2015, 4:56

Re: Sebavedomie, Intervaly, hygiena

Poslaťod NMM » 31. Máj 2016, 22:17

Ahoj. :wink: Odpoveď na tvoju otázku: nie psík (v tvojom prípade fenka) by si na to nemal zvyknúť. Šteniatka ešte nemajú také silné zvierače aby to dokázali udržať a preto sa vyprázdňujú cca každé dve hodiny, príp. po každom jedle či spánku. Ako šteniatko starne zvierače sa mu opravujú. Preto je super že k nej stávaš no je jasné že spánok potrebujú aj ľudia nielen psy :D Musíš jej pomaly predlžovať čas kedy s ňou pôjdeš von mne sa napríklad osvedčili podložky pre šteniatka. Stačí že keď budeš cez noc alebo aj cez deň vidieť že potrebuje ísť von, jednoducho ju presuň na podložku kde sa vypotrebuje. Z tvojho opisu som usúdila že fenočka sa celkom rýchlo učí takže by to malo byť v poriadku. Nič však nenahradí keď s ňou budeš chodiť von, podložky by mali len pomôcť k tomu, aby si nestával päť krát za noc ale len raz. Od šiesteho mesiaca sú zvierače pri šteniatku plne vyvinuté a šteniatku a pomaly by si mal skúšať odkladať podložky, nepoužívať ich. Keď nebude vedieť nájsť svoje miestečko, je dosť možné že počká na teba kým s ňou pôjdeš von. To je môj názor, mne sa to napríklad osvedčilo no každý psík je iný a ku každému sa treba správať individuálne a podľa situácie. Ak si sa dostal až sem tak gratulujem :D Prepáč že som sa tak rozpísala a dúfam že som to napísala zrozumiteľne a taktiež dúfam že ti moja rada pomôže :victory: P.s.:podložky sa dajú kúpiť cez internet aj v niektorých kamenných obchodoch. Môžu byť aj pod názvom plienky pre šteniatka :ahoj:
NMM
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31. Máj 2016, 21:13


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť