Podložky na cikanie

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Podložky na cikanie

Poslaťod Liluna » 16. Feb 2015, 14:59

Dobrý deň
Máme doma nového člena rodiny, Yorkširskeho teriéra .... šteniatko je hrave a vesele, je to sučka Lili. Chcela by som sa spýtať, poradiť ako ju najefektívnejšie naučiť vykonávať potrebu . Cikanie aj kakanie. Zadovážili sme si podložku , a skúšame a skúšame a skúšame. V jednom momente sa nám zdá že sa to pomaličky lepí v inom zase že sa vraciame do starých kolají a Lili cika kde sa jej prave zachce. Prave od vcera akoby podložku doslova ignoruje a cika kade tade.ked vycika na dlažbu tak povieme FUJ ked naopak na podložku tak ju výrazne pochvalim ´. Dnes po vcerajsku som nahodila metodu odmenovania a za kazde vycikanie na podložku som jej odlupila kulincek piskotky,Mam dojem ze to vyrazne FUJ ked sa vycika na podlahu zhorsuje stav , KED SME JEJ CIKANIE NA PODLAHU VIAC MENEJ IGNOROVALI a chvalili ju ked sa vycikala na podlozku bolo to lepsie, Je mozny takyto zvrat? je mozne ze to psik chape akoze ked je to FUJ tak t nesmie robit nikde a robi to tajne? a schovava sa?
prosim o odpoved , pripadne o ucinnu radu .
Lili mala vo strtok 7 tyzdnov mame ju len 11ty den.
Kolko to asi trva kym si psik zautomatizuje vykonavanie potreby na urcene miesto?
Dakujem
Liluna
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 16. Feb 2015, 14:24

Re: Podložky na cikanie

Poslaťod 4lena » 9. Sep 2015, 18:50

Môj maltezák tiež cikal kade chodil ak sme ho nebrali na prechádzky, potom postupne sme mu ukazovali nech chodí do kúpelne a vždy mu dali odmenu a pohladkali a trvalo asi mesiac kým si na to zvykol.
4lena
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 9. Sep 2015, 16:15

Re: Podložky na cikanie

Poslaťod Ferdo » 12. Sep 2015, 23:58

svoje spravi aj ked mu date misku s jedlom a pitim pri miesto kde chcete aby vykonaval potrebu... daju sa napriklad zaobstarat aj fontanove misky na vodu zo stranky elektro-obojky kde ta voda tecie, tym padom to dava tomu psovi podnet na vykonanie potreby hned pri piti a jedeni
Ferdo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 4. Sep 2015, 13:14


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron