Yorkšírka a nové šteniatko! prosím poradte :(

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Yorkšírka a nové šteniatko! prosím poradte :(

Poslaťod patka_1 » 9. Dec 2010, 12:30

Ahojte! potrebujem poradit...máme doma 20 mesačnú Yorkšírku Lily, je to miláčik celej rodiny, maznáčik, je fakt hrozne rozmaznaná :P spáva s nami v posteli, všetok volný čas sa venuje len jej, stále je na niekom vysalapená a líška sa :inlove" no a včera sme si domov priniesli 9 týždňové šteniatko, tiež sučku je to kríženec šarpei-a a newfoundlandského psa...ked sme boli pre nu Lily sme zobrali zo sebou, ako som si sadla so štenaťom do auta, Lily utiekla na druhú stranu auta, trásla sa a vrčala....prišli sme domov, nachvílku dali šteňa dovnútra aby sme ho ukázali ostatným :)...Lily sme zobrali na ruky a chceli sme aby sa oňuchali...ale Lily sa strašne trásla, tisla sa mi až pod krk a skučala....potom sme ju už nechali tak, šteniatko dali von....dnes som išla Lilinu pustiť na dvor aby sa vyvenčila, šteňa bolo v búde, hned ako vyšla Lily von sa naježila, rýchlo sa vycikala a utekala k dverám....zobraa som ju ku štenatu, ale zase sa jej bála, trásla sa, skuvínala :( zobrala som ju teda dnu, ona utekala do postele, a na mna je "urazená"....dokonca nechcela ani maškrtku....a to už je čo povedať....a ked som ju chcela pohladkať tak sa skrčila......prosím vás poradte mi čo mám robiť aby si na seba zvykli, je tam vlastne šanca, že si lily zvykne? fakt neviem ako mám na ňu ísť....inak ona sa celkovo bojí ostatných psov, ale prečo aj šteniatok? :?: :?: :cry: :cry:
patka_1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 9. Dec 2010, 12:05

Re: Yorkšírka a nové šteniatko! prosím poradte :(

Poslaťod nela-bichon » 10. Dec 2010, 4:53

Podľa môjho názoru by ste v prvom rade jej strach nemali podporovať, ale snažiť sa o to, aby sa čo najčastejšie dostávala do kontaktu s novým šteniatkom a aby zistila, že pre ňu nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo. Na rukách sa môže cítiť obmedzená a jej strach sa tým pádom stupňuje a začne sa správať agresívne. Nič nevyriešite tým, že budete psíkov držať oddelene, práve naopak, problém budete iba predlžovať. Takisto by bolo dobré, ak by sa dostávala čo najčastejšie do kontaktu aj s inými psíkmi akejkoľvek veľkosti... najlepšie je psíka vždy slovne a tónom hlasu podporovať a odmeniť ho...
nela-bichon
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 9. Dec 2010, 2:13


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron