nieje taky aky bol...

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

nieje taky aky bol...

Poslaťod KERI5555 » 29. Jún 2009, 17:42

Ahojte..Mám taký väčší problém. :cry: Mám 1 ročného kokeršpaniela. Od malička bol veľmi prítulný je na mňa dosť naviazaný...Mám ho strašne rada.Ale je tu problém..jeho správanie sa výrazne zmenilo.To že šteká na ľudí ma strašne hnevalo ale ešte viac ma hnevá že si začína ku mne dosť dovolovať..počúva ma ale niekedy sa mu veľmi nechce.problém je v tom že ked ho niekedy čapnem po zadku :D tak začne na mna vrčat..a stáva sa mi že mi skáče do rúk.este sa mi nestalo aby ma silno kusol ale bojim sa ze aj to sa moze stat.nechapem to .nikdy taky nebol.strašne ma to hnevá.neviem čo mam s tym robit.ja nechcem mat psa ktoremu nemozem doverovat. prosim ak viete v com je chyba alebo mi viete nejako poradit tak mi napiste.budem velmi rada.vopred dakujem
KERI5555
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Mar 2009, 19:08

Poslaťod Bendoška » 6. Júl 2009, 23:58

KERI, úplne ťa chápem. Aj ja mám teraz podobný problém so svojim psom (preto som sa sem zaregistrovala, aby som niečo o tom zistila), ale viem, že sa mu už skoro vôbec nevenujem a to je u nás chyba.
Možno aj tvoj havo zaregistroval nejakú zmenu a preto zmenil aj on správanie. Skús to zistiť a možno sa podarí zmena k lepšiemu.
Alebo si kúp nejakú knižku na výchovu psov a podľa tej postupuj. Tvoj psík je ešte mladý, tak sa bude dať prevychovať. :)
Alebo je možno chorý a preto reaguje agresívnejšie.
Alebo má možno nejaké sexuálne neuskutočnené chúťky :D

Ja nie som odborník, tak ale možno niečo z tohto ti pomôže.
Obrázok užívateľa
Bendoška
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 6. Júl 2009, 23:39

Poslaťod KERI5555 » 7. Júl 2009, 0:43

no dakujem...ja sa mu venujem aj ked priznavam ze na dlhe prechadzky mam cas len sem tam..moze to byt aj tym :( no vela stastia z tym tvojim...dufam ze a nam podari ich prevychovat..
KERI5555
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Mar 2009, 19:08

Poslaťod Bendoška » 7. Júl 2009, 20:59

KERI, ešte mi napadli nejaké rady z knižky, čo máme (ale teraz sme požičali) o výchove psov:
Asi chce byť tvoj havo dominantný a dominanciu psa zmenšuje každodenné česanie srsti a navlečenie náhubku - čo si pamätám. Tak ak s ním budeš chcieť niečo nacvičovať, daj mu náhubok. Ani ťa nepohryzie a budeš si istejšia pri ňom. A ak máš čas, češ ho. :)
Ten náhubok máme odskúšaný na našom čuvačovi. Keď mu ho manžel navlečie, tak fakt je poslušnejší.
Česanie srsti som nepraktizovala stráášne dlho, takže asi aj preto sa náš Bendo pokazil. :(
Obrázok užívateľa
Bendoška
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 6. Júl 2009, 23:39

Môj problém

Poslaťod Bendoška » 7. Júl 2009, 21:34

Idem sem napísať náš problém (načo písať novú tému, keď je to to isté)
Náš čuvač má 7 rokov. Máme ho na dvore a reťaz mu teda cudzia nie je. :roll: :oops: (Nenadávajte mi, viem, že to bola chyba.) Od malička býval v noci odviazaný a cez deň asi tak na 50% času uviazaný - kvôli tomu, aby neskákal po príbuzných a nenapadol iných návštevníkov.
Ako sa nám narodilo dieťa pred rokom a pol, tak som sa mu prestala skoro úplne venovať a aj toho času na reťazi bolo viac. Teraz, keď má náš syn rok a pol a chce chodiť po dvore, náš Bendo ho nechce, nezvykol si na neho a breše po ňom, keď ho vidí, ako chodí po dvore. Keď je syn v kočíku alebo nám na rukách, tak po ňom nebreše.
A minule, keď som ho chcela zaviazať na reťaz (to už bol taký zvyk: ráno som vyšla na dvor s polievkou pre neho, on si pekne sadol, ja som ho uviazala, naliala mu polievku a šla od neho preč, aby sa najedol), uhryzol ma do prsta. :evil: Neviem, či mu vadilo, že som dlhšie hľadala karabínku na obojku a deň predtým som mu ostrihala srsť okolo obojka a možno to tam mal nejaké otvorenejšie a citlivejšie alebo neviem... To uhryznutie nebolo nič strašné (hoci ešte mi to trochu po 11 dňoch vidno), no ja sa ho od vtedy bojím, ani sa ho nedotýkam. Po týždni sa ohnal a zavrčal aj na manžela (ale neuhryzol ho), keď ho chcel uviazať na reťaz.
Doteraz nikoho neuhryzol, len mňa teraz a to som pre neho akože pani, lebo manžel sa mu vlastne vôbec nevenuje. Žrať mu dávam ja.
Tak teraz rozmýšľame, čo s ním robiť, aby nebol ohrozením hlavne pre nášho malého syna. Reťaz, myslím, že už nepoužijeme, ale neviem, či sa zmôžeme na nejaký koterec. Okrem búdy má takú komoru, v ktorej spí alebo sa chodí schovávať, tak to by mohlo slúžiť za koterec. Neviem, či mu ohradiť zadnú časť dvora, aby nevyskakoval na prípadné návštevy a aby sme ho nemuseli držať stále v tej komore. Neviem, ako dlho by som ho mohla držať v komore, aby to bolo pre neho znesiteľné. 1 hodinu? 8 hodín denne? Pravdaže s prestávkami na vybehnutie na dvor. Z komory má výhľad len cez pootvorené dvere (zaistené háčikom, aby sa nedali otvoriť)
My sme ho nejako nevychovávali, stačilo nám, že breše za bránou na podozrivé osoby :) a neublíži sliepkam (hoci jednu už trochu žuval). Počúva len na Sadni, Daj labku. Poď sem - to už ktovieako nechce.
Dá sa prevychovať takýto starý čuvač? Hoci neviem, kedy si ten čas na prípadnú prevýchovu nájdem, keď sa musím venovať synovi a manžel na neho nemá skoro vôbec čas, lebo je pracovne vyťažený. Stačilo by mi, aby som vedela, že nenapadne žiadneho človeka, ktorý bude na našom dvore.
Ak môžte, poraďte mi prosím, ale nadávanie na mňa si môžete ušetriť. :wink:
Obrázok užívateľa
Bendoška
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 6. Júl 2009, 23:39

Poslaťod KERI5555 » 8. Júl 2009, 0:16

ahoj... no nemienim ti nadavat :D ale ja si osobne myslim ze vas cuvac zacina byt agresivnejsi koli tej retazi..raz som mala psa, bol na retazi a vzdy som s nim chodila von..neskor som ho zacala zanedbavat a bol dost casto len na retazi a tiez zacal byt agresivnejsi..zacala som sa mu o5 venovat a bolo to lepsie.no neviem to je moj nazor. moj koker je fajn az na to ze vkuse musi stekat na ludi a to ma hrozne stve no pritom vie ze to nesmie.a to ze na mna zacal vrcat to ma uplne dostalo.ako ked vidi ze mam nervy na krajicku tak sa ukludni..
a aby som nezabudla ja si myslim ze najlepsie pre vasho psa by bol nejaky vybeh..ved ked mate väcsiu zahradu tak by ste mu kusok priestoru mohli ohradit a myslim si ze to by na veci dost zmenilo..nemusel by byt uviazany a mohol by sa volne pohybovat..no ako myslis len tu aspon potom napis ako to s nim dopadlo, dost by ma to zaujimalo..tak maj sa drzim palce
KERI5555
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Mar 2009, 19:08

Poslaťod Bendoška » 8. Júl 2009, 18:39

Dík za tvoj názor. Tak to vidím nádejne, že ak bude bez reťaze a trochu viac pozornosti mu budeme venovať, tak sa snáď polepší. :)
Škoda, že sem veľa ľudí nepíše, že by mi aj niekto iný svoje skúsenosti napísal. Hľadám teda aj inde na internete o problémovom správaní psa.
Teraz som našla nejaký článok o dominantnom psovi tu:
http://www.mojretriver.estranky.sk/clan ... tnym-psom_ Snáď to nevadí, že linky na iné stránky sem dávam.
Ak chceš, KERI, tak si to prečítaj. Ja som to ešte celé nedočítala, lebo syn mi nedovolí. :)
Obrázok užívateľa
Bendoška
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 6. Júl 2009, 23:39

Poslaťod Eva K. » 24. Aug 2009, 16:02

Tvoj pes nie je dominantný, tvoj pes je unudený chudák priviazaný na reťazi.
Ja sa vôbec nečudujem, že kúše. Boli ste s ním vôbec niekedy na prechádzke? Hádzali ste mu niekedy loptičku, alebo nejakú hračku?
Mám veľké obavy, že ak ho z tej reťaze neodviažeš, môže byť ešte horšie.
Skús ho zobrať niekedy, keď ideš s malým von zo sebou. Aspoň 1 hodinu denne na dlhšej šnúre. Predpokladám, že nemá privolanie.
Skús ho nejak zamestnať / schovávať hračky, naučiť ho nejaký cvik a pod./
Keď je pes vybehaný a má zamestnanú hlavu, pokiaľ nie je už totálne pokazený mohlo by to pomôcť.
A určite by som mu postavila riadny kotec, v ktorom by mohol byť, keď máte návštevu a pod.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bendoška » 28. Aug 2009, 21:33

Ahoj, Eva.
Ďakujem, že si odpísala aj na moju situáciu, ale nedá mi zareagovať na tvoje písmená aj takto:
1. Môj pes určite nekúše. Len raz ma uhryzol.
2. Kotec mu určite nepostavíme, lebo také niečo nepoznáme. Poznáme len koterec. :P
Skús si niekedy overiť slová, ktoré používaš, tu: http://slovnik.juls.savba.sk/ :wink:
3. To, že je Bendo unudený chudák, môže byť pravda, ale nebolo to vždy. Predtým som sa mu viac venovala, kým sme nemali dieťa. Jeho nejaká loptička alebo hračka už teraz nezaujíma. Keď bol mladší, vtedy ho to bavilo. Teraz mu ešte tak nejaký potkan (v sobotu jedného zadrhol :) ) alebo mačka zdvihne adrenalín. :)
4. Prechádzka s vyše 40-kilogramovým čuvačom a skoro 2-ročným neposedným chlapcom by dopadla veľmi zle. Neviem, kto by ju prežil. :roll: :D
5. Môj pes už nie je priviazaný na reťazi skoro 2 mesiace. Už by som sa ho neodvážila na ňu dať. Keď príde návšteva, zamknem ho do komory, čo má pri búde a na ktorú je zvyknutý od malička (schovával sa tam pred hromami, dažďom a pod.). Počúva na slová "Do komory!" - hoci možno nie na prvý krát, ale nakoniec tam vbehne. :)
Na jednom internetovom fóre o psoch som čítala tému reťaz a niektorí ľudia-psíčkari sa až tak zle o nej nevyjadrovali - vraj či koterec, či reťaz - je to obmedzenie slobody, ale keď sa to nepreháňa, psovi to neublíži. Aj ja si myslím, že náš pes nemá reťaz v nenávisti. Hocikedy, keď mu kážem, aby šiel do komory, sadne si na miesto, kde som ho uväzovala na reťaz. Myslím, že tá reťaz pre neho nebolo až také väzenie, však na nej nebol 24 hodín.
6. Starého psa novým kúskom nenaučíš, tak sa ani nepokúšam naučiť ho nejaký nový cvik.
Takže situáciu nejako veľmi neriešime. Slobodu má. Naháňa myši a potkany (čo nám lozia od susedov :evil: ), breše na mačky a zlých ľudí za bránou a behá po dvore skoro stále, kým tam nie je náš syn alebo nejaká návšteva.

Ale aj tak ďakujem, že si sa ozvala. :)
Obrázok užívateľa
Bendoška
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 6. Júl 2009, 23:39

Poslaťod luckyA » 29. Aug 2009, 23:15

Eva , ved pridi na nastevu, a vyvenci Bendoske dieta aj psa xD..ja si myslim ze sa potesi , ked bude mat chvilku casu na oddych :lol:

a tebe bendoska drzim palce na nohach a rukach ..a moji svorkaci tlapky :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Bendoška » 4. Sep 2009, 21:48

luckyA píše:Eva , ved pridi na nastevu, a vyvenci Bendoske dieta aj psa xD..ja si myslim ze sa potesi , ked bude mat chvilku casu na oddych :lol:

a tebe bendoska drzim palce na nohach a rukach ..a moji svorkaci tlapky :wink:


:lol:
Dík :)
Obrázok užívateľa
Bendoška
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 6. Júl 2009, 23:39

Re: nieje taky aky bol...

Poslaťod Jana559 » 21. Máj 2015, 16:17

Dobrý deň nedávno som išla s priatelom na prechadku a uhryzol ho taky nechutný vlčiak ,, priatelovy museli odrezať nohu koli infekcii ,, hlasili sme to policii aj ludom ktorý odchytavaju nebezpecne psy ale pod tym vlčiakom akoby sa zlahla zem asi uz zomrel... známy nám odporučil aby sme si kupili pyštol s kapsaicinom ktora je ovela učinnejšia ako plynova pyštol alebo kaser,, ešte som ju naštastie nepoužila ale som aspon ovela spokojnejšia ,, tu nesmrtiacu pištol mozete kupit tu:http://www.nesmrtiacezbrane.sk/guardian-angel/guardian-angel-2 :ahoj:
Jana559
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 21. Máj 2015, 16:10

Re: nieje taky aky bol...

Poslaťod 4lena » 9. Sep 2015, 19:09

ja by som psíka určite nezatvárala do komory :( chápem že je prvoradé aby sa hostia a syn cítili bezpečne ale určite by sa to dalo vyriešiť aj inak ako ho zatvoriť do nejakej komory na viac hodín...
4lena
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 9. Sep 2015, 16:15

Re: nieje taky aky bol...

Poslaťod Ferdo » 12. Sep 2015, 23:38

suhlasim s prispevkom nadomnou, zatvarat psa niekam nie je riesenie... osobne by som odporucil nieco odtialto https://www.elektricke-obojky.sk/elektr ... ve-obojky/ za vyskusanie to urcite stoji, popripade ak by nezabral do mesiaca sa da bezplatne vratit
Ferdo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 4. Sep 2015, 13:14

Re: nieje taky aky bol...

Poslaťod 4lena » 16. Sep 2015, 20:33

Alebo som na tej stránke videla aj nejaké ohradníky, určite lepšie riešenie ako ho zatvárať
4lena
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 9. Sep 2015, 16:15

Ďalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron