kokršpaniel

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

kokršpaniel

Poslaťod silvia27 » 3. Máj 2009, 23:57

prijemny neskory vecer prajem, rada by som niekoho z vas poprosila o radu. mam 6 rocnu kokrspanielku, velmi milu, pritulnu, ale velmi na mna naviazanu. bezomna ani na krok. a ked ju necham samu doma, vlezie mi do postele alebo vyskoci na gauc. potrebujem ju od toho odnaucit a vsetky zatarasy su marne. poradte mi ako na nu. priatel ju chce bit, ale ja si nemyslim, ze je to spravne. a pravdu povediac, ani to nedokazem.dakujem
silvia27
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 3. Máj 2009, 23:48

bitka nikdy nie je správna

Poslaťod Ayisi » 4. Máj 2009, 14:12

Bitka je prízemný spôsob ako sa presunúť na nižší stupeň v rebríčku svorky. Každopádne, je 6-ročná a ty si ju tak naučila, a kokrspanielov velmi dobre poznam...prepac za vyraz...su to zlate, mudre a hlavne veľmi vychcané psíky... :D ...mala som, tak viem...zátaras tiež nie je celkom správne riešenie, ona to len pochopí ako niečo, čo treba prekonať, ako výzvu...ked sa bude chciet vytrepat na gauc, treba jej povedať rázne fuj, však hádam v tomto veku už tomu rozumie, ale musís byť dôsledná a nepovoliť jej to už nikdy viac...lebo ukážeš jej raz ze môze a môžeš začat odznova...ona to na 50x pochopí, ale chce to trpzelivosť a dôslednost
Ozaj, a doteraz vám to nevadilo?
A ked chcete zabrániť tomu, aby tieto veci nerobila ani vo vasej neprítomnosti, tak ju budete musiet zavriet do miestnosti, kde bude mat trochu slobody. Ona ma totiz uz nauceny nejaky system a zrazu sa so zmeni, pripravte sa ze bude vyvadzat...
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

koker

Poslaťod silvia27 » 5. Máj 2009, 12:52

dakujem velmi pekne za radu. pekny den.
silvia27
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 3. Máj 2009, 23:48


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia