Americký bulldog

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Americký bulldog

Poslaťod hawo » 12. Apr 2009, 11:02

Mám 19mes fenku, ktorúmám od jej 12mesiacov a dovtedy bola v klietke zavretá.Vcelku počúva. Ale len do chvíle kým ju niečo iné nezaujme. Napr ju venčím navolno a ide pri mne ... Zrazu ju niečo zaujme a je schopná odbehnúť aj kilometer. Ako ju mám odnaučiť odbiehať a neignorovať ma vtedy ? Nakoľko aj keď jej dám povel max sa otočí a uteká ďalej.
hawo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 12. Apr 2009, 10:47
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ayisi » 5. Máj 2009, 9:32

nanovo učit privolanie - so stopovačkou...!!! :?
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod sara » 5. Júl 2009, 9:16

Neviem sice ako si postupoval pri nacviku privolavačky takže je možne že si niekde spravil chybu. Ale skus takyto postup keď ako pišeš sa na teba po zakričani jej mena aspoň na teba otoči. Ak začne odbiehať tak zavolaj meno spolu z povelom a ak nezareaguje tak sa otoč a chod na druhu stranu, alebo sa otoč a čupni si.Z jej pohladu sa jej stratiš a verim že za chvilku pribehne za tebou. V tom okamžiku treba veľa chvaliť. Môžeš cvičiť aj tak že sa jej sem tam schovaš na vychadzke za strom alebo niečo a zavolaj ju ,keď ťa najde tak sa sňou vyhraj. www.americanbulldog.estranky.cz
sara
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 20. Dec 2007, 9:29


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia