ranne kňučanie

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

ranne kňučanie

Poslaťod lllenus » 30. Mar 2009, 21:09

Prosim vás o radu... môj pes každe rano už o pol šiestej strašne šteká... neviem si s nim dať rady... pokiaľ ho nevpustim dovnútra tak šteká.. neviem ako ho naučiť byť vonku... prosim vas poradte mi...
lllenus
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19. Feb 2009, 19:50

Poslaťod NiKa_302 » 24. Okt 2009, 17:51

V prvom rade by si ho nemal vpúšťať dnu, ak je jeho miesto vonku. Psík potom pochopí, že štekaním dosiahne svoje, že ho vpustíš dnu, a odučiť ho to bude čoraz ťažšie. Keď začne štekať a neprestáva, vyjdi von a vyhreš ho, za žiadnu cenu ho však nevezmi dovnútra. Keď na chvíľu prestane, choď dnu a čakaj za dverami, či znovu nezačne brechať. Ak to urobí, znovu choď za ním a pokarhaj ho, po prípade ho aj niečím pacni po zadku. V žiadnom prípade však nie rukou, aby sa ťa nezačal báť. ak bude ticho, odmeň ho. Psík si po nejakom čase uvedomí, že štekaním si nemôže vynútiť pustenie do domu, a prestane to robiť. Uvidíš, či to zaberie,tiež mám psa, ale býva v byte. Opísala som ti, čo by som v tvojom prípade urobila ja. Dúfam, že to vyjde.
NiKa_302
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 24. Okt 2009, 17:23


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť