Prosím o radu

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Prosím o radu

Poslaťod Klaudia95 » 3. Mar 2009, 21:45

No takže mám psa samičku, je to plemeno mopslík. Teraz má okolo 9 mesiacov a je vonku. Keď mrzne ju dávame do pivnice aby nezamrzla ale keď nieje zima tak ju dávame von. No problém alebo otázka spočíva vtom že ja by som ju chcela mať vnútri. Keď sme ju doniesli prvý krát domov tak sme ju mali vnútri ale nebola naučená domácnosti a preto ju rodičia dali von. Ja sa teraz pýtam že či sa dá naučiť psa domácnosti aj keď má už okolo 9 mesiacov, vôbec neviem ako je to s ňou teraz. A keď sa dá naučiť domácnosti tak prosím o radu že ako. Ešte je tu jeden problém ona je moc hyperaktívnym psom a preto sa bojím že sa domácnosti naučiť nedá. Prosím pomôžte mi s týmto prípadom, bola by som hrozne rada. :?: :wink:
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod aponi » 4. Mar 2009, 12:55

Ja neviem, ale mopsík mi pripadá,že je to psík do domácnosti,a 9 mesačné šteniatko sa dá naučiť ešte všetkému,len treba trpezlivosti,musíš začať ako keby to bolo šteniatko úplne malilinké,to znamená častejšie vypúšťať von,pochváliť ho,keď urobí potrebu vonku a to, že je hyperaktívny,veď o tom je toto plemeno,potrebuje lásku a spoločnosť
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod Klaudia95 » 4. Mar 2009, 14:59

Myslíš že by som ju mohla naučiť domácnosti aj v pivnici?? Som hrozne rada že sa ešte dá učiť lebo ja ju chcem mať pri sebe. A ešte keby ju mám vnútri, v mojej izbe mame plávajúcu podlahu, keby jej dám ostrihať pazúriky tak by ju nedoškrabala ??? :?:
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod aponi » 4. Mar 2009, 20:57

poznám domácnosť,kde majú dogu a plávajúcu podlahu a nemajú ju poškrabanú ako ju chveš učiť v pivnici?Budeš vidieť keď sa bude pripravovať na potrebu
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod Klaudia95 » 5. Mar 2009, 15:53

No chcela by som ju učiť tak že keď budem doma lebo ja ešte chodím do školy. A no začala by som asi tak cez víkend keď nejdem do školy že by som tam s nou bola dosť dlho vlastne by som sa tam s ňou hrala a aj by som si ju skúšala nevšímať že ako sa bude chovať. Vnútri by mi ju už rodičia nedovolili mať preto ju chcem učiť v pivnici možno keby ju pochválim pred rodičmi že sa to naučila tak by ju dali do vnútra. A ešte ohľadom toho cvičenia kedy poznám že sa chce ísť vyvetrať?? no že chce ísť na záchod :D a neviem či aj táto otázka bude ohľadom cvičenia ale keby jej dám nejaké vnútornosti aspoň raz za čas tak by si na ne nezvykla? myslím že či by neodmietala žrať granule. Ďakujem za odpovede :wink:
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod aponi » 5. Mar 2009, 16:17

Ako poznáš ,ked sa chce vyvetrať, niekedy si len čupnú a niekedy sa začnú točiť do kolečka alebo vyhľadávajú miestečko .Neviem aký je jedák,ale pokiaľ je na granuliach a znáša ich dobre tak by som jej nemenila stravu možno ako pamlsok,varené.
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod Klaudia95 » 5. Mar 2009, 17:40

Tak čo myslíš aký je ten môj nápad??? Myslíš že mi pomôže keď ju budem chovať tak ako som už písala?? lebo vnútri mi to naozaj nevyhovuje kvôli rodičom, bohužiaľ :cry:
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron