Zurive steniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Zurive steniatko

Poslaťod lllenus » 19. Feb 2009, 20:02

prosim vas, mam 3mesacneho zlateho retrievera a mava take chvilky zurivosti... mava to ak ho hresim alebo ked je velmi rozblazneny. Vycery zuby a zacne vrcat a skoci do mna.Mam obavy, ze bude taky zly aj v dospelosti a to by som nerada pretoze by som ho musela dat prec. Mam aj knizku o vycviku psa, ale nepomaha to.
lllenus
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19. Feb 2009, 19:50

Poslaťod luckyA » 25. Feb 2009, 15:51

musis mu ukazat kto je pan, snazi sa s tebou manipulovat a skusa, co vsetko mu dovolis
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

www.toby.websnadno.cz

Poslaťod pepo » 31. Mar 2009, 21:19

presne tak! ty musis byt alfa, inak budes mat neskor (hlavne po puberte) velky preblem... ukaz mu ze sa ho nebojis, a rob vsetko tak, aby si mu ukazala kde je jeho miesto: do dveri chod vzdy prva, ked sa krmis ty, nekrm jeho (az ked ty zjes), ked mu das misku so zradlom nauc ho aby si sadol/lahol skor ako sa pusti do jedenia (ja mam na to povel Cakaj!) a nauc ho, ze ty mu mozes misku odobrat a hrabat sa v nej kedy sa ti zacche, pripadne nez ju polozis pred neho sa z nej "najedz" ty (mne to pomohlo ked na mna vrcal pri miske), takisto ked mu davas obojok a voditko mal by sediet; neviem akym sposobom ho trestas, ale najlepsie je potrestat ho psou recou - upreny pohlad do oci, ruka na kohutiku a vrcanie s vycerenymi zubami (tvojimi) (pripadne kusnutie (ja to robim rukou, ale ked sa odvazis tak mozes aj zubami :lol: )) a pritom si musis uvedomit a byt si ista ze ty si SUPERALFA, ziadne noviny ani bitka rukami nepomoze! a ked mu das povel ktory uz pozna, trvaj na jeho splneni! a potom ho odmen, ked sa s nim pretahujes o hracku nenechaj ho vyhrat ak je dominantny... ak si ece nieco spomeniem, dopisem to... tak vela stastia! :wink:
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod pepo » 31. Mar 2009, 21:26

a ece kedze je to stena, tak pokial ta kusne pri hre (akoze zo srandy), zaknuc ako stena (stenata to robia, aby druhe vedelo, ze kuslo prisilno a to si nabuduce da pozor) a hned ukonci hru (chod prec a ignoruj ho)
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod luckyA » 1. Apr 2009, 15:10

pepo ..presne tak
ale zasa pri hre by som netrestala ...nato pozor
ak to spravis nevhodne moze sa stat, ze psik bude aport brat ako nieco zakazane a ze dostal zto ze ho tahal ...a to sa tazko potom naprava
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod pepo » 3. Máj 2009, 22:30

ne, ne, LuckyA, som nemyslela trestat pri hre, to neodporucam...(jedine pri agresivnej alebo nevhodnej hre potrestat iba IGNORACIOU a ukoncenim hry), som myslela ten trest tak vseobecne :wink:
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod luckyA » 4. Máj 2009, 20:44

zle som ochopila
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť