čo si myslíte o ANTI-štekacích prístrojoch

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

čo si myslíte o ANTI-štekacích prístrojoch

Poslaťod Martin.Koren » 31. Jan 2009, 18:41

Dobry den,
moj pes neznesitelne steka. Rad by som vedel co si myslite o antisktekacich pristrojoch, ktore by mu mali pomoct sa odnaucit stekat. Jedna sa o elektronicke zariadenie, ktore reaguje na stekot psa a nasledne na to zacne sirit akesi vlny, na ktore psik reaguje tak, že stekat prestane. Prosim o Vas nazor. Kupili by ste vy nieco take? Ako inak ho mam odnaucit stekat. Dakujem
Martin.Koren
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31. Jan 2009, 18:29

Poslaťod Ayisi » 5. Máj 2009, 13:31

stekanie je psí jazyk a prístroj, ktorý reaguje na štekot, reaguje na kazdý jeden stekot, nielen na ten nežiadúci. ak je každé šteknutie tvojho psa nežiadúce, potom v tom nevidím problém. ja som mala problém so stekaním na ludí, dostala som radu od skúseného kynologa, ktory poradil hodit po nej zväzok klucov, alebo retiazkovy obojok..zabralo to...ale treba sa trafit...neboj, kluče ho nezabiju...
dalsia dobra metoda je zabavat psa hrackou ked vies, ze ma prist situacia, kedy zacne stekat..on sa pocas tej situacie bude hrat a ani si nespomenie, ze chcel stekat, a postupne uz budes môct hracku odlozit a psik si zvykne na situacie v ktorych predtym stekal...
nie je dobré kričať na neho a upozornovať ho, tým ho práve este podporís, tak isto ukludnovať ho hladkaním je pre neho len podpora...
jedni známi si zaobstarali elektrický obojok, a ked pes stekal, davali mu soky, zabralo to, ale akonáhle mal obojok dole, tak si isiel hrdlo vykričať,...asi by som radsej skusila bežnejšie metody ako takéto pomôcky..
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Martin.Koren » 5. Máj 2009, 14:03

Dakujem za reakciu, jedna sa o beagla. ma uz 11 rokov a nemala vo zvyku sa spravat takto. teraz je vyslovene zla, neprestajne steka, aj ked sa jej pozornost venuje aj ked nie. malo by v tomto veku po nej zmysel hadzat kluce?
Martin.Koren
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31. Jan 2009, 18:29

Poslaťod Ayisi » 5. Máj 2009, 15:40

to veľa zalezi na povahe psa. tažko povedať, ide o to, že sa zľakne a pochopi, že štekanie jej prinesie preľaknutie, nič ine...ak je vyslovene zla, skusili ste veterinara? ak je podrazdena a zla, môže jej aj nieco byt..tažko povedať, takto, bolo by dobre situaciu vidiet
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod sara » 5. Júl 2009, 9:27

11. ročny Bigel ktory teraz začal neznesiteľne štekať ma určite dôvod keď to doteraz nerobil. Skus prehliadku u veterinara ,, môže slepnuť,bolia ho klby, alebo pod. ,, A k tej otazke na protištekaci obojok -- su rôzne druhy a vôbec sa toho neboj. Ten obojok určite nedaš ako vychadzkovy ale ho ma ak je jeho štekanie nežiaduce a hlavne zbytočne. Je to zten isty učinok ako hodenie klučov,alebo pod. Vyhodou je že môžeš vystihnuť ten spravny okamžik. Obojky su na spôsob rozprašovaču vody kde pri vybraciach v hrdle mu na nos rozpraši vodu a su aj elektronicke ale to je ako slaba iskra v zapalovači a je mu to akorat neprijemne. Dôležite je aby sa zlakol. Viac na www.americanbulldog.estranky.cz odkazy, alebo kontak.
sara
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 20. Dec 2007, 9:29


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia