Ako donutit (naucit) stena chodit spinit na jedno miesto?

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Ako donutit (naucit) stena chodit spinit na jedno miesto?

Poslaťod piaggio » 27. Jan 2009, 12:35

kupili sme mame fenku yorkshirsheho teriera, aby sa doma necitila tak sama ked sme vsetci prec. ma 2 mesiace a je velmi zlata, ale mama je z nej nestastna, pretoze spini kde sa jej len zachce po celom dome, stale na inom mieste a bez akehokolvek upozornenia. jednoducho to len nachadzame "kade-tade". zo zaciatku to az tak nevadilo, ale teraz uz rozmyslame ze ju vratime. viete mi poradit nejaky sposob, ako ju naucit chodievat na jedine miesto? alebo sa aspon ohlasit predtym??? je to velmi dolezite.... dakujem za rady!
piaggio
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Jan 2009, 12:28

spinenie

Poslaťod petko566 » 9. Feb 2009, 20:32

Ono je to celkom sranda ja mam 7mesacnu fenku retrievera a sanzil som sa ju to naucit od mala ale ta moja akoby naschval nechodila spinit po jedeni ani inak ako kazdy pes.Ked sa mi podarilo prichytit ju pri cine tak som jej razne nadal a zobral som ju na miesto kde chcem aby chodila.Obcas to stihne zadrzat a ked ju tam zoberiem tak dokonci.Teraz obas najdem niekde.Ale mne najviac robi problem ze ked sme v meste ona je taka ze ked chce tak to spravi kdekolvek,kedykolvek ci na chodniku alebo na ceste.dufam ze ju to dajako odnaucim.Skus dat na to miesto noviny nazem alebo nieco aby si to zapamatala a vzdy ked sa vyspini niekde inde zober ju na to miesto kde sa ma ona si to spoji dokopy.vela stastia
petko566
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Nov 2008, 20:09

Poslaťod vera99 » 26. Mar 2009, 21:47

AHOJ MAM YORKSHIRA MALEHO VZRASTU .CHCELA BY SOM SA OPITAT AKO HO MAM NAUCIT CIKAT DO KRABICKY NECHODIME SNIM VON LEBO MU JE STALE ZIMA,A JE TO ESTE STENIATKO.VDAKA ZA ODPOVED,
vera99
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26. Mar 2009, 21:27

mocenie v byte

Poslaťod Ayisi » 4. Máj 2009, 13:59

v prvom rade je hluposť steniatko za niečo taketo trestať. po každom jedle a kazdom zobudeni treba krpca zobrať von a tam ho náramne pochváliť a odmeniť, ked to urobí...chce to len trpezlivosť, nečakajte, ze to pochopí na 3-4x... trestaním môžete situáciu len zhoršiť, pamätajte, ak to psík urobí doma, je to len a len vasa chyba
Nie príkazmi, zákazmi a trestami sa stena ucí, ale pochvalou...musite sa naucit motivovať ho..
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Biglak » 4. Máj 2009, 17:26

Mnohi ludia vychovavaju psa, ze ked to urobi, tak chytia psikovi hlavicku a ukazu na "to" a potrestaju ho. Psik si to spoji s tym, ze majitel nechce aby to robil. Nie KDE, ale aby to vobec nerobil. Preto sa moze stat, ze "to" najdete napriklad za gaucom. Pes to bude skryvat aby ste sa nehnevali.
Takze netrestat.
Cital som, ze moze pomoct pravidelna strava. Vzdy o tom istom case dajte psovi najest aby si aj on aj vy zvykli o akom case treba ist von.
Biglak
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Apr 2009, 8:15


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia