Boji sa ma?

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Boji sa ma?

Poslaťod petko566 » 14. Nov 2008, 20:25

Dobry den.Mam 4 mesacnu fenku zlateho retrievera s ktorou sme zacali chodit na cvicisko vsetko zvalada celkom fajn.Problem je vtom ze obcas utecie z voliery a zacne nahanat kury a cim dalej je viac agresivna.Rozbija vajcia,...ja ked ju chytim tak na to (patricne) reagujem zacnem na nu dost kricat zatrasiem snou za siju a zavriem ju naspat.Ona sa asi dost boji ale skor mam pocit ze zacala byt aj na mna agresivna cery zuby akoby ma chcela pokusat a obcas aj pokuse ale nie moc.Obcas sa boji aj mojej ruky. Nechcem tym dosiahnut to ze ma prestane mat rada, bude sa ma bat.Kricim preto lebo ked jej poviem fuj snou to nic nerobi a....vie ma dost vytocit.Neviem ako mam reagovat na to a hlavne to to cerenie zubov doma mame aj male dieta,....dakujem :cry:
petko566
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Nov 2008, 20:09

Poslaťod lienocka2001 » 14. Nov 2008, 21:47

Moje dve fenky westíka otcovi naháňali poštové holuby(jedného sa im podarilo aj chytiť),ale teraz si ich ani nevšimnú,keď sú vonku,a keď aj hej tak stačí zvýšiť hlas.Samozrejme boli za to aj potrestané,ale potom začalo učenie,otec zobral holuba do ruky ja som pustila fenky a nechal holuba oňuchávať a hovoril im pritom,že to nesmú.No a to hryzenie,to si vôbec nesmie dovoľovať.Ona je ešte mladá,šialená,ako všetky šteňatá.Treba vyskúšať niečo druhé,lebo ruky sa bude báťu ž pri prudkom zdvihnutí.Na moje fenky zaberajú noviny,alebo papuča.
lienocka2001
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Nov 2008, 11:27

Poslaťod petko566 » 15. Nov 2008, 19:12

Ono ide aj o to ze ked na nu zakricim tak casto akoby jej to ani nevadilo vrti si chvostom iked trosku pomalsie ale vrti neviem co robit ked kricanie je jej jedno.
petko566
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Nov 2008, 20:09

Poslaťod lienocka2001 » 16. Nov 2008, 13:28

No treba zmeniť aj tón hlasu,aby vedela,že to myslíte vážne.My máme doma aj rotwailerku,a tej tiež darmo budeme kľudným hlasom niečo vravieť,ale keď zvýšime hlas a rázne rozkážeme,že nesmie,tak poslúchne.Aj tak sestru nepočúva,lebo ona má jemný hlas,a na to nereaguje vôbec.
lienocka2001
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Nov 2008, 11:27

Poslaťod lucik » 17. Nov 2008, 18:16

4mesacne steniatko zlateho retrievera mate v koterci? babatko psa, ktore potrebuje ludsku pritomnost - vy sa mu cudujete, ze uteka?
a ako to mate zabezpecene, ze vobec sa dostane z koterca?
myslite, ze pes je hluchy ked na neho kricite?
naucili ste ho, ze nesmie nahanat sliepky - ked mu za to nadavate?
aj detom vynadate za nieco, co nevedeli, ze nemozu robit?
ceri zuby? a vy sa bojite 4mesacneho babatka?
ake podnety a aku zabavu poskytujete steniatku?
chodite s nim von na prechadzky, ucite ho, vychovavate?
alebo jedna - najdolezitejsia otazka - naco ste si zaobstarali psa?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

lucik

Poslaťod petko566 » 19. Nov 2008, 17:07

Takze ste to asi vobec nepochopili tu otazku co som sa pytal ale nevadi.Aj tak dakujem.
petko566
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Nov 2008, 20:09

Poslaťod Johana » 19. Nov 2008, 18:05

peťko, lucik má pravdu, vyzerá to tak, že by si to mal zobrať všetko odznova, ak ti na tom záleží
4 mesačné šteňa je ešte tvarovateľné a za odmenu urobí hocičo,
treba sa s ním veľa hrať, hra je jedna z najôležiteších foriem ako si vybudovať dôveru a vzťah so psom

to, že sa bojí ruky asi tiež nebude len tak, to, že sa majú meniť tóny v hlase neznamená, že po psovi kričím
teraz je to obdobie, kedy mu musíte povedať čo od neho chcete, lebo v puberte to pôjde ťažšie, mám pubertiačku, viem o čom hovorím, je to môj prvý pes a ešte sa len učím poznávať psiu reč
Johana
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25. Jún 2008, 7:44

Poslaťod lienocka2001 » 20. Nov 2008, 11:18

johana,to,že som napísala,aby zmenil tón hlasu,neznamená,že má kričať.O tom už niečo viem,lebo so psami vyrastám od malička.Ty máš prvého psa,ale ja som dokázala zvládnuť aj dospelého RTW.
lienocka2001
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Nov 2008, 11:27

Poslaťod rea » 22. Nov 2008, 15:04

Petko prestaň trestať a kričať, dostávaš tým šteniatko len do obrannej reakcie, ktorou to cerenie zubov je, pretože šteniatko tomu naozaj nerozumie a tlaku sa bráni. To, že loví sliepy a vymýšľa, je normálne, hrá sa, ak to takto nechceš, urči svoje pravidlá hry tak, že tým slovám, ktoré používaš dáš zmysel. Podľa toho, ako sa šteniatko správa, si naozaj nepracoval na tom, aby tie slová zmysel mali. Ak ich vysvetlíš správne, nebudeš musieť kričať.
Tiež si nemyslím, že takéto malé šteňa patrí do kotca, aj keď zvykať na kotec šteniatko môžeš. Teraz ale potrebuje hlavne teba, práve na to, aby si jej vysvetlil, čo a ako. Zabezpeč kotec tak, aby z neho nemohla utiecť, vypúšťaj ju z neho tak, že si ju hneď podchytíš, použi vodítko, aby si namiesto zbytočného kriku mohol vysvetľovať a navigovať zrozumiteľne. A ešte niečo. Je lepšie vymyslieť niečo, čo budete robiť spolu, namiesto tých zákazov.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod petko566 » 26. Nov 2008, 11:37

dakujem pekne :) budem sa snazit
petko566
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Nov 2008, 20:09

Poslaťod luckyA » 5. Jan 2009, 20:56

myslim si , ze 4 mes.stena je lahko zmanipulovatelne, ak nahana sliepky a uteka z koterca, taq sa mozno nudi nie? ale 4 mesacne stena netreba davat do koterca na stalo, stacia mu 3 hodinky denne a potom samozrejme postupne predlzovat dobu . !!! zo stenatom sa treba hrat aspontie 2-3 hodinky denne , inak sa mu ani nedivim
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

uz ma 7mesiacov

Poslaťod petko566 » 9. Feb 2009, 20:42

momontalne mam uplne iny problem mam ju zavretu v koterci od kial sa jej obcas podari ujst ale tak ze bud rozhrizie pletivo alebo netusim.to by az tak nevadilo ale dnes sa jej podarilo ujst aj z pozemku dokazala podliezt pletivo a behala poulici po ceste akoby sa nic nedialo,auta len tak ta brzdili.Neviem preco uteka ked snou travim celkom dost casu aj chodime na prechadzky.Doter som ju nechaval aj pustenu na dvore ale asi uz to nepojde po dnesku.POslucha takmer na slovo.Okolo celeho pozemku mame pletivo a bojim sa ze zas ujde a nieco ju zrazi alebo sa viac nevrati.Neviem co mam robit ci ju mam priviazat alebo co za to nie som.Chcem aby mala volnost ale asi nemam na vyber. :(
petko566
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Nov 2008, 20:09

Poslaťod Iwo30 » 10. Feb 2009, 15:37

tak to ja poznam velmi dobre...moj pes zlaty retriever ma uz 7,5 roka a stale uteka....odmalicka mal rad volnost..:D..v koterci stale rozhryzol pletivo a utiekol....ked sme ho nechali na dvore tiez nasiel chvilku a utiekol...aj na zahrade uz mame okolo celeho plota ponabijane koliky aj tak utecie....teraz sme mu s otcom kupili take hrube pletivo nakotereca uz nemame problem...ale ako ho kazdy den pustame na dvor alebo v noci stale ho rano stretnem na dedine neviem cim to je ....asi to ma v krvy..:D
Obrázok užívateľa
Iwo30
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 28. Júl 2008, 21:33


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť