psychika

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

psychika

Poslaťod jarka » 20. Aug 2008, 16:39

Ahojte, má tu niekto skúsenosť so zmenou psychiky psíka po napadnutí pitbullmi? Včera nám dvaja pitbully napadli psa, vraj sa máme pripraviť na veľkú agresivitu.
Obrázok užívateľa
jarka
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 15. Dec 2006, 17:36
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » 21. Aug 2008, 13:01

Alebo na panický strach, alebo........... na nič. To všetko záleží na tvojom psovi ako je natom psichicky. Keď je to silný pes, tak skrat(strach , agresia) bude mať len pri strete s pitbulom a časom to rozchodí.
v opačnom prípade mu budeš musieť pomôct sa stým vysporiadať.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Re: psychika

Poslaťod Nils » 22. Aug 2008, 7:15

jarka píše:Ahojte, má tu niekto skúsenosť so zmenou psychiky psíka po napadnutí pitbullmi? Včera nám dvaja pitbully napadli psa, vraj sa máme pripraviť na veľkú agresivitu.


...ak to boli "pity" ... tak to je konečná - už nikdy sa pes z toho nespamätá,ani liečba neuroleptikami nepomôže - ak by to však bol krokodíl alebo tiger - pes by sa z toho dostal za necelé 2 minúty a žil by naďalej šťastne a vyrovnane tak dlho ako sa len dá...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Silwuska » 22. Aug 2008, 10:15

:lol: :lol: :lol:
Nils zabudol si dodat ze ak by to boli dve civavy :twisted: :twisted: tak by ste mohli psa rovno odovzdat na psychiatrickej liecebni...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod tana » 22. Aug 2008, 15:54

ja som písala len z vlastnej skúsenosti. Moj ovčiak bol v 10 mesiacoch napadnutý dvoma psami pitom a rotwikom. Urobili mu dieru v chrbte a topili vo vode.. . Mal stým problem asi tak pol roka, a to ked videl spolu dvoch psov, s ktorých bol aspon jeden pit alebo rotwik. Ja som to vedela tak ze sa zjezil a bol si neistý čo znich vylezie. Potom ho to úplne prešlo. Vzal to ako skúsenosť do budúcna. Hlavne čo sa týka taktyky boja píta :)
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod DaGi » 24. Aug 2008, 17:52

no mojho napadol tiez pit a bola to lomenica riadna skoncit s riadnymi poraneniami aj moj pes aj pit ale niak sa moj hafo s toho dostal len od vtedy neni taky pokojny v spolocnosti velkych psou je taky strnuli a pripraveny keby sa neco udialo :!:
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť