pes útočí na deti

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

pes útočí na deti

Poslaťod jankovci » 28. Jún 2008, 15:45

Dobrý deň, mám nemeckého ovčiaka, s ktorým mám problém. Pes má tri roky, je poslušný, ale od doby dvoch rokov začal byť agresívny na deti, ktoré pozná od mala. Predtým tie deti mohli "mu skákať aj po hlave" a pes si nič z toho nerobil. Asi pred rokom bez príčiny zaútočil na jedno dieťa a od vtedy má za sebou asi 5 útokov, medzi tým začal útočiť aj na mladšie 7 ročné dieťa. Doteraz útočil bez mojej prítomnosti, ale včera zaútočil aj keď som tam bol. Stalo sa to potom ako oňuchal 7-ročnú neter a hneď na ňu začal vrčať a chcel na ňu zaútočiť. Našťastie sa nič nestalo. Nechcem ho dať preč, je to dobrý pes, ja osobne som s ním veľmi spokojný, ale treba to nejako vyriešiť. Prosím poraďte mi. Ďakujem
jankovci
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28. Jún 2008, 15:31

Poslaťod rea » 28. Jún 2008, 16:05

Dobrý deň, prosím vyhľadajte odborníka osobne, v prípadoch, v ktorých sa jedná o deti, nie je vhodné skúšať, ani nič riskovať. Píšete, že v mladšom veku deti psovi mohli skákať "po hlave" a že deti boli so psom bez Vášho dozoru, teda je aj možné, že mu "po hlave" skákali, čo sú základné chyby. Tak, ako sa musí naučiť pes, ako sa má správať v prítomnosti detí, tak isto aj deti treba naučiť, ako sa správať ku psovi. Keďže boli situácie, kedy ste dianie pod kontrolou nemali, nemôžete vedieť, z čoho si pes urobil taký postoj k deťom, aký má teraz. Rada bez toho, aby bolo jasné, prečo vlastne pes na deti útočí, by bola veľmi nezodpovedná. Ak nie ste sám schopý posúdiť dôvod útokov (nie priamu príčinu, tú ako takú pravdepodobne už nezistíte), pomôže Vám len niekto, kto ju vie v správaní psa nájsť. Môže to byť preventívna obrana psa proti niečomu, čo sa mu od detí nepáčilo, môže to byť strach, alebo to môže byť aj pokus o vyjasnenie pozície vo svorke, alebo aj kombinácia rôznych príčin. Každá táto možnosť má iné riešenie a to je veľmi individuálne. Nespoliehajte sa na to, že riešenie nájdete na nete.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron