Vystavny postoj

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Vystavny postoj

Poslaťod Beja » 30. Apr 2008, 9:46

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci existuje nejaka technika, ako naucit psika vystavny postoj. Skusali sme trochu trenovat, ale velmi sa nam nedarilo. Psik sa stale vrti, neobstoji ani par sekund, mam pocit, ze tomu celemu nerozumie. Skusali sme to aj s odmenou, ale to jeho koncentracii vobec nepomohlo - skor naopak. Ma este len rok a pol, ale aj tak si myslim, ze by sme uz mali byt dalej... Poradte, prosim, ak mate skusenosti. Dakujem pekne.
Beja
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 8. Jún 2007, 22:05

Poslaťod rybicka » 5. Máj 2008, 10:52

Ahoj Beja, neviem, ako velkeho mas hafa, vseobecne postoj u malych je jednoduhsie naucit, nez u velkych....najlepsie je zvykat na postoj od steniatka...mam IW a tiez 1,5 roka, fenku...cvicili sme od pol roka, ale to uz bola dost velka a tazka na to, aby som ju v pol tele zdvihala a napravala packy...ked som napravila predne, pohla zadnymi...najlepsie je, ak nechce stat, tak prebehnut, po behu okamzite do postoja s tym, ze bude na vodidle, kde ty budes drzat hlavu rovno-najlepsie pod bradou a napravis zadne nohy, tak zostanes, pripadne potom napravis predne....urcite nenutit, ani u nas to s odmenou neslo, lebo to ju potom zaujimalo len to, co mam v ruke, alebo v kapsi...ono to pride, hlavne, akonahle da chvost medzi nohy, prestat a zabavit ju inak...u nas to behanie napr. funguje-jako klusanie, lebo to sa uvolni...teraz uz dokaze stat perfektne...verim aj vo vas uspech.... :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia