špinenie

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

špinenie

Poslaťod janka82 » 21. Mar 2008, 19:30

Chcela by som sa opýtať ako naučiť čistote šteniatko buldočka. Skúšala som to ja tak,že som na celý priestor dala noviny a postupne ich zmenšovala,ale ona sa aj tak vyšpiní,tam kde práve nie sú. :(
janka82
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Mar 2008, 19:17

Poslaťod tana » 26. Mar 2008, 15:31

Prvé dni, týzdne musis vkude sledovat steniatko. ako náhle sa zacne mrvit hladat miesto na potrebu sup sním von a tam ho pochválit. Ked si cvrkne doma tak ho zdrapit za srst,pokarhat a ist sním von kde ho pochvális. Raz dva pochopí ze výhodnejsie je sa pýtat vonku-knucaním, stekaním, alebo chodením okolo dverí nez preplesku ked to urobí doma.
S ukladaním papierov mam také skusenosti ze pes potom svoj pach s potreby cíti vsade a vensí kde príde.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod janka82 » 26. Mar 2008, 18:45

ďakujem pekne za názor,ale vieš ja nie som celý deň pri ňom.
janka82
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Mar 2008, 19:17

Poslaťod mmseltie » 27. Mar 2008, 12:11

Ja osobne som oľutovala naučenie na noviny. Veľmi dlho trvalo, kým pes pochopil že potreba sa robí vonku. Aj v čase keď by pre neho bolo normálne vydržať, tak jednoducho si potrebu urobil a noviny-nenoviny. Lepšie sa mi osvedčilo, keď psík bol počas mojej neprítomnosti v miestnosti s ľahko udržiavateľnou podlahou a ja som počas prvých týždňov mala pravidelné umývanie a dezinfikovanie podlahy. Po príchode z práce samozrejme najprv aspoň krátke venčenie, potom údržba a potom bežný život.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia