Čo s vankúšom ?

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Čo s vankúšom ?

Poslaťod Mirkalla » 24. Feb 2008, 13:12

:idea: Ahoj,
budem mať o týždeň psíka (bígla) a už mu chystám nejaké tie potrebné veci. Napadlo ma, že pripravený vankúš v pelechu sa mu nebude páčiť, myslím tým, že v ňom nebude chcieť byť. Čo mám potom robiť? Bude účinné ak donesiem vankúš k jeho matke a nejak ho ňou pošuchám aby ňou napáchol?
Za akékoľvek rady ďakujem
Mirkalla
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 24. Feb 2008, 13:04

Poslaťod lucik » 24. Feb 2008, 19:26

maarisku, preco riesis problem, ktory este nevznikol? co by sa mu nemalo pacit na vankusi? vzor? moze sa mu nepacit akurat tak vybrate miesto na spanie - vtedy si lahne inde.. bud ho nechas spat hocikde, alebo mu potom peliesok presunies..
nie je zle, ked mu prinesies hracku alebo kus handry, ktory mal predtym pri mamine, ale neboj, stenko si zvykne po par preplakanych nociach.. len pokial mozno ho hned nenechavaj same - vylucene zo svorky.. nech je tam, kde ste aj vy, hoci vela toho asi nenaspite.. alebo ak mozes, lahni si k nemu na zem, par noci vydrzis, nie?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Mirkalla » 24. Feb 2008, 19:39

Práveže ja ho chcem mať v izbe takže s tým nie je problém.
Mirkalla
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 24. Feb 2008, 13:04

Poslaťod mmseltie » 25. Feb 2008, 9:40

Môžeš urobiť aj to čo si spomínala, ak nemáš istotu, že ti chovateľ dá niečo s pachom domova. Ja osobne bežne nakúpim pre každé šteniatko koberčeky u číňana a už najmenej týždeň pred odchodom ich vložím pod poťah pelecha. Potom pri odchode si tak šteniatko odnesie kúsok niečoho známeho do nového prostredia a ľahšie hľadá útočisko.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod ...repr^zent » 25. Feb 2008, 18:21

Ja by som odporucil aby si si ten vankusik supla na 2-3 dni do vlastnej postele, aby napachol tvojim pachom (nie parfemom!). Steniatku budes druhou mamou, velmi rychlo si spoji tvoj pach s pocitom bezpecia a pomoze to pri vytvarani silneho vztahu. Moj krpec spaval prve dni v mojej prepotenej flanelovej koseli, na pelech kaslal. :lol:
Nema vyznam pripominat steniatku odlucenie pachmi byvaleho domova, ak sa mu v prve dni dostane maximalna starostlivost, laska a pozornost.
IMHO :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mirkalla » 28. Feb 2008, 22:03

repr^zent to je ozaj vyborny napad... vyskusam to .... dakujem aj ostatnym za rady :)))
je to pekne forum 8)
Mirkalla
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 24. Feb 2008, 13:04


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia