šteniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

šteniatko

Poslaťod Keisha » 18. Feb 2008, 16:50

poradi mi niekto ako co najrychlejsie naucim moju 5mesacnu sucku bigla necikat na noviny ale chodit von???
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod M@co » 18. Feb 2008, 20:05

daš tie noviny k dverám a keď si pôjde cvrknúť, vypustíš ju von :idea:
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod Abé » 11. Máj 2008, 14:19

ja som to robila tak, že keď som ju videla, že sa chystá urobiť potrebu hneď som ju zobrala von.takto pár krát zopakovať a bude to. :)
Obrázok užívateľa
Abé
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 11. Máj 2008, 13:54

Poslaťod rybicka » 12. Máj 2008, 13:05

Tak ja som mala psa beagla a ten sa doma prestal vencit az v momente, ked som dala noviny uplne prec....on si totiz asi myslel, ze ked su tam noviny, tak moze stale, akonahle sa noviny dali prec, tak vydrzal-samozrejme pod dohladom, ale zacal sa aj sam pytat.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Kaca » 25. Máj 2008, 14:23

a preco ste vobec s vencenim na noviny zacali???
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rybicka » 26. Máj 2008, 6:06

Kaca, tak moj mal skor handru, nez noviny, lebo ta lepsie vsakovala....a zacala som s nou, pretoze som si nemohla dovolit byt z prace dlhsie ako 1 tyzden a 2 mesacne steniatko nevydrzi dlho... :roll:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Kaca » 26. Máj 2008, 11:56

rybicka píše:Kaca, tak moj mal skor handru, nez noviny, lebo ta lepsie vsakovala....a zacala som s nou, pretoze som si nemohla dovolit byt z prace dlhsie ako 1 tyzden a 2 mesacne steniatko nevydrzi dlho... :roll:

Ano, ja chapem, ze su to problemy aj casoveho charakteru, ale mozno by sa to dalo riesit aj inak... viem, ze mne sa dobre hovori (teraz), ale kedysi som tiez mala male stenda, ktore vyrastali v byte a snazila som sa urobit vsetko pre to, aby neboli doma same dlho. Odbehnut z prace v ramci obednej prestavky a tak... Horsie je, ak pracujes mimo miesta bydliska (ako napriklad teraz ja), ale snad by sa nejake riesenie naslo
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rybicka » 26. Máj 2008, 12:18

Kaci, ja som to robievala tak, ze som chodila so steniatkom rano aj hodinu po vonku, kde som mu este dala napit, aby sa vycuralo co najviac a zo zaciatku som si bravala este po pol dnoch volno-bud dovcu, alebo z nadrobenych hodin, cize po 4 hodinach som bola doma a hned s nim von...neskor po 6 hodinach a potom az po 8. v tretom mesiaci zivota som doma vzdy nasla "len" jednu malu kaluzku a vo stvrtom uz tych 8 hodin vydrzal. Podla mna to naozaj bolo tym, ze akonahle bola na zemi handra povedal si, ze moze, pretoze ked som prisla domov, bola mokra. Ked handru na zemi nemal, tak vydrzal-som urobila niekolkrat taky pokus :) ale od 4. mesiaca sme nemali problem...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Kaca » 26. Máj 2008, 12:47

:) Tak je fajn. Ja len, ze osobne nie som zastancom vencenia na noviny...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rybicka » 26. Máj 2008, 12:54

to ja tiez nie, nedavat radsej nic a ked je kaluzka, ked clovek pride domov, okamzite ist von, doma poupratat a sledovat, akonahle sa schyluje k venceniu, tak hned von...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia