[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Výcvk malých psov

Výcvk malých psov

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Výcvk malých psov

Poslaťod patina » 27. Jan 2008, 16:55

Mám jorka a už som ho naučila poveli: Sadni! Ľahni! Ku mne! Ostaň! Ale neviem ako ďalej. Už som preštudovala mnoho kníh ale nikde nieje napísané viac o tom, čo všetko môže takýto malý psík vedieť. Prosím, ak viete tak mi napíšte.
Ďakujem. :wink:
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod Lucia.ja » 27. Jan 2008, 21:05

ahoj patina nikdy som síce nemala takého malého psíka ako york, ale fakt oceňujem, že patríš k tej menšine majiteľov malých psíkov, ktorí svojich psíkov učia základnej poslušnosti :D
No čo sa toho výcviku týka dosť záleží na tom čo by si ďalej chcela so psíkom robiť. Ak by ste mali chuť mohli by ste vysúšať aj agility, tam sa toho dá tiež dosť naučiť. Alebo ja som svoju špringeršpanielku učila skákať cez kruhy len tak doma lebo žiaden cvičák na okolí nemáme. Tiež som ju učila plaziť. Tak vyskúšajte :)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod patina » 28. Jan 2008, 17:50

Ďakujem za odpoveď. Ešte som sa presne nerozhodla či pôjdem za nejakým športom, ale môžem vyskúšať aj tvoje typy. Ale nie je to náročné naučiť takého malého psíka takéto povely? Ale aj tak to vyskúšam. :D
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod Lucia.ja » 28. Jan 2008, 18:28

To či to je náročné ti neviem povedať, keďže žiadnu skúsenosť s malým plemenom nemám. Ale v každom prípade honemusíš preťažovať a tú náročnosť tak, či tak budeš udávať ty. nesnaž sa ho naučiť všetko za jeden deň.
A inak prajem nech sa vám to podarí :D
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

výcvik

Poslaťod Danaka » 26. Feb 2008, 15:34

No ja pracujem s malým psíkom. dá sa ho naučiť stráženie predmetov, stopy, poslušnosť ako u veľkých plemien, všelijaké pachové práce, tanec so psom- tam sa famtázií medze nekladú.
Proste všeličo. :ithankyou: :ahoj:
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod daga » 27. Feb 2008, 14:48

Myslím si, že rozdiel pri výcviku nespočíva vo veľkosti ale skôr v možnostiach plemena a daného jedinca. Správnou motiváciou a v rámci hry sa toho dá skutočne naučiť veľa....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Re: Výcvk malých psov

Poslaťod Kaca » 25. Máj 2008, 14:27

patina píše:Mám jorka a už som ho naučila poveli: Sadni! Ľahni! Ku mne! Ostaň!

Vyborne! A mas aj PRIVOLANIE???
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Andrea » 27. Jún 2008, 13:46

Myslím že napísala: sadni, ľahni, KU MNE a zostaň. No asi to "Ku mne" privolanie je.
Ako majiteľka Yorkiho viem že nie je ľahké naučiť ani tieto základné povely. Ale keď sa rozbehne už je to lepšie. Ďalšie povely čo sme sa naučili sú štekaj, plaz, nie, stráž, skoč - do ruky, alebo cez nohu. Veľmi rád aportuje, tak ho učím také obývačkové srandy: dones mi noviny alebo papuče. Len mobil sa mu nezmestí do papuľky :lol: :lol: . Ten nechce doniesť.
Ale aj tak najradšej ležká na chrbátiku a nechá si škrabkať pupok. :wink:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Kaca » 27. Jún 2008, 13:58

Andrea,

ja som sa schvalne pytala co som sa pytala... Citat viem ;). Je ine, ucit a ine privolanie naozaj MAT. Teda, ide mi o to, ci psika privola skutocne od vsadial...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

jj

Poslaťod kotras » 24. Sep 2008, 20:15

Mozes ho este naucit prines. Pritlac mu jemne pyski na zubi aby otvoril papulku. vloz mu donej ruku a hovor mu prines opakuj to dovtedy kym ti ruku nepodrzi v puse. potom to skusaj s inymi predmetmi. ku koncu mu predmet hod a hovor mu prines az kim ti to neprinese! :) :) :o
Obrázok užívateľa
kotras
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 21. Sep 2008, 17:02
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod luckyA » 7. Jan 2009, 14:58

ja si myslum ze agility by si skusit mohla, ja som skusala agility us aj s bernako-ale nezmesti sa do tunela :lol: tasqze radsej to necham taq :D muyslim ze sa aj mali pes dokaze naucit vsetko-teda ale obranu by som s nim neskusala :D mozes skusit aj tanec so psom, dogtreking ,fly´ball.hightjump proste vsetko mozno-ale podmienka je aby to bavilo aj psa,! do nicoho ho netreba nutit!
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod NiKa_302 » 24. Okt 2009, 17:33

Ahoj, tiež mam malého psíka, je to kríženka ratlíka, čiže malé plemeno. Má päť mesiacov a je dosť tvrdohlavá. Napriek tomu že s ňou nechodím na žiadny cvičák a učím ju povely doma, dá sa to. Okrem základných povelov ako sú sadni, ľahni, ostaň, pod sem, ovlada aj mŕtvola, prevráť sa, slalom pomedzi nohy, krútenie okolo nohy, otočku doľava aj doprava. Všetko som ju učila pomocou maškrty, a išlo to rýchlo. v podstate každého psíka sa dá naučiť všetko, ak máme veľkú trpezlivosť, a pri učení ho fyzicky netrestáme. Povely som si vyčítala z knihy, a niektoré som ju učila podľa seba. A išlo to. Psík ti musí hlavne doverovať. Takže držím palce. Ak by si potrebovala postup pri poveloch, stačí napísať.ahoj:D
NiKa_302
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 24. Okt 2009, 17:23

Re: Výcvk malých psov

Poslaťod aliii » 10. Okt 2010, 20:45

No..takže..Ahojte... :) ...Aj ja mám 3ročného yorka...dá sa ho naučiť v podstate všetko...okrem vešania sa na rukáv psovodom :lol: ....len ho netreba podsenovať a treba mu veriť..samozrejme majiteľ musí byť trpezlivý...nedá sa všetko zvládnuť za jeden deň...pri výcviku malích plemien psov je podľa mna dosťužitočné využívať kliker...leuško vie:trhaj!,štekaj,tancuj,spievaj,ostaň,ku mne,sadni,ľahli,daj packy,mrtvola,kotuľ,točky-pravo,ľavo,...ťap!,skok cez chrbát,skočky cez nohy ruky..všetkopreskakuje :lol: ,...agility sa venujeme taktiež..a ovládame aj mnoho dogdancingovích trikov..mnoho ľudí si mysli že malé psy nemôžu zvládnuť tak ako veľke psy..a o tom čo si myslia o yorkshíroch ani nehovorím..vraj kabelkové psy...:D...sú to jedne inteligentné terrierovské pochabé učenlivé stvorenia :o :D
Obrázok užívateľa
aliii
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 10. Okt 2010, 19:33

Re: Výcvk malých psov

Poslaťod matka18 » 20. Aug 2012, 8:54

chcela som sa opitat ako naucit nasu fenku robit potrebu vonku a nie doma uz sme skusili skoro vsetko za chvilku ma 10 mesiacov tak by to mala uz vediet.no my sme si ju kupili od jedneho pana a on vravel ze im sa pitala ale nam uz nie a uz ju mame dlho a nevieme co snou uz.
matka18
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 20. Aug 2012, 8:45


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron