mala "nehoda" v pelechu

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

mala "nehoda" v pelechu

Poslaťod Dali » 22. Jan 2008, 17:15

Chcela by som sa spytat, ci sa uz niekomu z vas stalo, ze sa mu havo pocikal v pelechu..
Mam 4-mesacnu fenku, ktora je velmi zlata a ucenliva, doposial s nou neboli ziadne velke problemy..Naucila som ju pekne na noviny cikat, ale na moje potesenie posledny tyzden robi obe svoje "potreby" iba vonku :D takze noviny ma stale v kute, ale su suche.. :)
No a vcera rano som zistila, ze ma mokry pelech..tak som ho poriadne vyprala. V noci teda uz spala opat v nom. Dnes poobede sme sa uz uz chystali von, este sa napila a sadla si do pelechu- zvykne sa pozerat, kym si obliekam bundu..neviem, ci uz to fakt nevydrzala, ale zrazu som videla na nej totalne previnily vyraz a rychlo som sa sla pozriet..a pocikala sa :(
Nemohla som tomu uverit, ze si ocikala svoje miestecko!kebyze aspon na chodbu, utrelo by sa, ale takto..uff, som z toho smutna, lebo neviem, preco to urobila..
Mate s tym niekto skusenosti?? Ja len dufam, ze sa to uz nebude opakovat..
Dali
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 3. Jan 2008, 16:13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka_b » 23. Jan 2008, 3:48

proste nevydrzala :P aj mojej havinke sa to stalo parkrat,ked bola stendo ze sa sla vycurat do pelechu.
4 mesacne stendo nevie ovladat mocove zvierace a ked to na nu pride,vycika sa kde prave je. a zhoda nahod, ze v pelechu.
a niekedy tam ide preto,lebo tam ma svoje "bezpecie"....hlavne to treba vzdy vyprat,aby necitila moc a neriesit to. ucit ju vencit sa vonku a taketo nehodicky brat s usmevom. To za par tyzdnov pominie.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod Dali » 23. Jan 2008, 10:20

Ano, ved ja to tak aj beriem, ze stalo sa..len som bola soknuta, ze prave tam:) Jasne, poriadne sa to vypralo, aby tam uz nic necitila..
Dali
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 3. Jan 2008, 16:13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 23. Jan 2008, 16:33

4-mesacne stena ma do pevnych hygienickych navykov este kusok cesty, ale na druhu stranu uz nie je az tak male, aby curalo kdekolvek, kde ho to prikvaci. Takze bud - nepovazuje (z nejakeho dovodu) miesto, ktore si mu urcila na spanie (zatial) za svoj ´brloztek´(psy si do vlastneho brloha instinktivne nespinia !), alebo - je tvoja fenka toho casu s tym curanim zmatena: Ma curat vonku, alebo moze aj doma - noviny ?! Tie noviny pre nu nie su az tak podstatne, ako fakt, ze moze doma a to potom vyhladava akykolvek savy podklad (hoci aj vlastny pelech - ak ho za vlastny nepovazuje, rozne rohoze, koberec atd.) Takze Dali: Stenatu, ktoremu uz ´cvaklo´ (psychicky primerane dozrelo), ze sa cura vonku, odstranime z bytu noviny !! - vysleme mu tak jasny, priamociary signal, ze vnutri sa apriori necura. A pokracujeme v nacviku cistotnosti uz len vonku (aj 10x za den, zaberie to vela casu, ale stenatom nebude naveky, tak to treba brat)
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod oreganka » 23. Jan 2008, 16:54

K trestom za spinenie po byte: Primerane napominat len, ak je priamo pristihnute pri cine, inak upratat s nadhladom, bez komentara. Az vypozorujes signaly, ze sa chysta vyspinit (intenzivne vynuchavanie - hladanie si fleku, kde si cvrkne, alebo to zlozi) okamzite pripnut a hajde von ! Sustavne karanie (toto nesmies, hento nesmies a fuj ! stokrat denne) ako aj ponechanie spineniu volny priebeh (ze sak je stena) je chybou. U stenda ide v prvom rade o ziskanie si a budovanie jeho dovery a tu neziskame, ak ho budeme sustavne buzerovat - to len docielime, ze nam pes (okrem ineho) bude spinit kde-kade po byte tajne.

Toto len tak na okraj k nacviku hygieny, mozno sa ti zide.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Dali » 23. Jan 2008, 20:19

Dik oreganka ze reakciu..Ano, mas pravdu, noviny som uz odstranila..boli este ako poistka kebyze nahodou nestihne, ked nie som doma alebo v noci..ale asi to nebolo najvhodnejsie riesenie.
Neboj, netrestam ju, ale z mojho tonu vie, ze spravila daco zle..
Hm, zeby svoj pelech nepovazovala za "svoje miestecko"?to sa mi nezda, velmi si ho oblubila..mozno bola fakt iba zmatana..alebo experimentovala, ci tam moze.. :)

Odvtedy sa to uz nestalo a snazim sa pozorovat ju, ze chce ist von..celkom sa nam dari, uz si ani nepamatam, kedy som naposledy utierala nejaku mlacku :D
Dali
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 3. Jan 2008, 16:13
Bydlisko: Bratislava


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť