ranné kňučanie

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

ranné kňučanie

Poslaťod jajuska » 17. Jan 2008, 9:13

ahojte, už mám zasa další problém s mojím Ginom...už dlho má svoje miesto vonku vo volieri, už si aj zvykol, a normálne prespal celú noc a ráno, ked mama chodila pustiť sliepky, tak vstal aj on a pustila ho..to býva tak okolo pol osmej. ale posledné dva týždne Gino každé ráno vo volieri skučí, a hlavne breše, a je to už o šiestej ráno, budí nás, a breše a skučí dovtedy, pokým ho nepustíme na dvor. koľko krát to trvá aj hodinu, lebo my nevstávame doma o šiestej každé ráno. ale musíme, keď nás budí, nedá sa spať, proste neviem čo si to zvykol..ako ho máme odnaučiť od toho?
Obrázok užívateľa
jajuska
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27. Nov 2007, 21:17
Bydlisko: Opatovce nad Nitrou

Poslaťod raky » 17. Jan 2008, 10:17

Tažká rada, už ste ho to naučili / nie on si zvykol/, ako sa má pýtať, tak to bude robiť pokiaľ to bude fungovať, pripravil by som si zmenu napr. na sobotu ráno s tým, že by som vyšiel von, ale ak by skučal, tak by som ho jednoducho nepustil, robil by som sa, že ho nevidím nepočujem, občas povel NESMIEŠ /FUJ/! Pustil by som ho asi po 20min, musel by sa samozrejme nepýtať, takto by som to opakoval, až kým by si nezvykol, resp zvykol, že ho pustíte, len keď bude v kľude... Vieš, ale podľa mňa pes a voliera, nepatria k sebe :idea: ..., ale to už iná téma..... :wink:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod oreganka » 17. Jan 2008, 11:35

Tvoje slova: ...lebo chcem mat psika, ktory mi bude oddany a bude ma posluchat a nikdy mi neublizi .. chcem byt jeho panom a aby sa vzdy na mna tesil, aby som mu mohla pozerat do papule, cistit usi a podobne a on aby sa nechal a nepohryzol ma ...

Co vsetko od neho ocakavas a sama nie si ochotna ani len rano vstat z postele a pustit ho vycurat sa, aby nebol prinuteny spravit to vo vlastnom kotci ! Gino ma v tomto pripade viac rozumu, nez vy vsetci v tych teplych posteliach, nehnevaj sa, on ta budi, vola a ty na to reagujes - odnaucit !! Skus byt zamknuta v nejakej izbe s plnym mocovym mechurom, skuc, kric, ze chces von, lebo uz nevydrzis a nikto ta nepusti, lebo vsetci drichmu, popripade sa ti ozve: FUJ ! NESMIES ! ...

PS: o tom, ze (akekolvek) stena do kotca nepatri je, v tomto pripade, skoda reci, ze ano .................
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod jajuska » 20. Jan 2008, 8:30

oreganka, a kde ho akoze mame mat???ma spavat na dvore na trave, mokrej ked prsi, alebo na snehu????? ja som ho chcela mat v nutri, ale nasi by mi to aj tak nedovolili nikdy, lebo je obrovsky, uz len teraz ked ma 4 mesiace ked na mna vyskoci tak mi je po prsia, a to mam 177 cm....a v nutri mame este jedneho psika, sucku, malu, krizenca, a s tou sa neznasaju, tak si to ani neviem predstavit ako by to vyzeralo keby sme ho chovali v nutri, a okrem toho je to velky pes, a tieto su radsej vonku, ako v nutri kde maju malo priestoru...on je vlciak, vlciaci ziju divoko v lese, a ked maju male steniatka, tak ziju od svojho narodenia vonku a preziju to. oni su na taky zivot prisposobene, a je im stokrat lepsie vonku byt cely den, ako zit v dome a mat malo priestoru. a v koterci ma teplu budu a este aj deku a teple runo, takze nespi na dreve!!!!! tak asi tak..
Obrázok užívateľa
jajuska
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27. Nov 2007, 21:17
Bydlisko: Opatovce nad Nitrou

Poslaťod puro » 20. Jan 2008, 17:34

:scratchhead: ja som este ziadneho vlciaka nevidel zit divoko v lese
Obrázok užívateľa
puro
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 30. Okt 2007, 21:23

Poslaťod jajuska » 20. Jan 2008, 18:01

myslim vlka, a vlciaky su mu takmer podobne vo vsetkom, ved su z neho vyslachtene
Obrázok užívateľa
jajuska
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27. Nov 2007, 21:17
Bydlisko: Opatovce nad Nitrou

Poslaťod lucik » 20. Jan 2008, 19:22

no zvolila si dost nestastne prirovnanie alebo argument.. tu totiz nejde o to, ci vydrzi alebo nevydrzi zimu, samozrejme, ked je vonku, tak sa primerane osrsti.. tu ti pisali o tom, ze sa tomu psovi treba vela venovat, pretoze pes je spolocensky tvor (alebo svorkovy, ako chces) a odlucenie od svorky je pre neho trestom, zvlast, ked je to stena.
je to len a len tvoja pohodlnost, ze sa ti tazi rano vyliezt a vypustit ho z koterca.. asi si zvykol nevyspinit sa do svojho pelechu, preco ho to chces oducat?
pes sam od seba sa nenauci nic, naucit ho to musis ty a az potom to mozes od neho pozadovat.. vybudovat s nim vztah aby ta posluchal, nehryzol, dal sa ucesat, vycistit uska - to je tiez dlhodobejsia zalezitost a nestane sa to same od seba..
mimochodom, voliera je pre vtaky, pre psy je koterec (kotec je cesky vyraz).
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Van » 20. Jan 2008, 23:59

lucik píše:vybudovat s nim vztah aby ta posluchal, nehryzol, dal sa ucesat, vycistit uska - to je tiez dlhodobejsia zalezitost a nestane sa to same od seba..
a hlavne sa to nestane, ked bude cely den a noc sam a len mizive percento dna sa mu ktosi bude venovat...ved je teraz zima, tak predsa ked pes nemoze do domu, nebude ona cely den s nim vonku...staci hodinka, dve... ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod oreganka » 21. Jan 2008, 11:34

Jajuska, skusim jednoducho: vlci sa rodia, ziju a umieraju vonku, tam privadzaju na svet aj svoje mladata, ano mas pravdu. Ale ani jedno vlcie mlada nezije v brlohu samo - tak ako nutis zit ty Gina. Neprezilo by. Mladata (stenata) potrebuju zabezpecit nie len potravu a ´teplo´, o ktorom pises. Zo vsetkeho najviac potrebuju ZIT VO SVOJEJ SVORKE - to je v stenacom veku uplne klucove a rozhodujuce vo vztahu, ktory s Ginom ne/budes mat. Vlcata sa v svorke ucia komunikacii a zrucnosti, ktore im zabezpecia v buducnosti prezitie, ziju s matkou, surodencami, pestunkami a ostatnymi vlkmi. Tou svorkou si pre Gina ty a tvoja rodina, vratane krizenky. Lenze Gino (tak ako ho mas) je vytesneny mimo nu. Je sam. Ze to tak citi svedci fakt - si zacal vytvarat vlastny biorytmus - je to pre teba jasna spatna vazba ! Bud to pochopis a nieco s tym urobis, alebo zabudni na bezproblemovy vztah s Ginom. Problemy (u plemena, co mas) pridu s matematickou istotou.

Pokial ide o spinenie do ´brlohu´ - vlci si nespinia - priroda im dala o.i. taky instinkt, aby zabranila chorobam a ma ho aj tvoj Gino, nenut ho byt neprirodzene necistotnym. Tolko k tomu.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod oreganka » 21. Jan 2008, 11:59

Ku krizenke a neznasanlivosti: Gino je stena a o neznasanlivosti z jeho strany nemoze byt zatial ani reci. Oba psiky sa ti zrovnaju (casom si vyjasnia vzajomne hierarchicke postavenie) ovsem za predpokladu, ze sa OBAJA budu citi sucastou svorky, ktora je vedena. V opacnom pripade (vytesnenie Gina, absencia vodcu) mas o ´zabavu´postarane.

Gino je stena a ty mas neopakovatelnu sancu vytvorit si s nim VZTAH, ktory ti v buducnosti hodne pomoze vo vychova/vycvik. Nieco ti navrhnem: Vezmi od teraz svojho Gina na noc k sebe. Ak nemoze byt s tebou v izbe (rodicia nedovolia), najdi v dome temperovanu miestnost (chodba, kuchyna, co ja viem) a pokym je stena spi s nim - na karimatke, spacak. S Ginom sa udeje zmena, nenapisem aka.
Uvidis sama.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod janka_b » 23. Jan 2008, 3:57

aj moja fenka ma rano budi knucanim - je to jej znamenie,ze uz chce ist vonku a ze jej treba ist "na potrebu".

Juuuuuj,este nikdy sa nestalo,zeby som si radsej nepospala par hodiniek v teplom peliesku - ale mat psika je najme o zodpovednosti a teda ked sa rano "ozve" - hned vyhupnem z postielky a ideme vonku!
Ved dospat to mozem aj po prechadzke :P

- vies,ja byvam v bloku,so psikom idem rano aj napriek unave von aspon na polhodku a nestazujem sa :)
ale tebe staci obetovat max. 5 minut aby vysla z postele, otvorila volieru, psa pustila aspon na dvor a sla naspat do postele.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod jajuska » 26. Jan 2008, 20:45

ja viem, ale chodim aj do prace, nemozem s nim byt cely den v kuse, mama je sice doma stale, ale ona nie je ako ja, ma uplne iny nazor na psy a len co tino vojde do vnutra do chodbicky, lebo on sa tam stale tlaci ked otvorime dvere na dome, tak ho vyhana, ja to neznasam, ja by som ho chcela mat v nutri, ale on by tam aj tak nespal, on je strasne divoky, stale musi nieco obhryzat, aj ked ma svoje hracky...a uz je nauceny vonku, ked nemozem byt s nim, mam vybavovacky alebo som v praci, tak sa ho aspon snazim nechat pusteneho na dvore cely den aj ked tam robi bordel, vsak to upracem nie? a este som sa chcela spytat, myslite, ze je to ok, ked som teraz naposledy kupila ginkovi tie granule DARLING teste and love, su take vacsie, farebne, so zeleninou...tie mu chutia, hlavne namocene, ale ci to nevadi, ze nie su urcene pre stenata ale dospele psy, alebo mu mam kupovat este granule pre stenata, co ale u nas nie je velky vyber, ma 4 mesiace momentalne.
Obrázok užívateľa
jajuska
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27. Nov 2007, 21:17
Bydlisko: Opatovce nad Nitrou

Poslaťod janka_b » 27. Jan 2008, 2:14

juj,s krmenim robis dve chyby v jednom!
darling radsej nekupuj,su to lacne granule - pomlety srot. dobre to vyzera aj chuti ale je to ozaj kvalitne asi ako sackova polievka od cinanov....
psika by si jednoznacne mala krmit stenacimi granulami zhruba do jedneho roku veku.pretoze stenacie granule obsahuju viac bielkovin a vapnika,a celkovo viac vitaminov pre zdarny rast steniatka.
ak mate zly vyber granuliek a nemas moznost kupit kvalitne, tak skus aspon varenu stravu - ale tam je tiez zakladom KVALITNE MASO a nie nejaky odpad z masokombinatu.

Ku tej hyperaktivite-ak si najdes cas,aspon raz do dna ho zober na dlhuuu prechadzku mimo dvor,kde sa vysali a vybeha do sytosti, hadz mu aporty,hraj sa s nim, mojkaj - a uvidis,ze bude potom na dvore menej demolovat.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod Kaca » 29. Jan 2008, 16:07

jajuska:
kolko hodin denne sa psikovi venujes? Co s nim robis? Vies, laska a vodcovstvo vo svorke sa neda vynutit, bud na to mas, alebo nemas. A ja s obavam, ze na to nemas. Uz len tym, co tu pises. Nehnevaj sa, ale Tvoje reci su na urovni maleho dietata - vlciak bol vyslachteny z vlka??? Co, prosim Ta, vies o psoch okrem toho ze nesmu do bytu a zatvaraju sa do kotca? A preco maju Tvoji rodicia na dvoch psov rozlicny meter? Krizenka vnutri smie byt a vlciak (alebo to, co Ty ako vlciaka oznacujes) nie??? Pises, ze pracujes. Co tak osamostatnit sa? Alebo si na toto este nedospela? Ten pes trpi, pochopis to konecne? Je to stena, je nestastny, pretoze je vyluceny zo svorky a on nechape preco. TAKTO ho nikdy nebudes mat takeho, ako Ty chces. Bude to iba zdivenyu pes a dufam, ze nebudes s nim mat v neskorsom veku problemy, ktore povedu nakoniec k jeho utrateniu. Ale po Tvojich prispevkoch to moc ruzove nevidim... :(
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Kaca » 29. Jan 2008, 16:50

raky:
pes a voliera mozu ist k sebe, pokial pes neberie volieru ako trest, ale ako svoje utocisko. Moji vedia, ze v kotcoch su len v case nasej nepritomnosti a inak su vonku alebo vnutri. Kotce vyuzivaju ako odpocivadla ked moc svieti slnko, alebo ked prsi alebo snezi atd.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Ďalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron