ranné kňučanie

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod korra » 29. Jan 2008, 17:31

neda mi ine ako suhlasit, co tu bolo uvedene. S tym krmivom - vidim, ze pristup k netu mas, tak si skus nieco objednat na e-shope, maju siroky vyber a dovoz popr. dorucenie posta, kurier az domov. Na ten Darling zabudni - pozri si aj starsie diskusie o krmivach.

Urcite sa snaz co najviac postudovat na nete ohladom vychovy /nie hned vycviku, nakolko stendo je este male a aj tak nemas zaklad na com stavat/ - dufam, ze je to len zatial.

Rozhodne to chce sa hafanovi viac venovat, navodov si tu dostala dostatocne mnozstvo, tak ti drzim palce, hlavne Ginovi
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod DaGi » 15. Aug 2008, 9:42

Vieš, ale podľa mňa pes a voliera, nepatria k sebe :idea: ..., ale to už iná téma..... :wink:[/quote]

tak na toto mam uplne iny nazor ked je pes volne pusteny stale nevazi si pohyb ked ma svoju volieru tak vie kedy ide von a ma zasady pes co je volne pusteny stale zasady nema :!:
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Poslaťod DaGi » 15. Aug 2008, 9:47

korra píše:neda mi ine ako suhlasit, co tu bolo uvedene. S tym krmivom - vidim, ze pristup k netu mas, tak si skus nieco objednat na e-shope, maju siroky vyber a dovoz popr. dorucenie posta, kurier az domov. Na ten Darling zabudni - pozri si aj starsie diskusie o krmivach.

Urcite sa snaz co najviac postudovat na nete ohladom vychovy /nie hned vycviku, nakolko stendo je este male a aj tak nemas zaklad na com stavat/ - dufam, ze je to len zatial.

Rozhodne to chce sa hafanovi viac venovat, navodov si tu dostala dostatocne mnozstvo, tak ti drzim palce, hlavne Ginovi


no co sa tyka toho krmiva presne darlingy su ten najveci kentus aky mozes psovi dat moj hafanko papa Diamond a bereme ich za 1500 za 15kg ale to ti povem to je krmivo ze by som ho nevimenila za nic . a hafo zozere denne granuli za krabicku od masla rami a ma krasnu srst zdrane klby a perfeknu stavbu tela kedby mam na mojho hafana papiere tak som si ista ze by som ho dala do chovu :D
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Poslaťod DaGi » 15. Aug 2008, 10:37

oreganka píše:Tvoje slova: ...lebo chcem mat psika, ktory mi bude oddany a bude ma posluchat a nikdy mi neublizi .. chcem byt jeho panom a aby sa vzdy na mna tesil, aby som mu mohla pozerat do papule, cistit usi a podobne a on aby sa nechal a nepohryzol ma ...

Co vsetko od neho ocakavas a sama nie si ochotna ani len rano vstat z postele a pustit ho vycurat sa, aby nebol prinuteny spravit to vo vlastnom kotci ! Gino ma v tomto pripade viac rozumu, nez vy vsetci v tych teplych posteliach, nehnevaj sa, on ta budi, vola a ty na to reagujes - odnaucit !! Skus byt zamknuta v nejakej izbe s plnym mocovym mechurom, skuc, kric, ze chces von, lebo uz nevydrzis a nikto ta nepusti, lebo vsetci drichmu, popripade sa ti ozve: FUJ ! NESMIES ! ...

PS: o tom, ze (akekolvek) stena do kotca nepatri je, v tomto pripade, skoda reci, ze ano .................


podla mna zavisi od veku stenata ked je psik mladsi ako 12mesiacou treba ho chodit pustata normalne rano aj o tej siestej ked mu treba ...ale co ja mam 4rocneho hafana pohode vidrzi do rana a fakt mozno 2razi ro roka sa vispini do voliery ja s snim problem nemam ale ked je este psik mlady nemoze vidrzat je to normalne a co sa tyka toho tvojho ze ked budes ty zavreta v izbe tak si uvedom ze je to psik ja viem ze tiez zivi tvor a aj ja sa mu snazim dopriat a aby sa mal co najlepsie aj v tomto smere ja byvam v bytovke a psika mam na zahkade asi 800 m od bytovky a chodim ho pustat o 10:00 a nikdy sa mi nestalo ze by stekal. Ale ked mas na to taky nazor tak si ho maj ja ti ho vivracat nebudem len si uvedom ze jew zo zvieratko a nie clovek ako si zvikne tak ho mas a ako sa ti enpaci to ze ho chce odnaucit rano ich budit rovno mozes napisat ze nechces ABY SA PSIKOVIA CVICILI LEBO JE TO TYRANIE NEE :!: a este nieco ja zo psami robim uz 4roky a a nehovorim ze viem secko ale viem toho dost a nikto mi nenahovori ze naucit psa aby nestekal rano ale pekne vidrzal ked ho pustia je zlee lebo to tak neni a to ze stena do kotca nepatry je totalna ...... lebo pes sa musi naucit samostatnosti a musi mat niake zasady a ked sa nebude ucit byt v kotci tak zasady mat nebude :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Poslaťod DaGi » 15. Aug 2008, 10:48

Kaca píše:jajuska:
kolko hodin denne sa psikovi venujes? Co s nim robis? Vies, laska a vodcovstvo vo svorke sa neda vynutit, bud na to mas, alebo nemas. A ja s obavam, ze na to nemas. Uz len tym, co tu pises. Nehnevaj sa, ale Tvoje reci su na urovni maleho dietata - vlciak bol vyslachteny z vlka??? Co, prosim Ta, vies o psoch okrem toho ze nesmu do bytu a zatvaraju sa do kotca? A preco maju Tvoji rodicia na dvoch psov rozlicny meter? Krizenka vnutri smie byt a vlciak (alebo to, co Ty ako vlciaka oznacujes) nie??? Pises, ze pracujes. Co tak osamostatnit sa? Alebo si na toto este nedospela? Ten pes trpi, pochopis to konecne? Je to stena, je nestastny, pretoze je vyluceny zo svorky a on nechape preco. TAKTO ho nikdy nebudes mat takeho, ako Ty chces. Bude to iba zdivenyu pes a dufam, ze nebudes s nim mat v neskorsom veku problemy, ktore povedu nakoniec k jeho utrateniu. Ale po Tvojich prispevkoch to moc ruzove nevidim... :(


musim povedat ze mas v niektorich veciach pravdu a to ze ani ,ne by sa moc nepacilo keby som zavreta v koterci a druhy clovek je v nutri a jajuska pisala ze ma psik 4mesiace ked bol moj pes v takom veku bival s nami v byte aby sa na nas naviazal a bral nas ako svoju svorku :)
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Poslaťod offca » 16. Aug 2008, 8:17

DaGi píše: ani ,ne by sa moc nepacilo keby som zavreta v koterci a druhy clovek je v nutri a jajuska pisala ze ma psik 4mesiace ked bol moj pes v takom veku bival s nami v byte aby sa na nas naviazal a bral nas ako svoju svorku :)

A ako je možné, že má teraz zásady??? :?:
DaGi píše:lebo pes sa musi naucit samostatnosti a musi mat niake zasady a ked sa nebude ucit byt v kotci tak zasady mat nebude

DaGi píše:ked je pes volne pusteny stale nevazi si pohyb ked ma svoju volieru tak vie kedy ide von a ma zasady pes co je volne pusteny stale zasady nema

Takže teraz to už nezávisí od toho, či je pes v koterci alebo v byte, teraz to už závisí od veku???
A čo takto zamylieť sa nad tým, či v tom všetkom náhodou nemá prstiská človek, a nikto len človek...a teda, že je všetko ostatné (vek, koterec/byt) zanedbateľné, a v plnej miere záleží len na človeku...
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod DaGi » 16. Aug 2008, 18:41

[Takže teraz to už nezávisí od toho, či je pes v koterci alebo v byte, teraz to už závisí od veku???
A čo takto zamylieť sa nad tým, či v tom všetkom náhodou nemá prstiská človek, a nikto len človek...a teda, že je všetko ostatné (vek, koterec/byt) zanedbateľné, a v plnej miere záleží len na človeku...[/quote]

v tomto s tebou suhlasim zavisisi na cloveku lebo psik je do velkej miery odrazom cloveka. Ja co mam hafa som spravila jednu velku chybu ked bol moj hafam mali tak sme si mysleli ze to bude take male vzdy a az po roku ked som si snim uz nevedela rady som sa dala do vicviku pobehala som zopar cvicakou a poradila sa a po niakom case som zasala cvicit mojho ja neviem ako som to dokazala ale za mesiac a pol som mala poslusnost spravenu na 90% lebo pes neni stroj a tych 10% nehavam este prazdnych lebo ziadny pes neni 100% no a ak aj je taky tak tych ne naozaj malo a nikdy som mojho psika do nicoho netlacila takze zavisi to fakt na cloveku lebo ako si psika vichovas takeho ho budes mat a bude odrazom teba :)
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Poslaťod luckyA » 5. Jan 2009, 21:18

ja suhlasim s oregankov !! proste ho musis nechat vycurat, a us ked si pri tom ze nenechas ho s tvojim druhym psoim, ako ces teda aby si na seba zvikjli ??? ked ich nechas spolu 2 hodinky p=obehat s, a budes im venovat rovnako vela lasky taq si na seba zviknu! tvoj druhy pes ziarli! a co ked sa trocha chitia, ukazu si kto je pan, a prestanu ! pacilo by sa ti byt celu noczavreta v jednej izbe nemohla by si sa ist vycurat?? ano ja chapem ze ho nesmies brat do vnutra, ale ved ked nechas koterec v noci otvorenym taq pes sa moze ist vycurat, a bude spat na svojom mieste, pripadne si najde ine, ja neviem, pri dverach, ale nebude sa sam bat , ani ja nemam psov vo vnutri, ale na noc ich do volier nezavre, privrem im vrata,l a kedsa chcu vycurat, taq si otvoria a potom sa don vratia alebo si najdu ine miesto pri dverach, neboj, ak by mu bola zima , urcite sa ide schovat na teple miesto, nieje as taky sprosty
a este nieco, nekric nan pls za to !!
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod luckyA » 6. Jan 2009, 15:55

ale ako chces aby si na seba s tvojim druhym psom zvikli? musis ich k sebe viest zakial je este ten ovciak stena! potom si us na seba nikdy nezvyknu ak ich nebudes viest k tomu ze sa maju tolerovat, a 4 mes. stenatu staci taq 3 hodinky denne v koterci, co by sa stalo, keby hoi nechas iba vonku a otvoreny koterec, ja to taq robim us dlho a funguje to!
a ked psom budes ve novat rovnako vela lasky zviknu si na seba uvidis !
nenapadlo ti ze ten ovciak ziarli ked sa ti s tvojim druhym psom vivalujes doma na teplom gauci zatial co on trci v ohrade a ani sa nan nepozries?
chodis s nim na prechadzky? cvicis ho?
nem.ovciak nevie len taq polihovat, necinnost im skodi!

drzim ti palce :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Predchádzajúci

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron