steniatko same doma

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod Lada » 11. Jan 2008, 21:41

Oreganka nemusíš to hneď tak prežívať. Nikto tu neradí EjOvi nič negatívne namierené na psiu psychiku len lucik písala, že si kúpila odrastené šteňa a repr^zent radí unaviť psíka.
Moja napríklad ako šteňa nič nezničila len nám v pol roku odčalúnila manželskú posteľ a vyhrýzla dieru do balkónových dverí.
A čo sa týka tej psychiky tak nikto tu z nás myslím psychicky svojho psa netýra. Len sa tu ešte nestihlo napísať to, čo si napísala ty o tom, že si na psíka treba vzať aspoň týždeň -dva voľno, to je všetko. Netreba z toho hneď robiť tragédiu, že to tu ešte nikto nespomenul. Každý tu miluje svoje psy a snaží sa aby nášmu miláčikovi nič nechýbalo.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod oreganka » 11. Jan 2008, 21:58

repr´zent mas zly den = konfrontacny ton, okay rozumiem. Ale k veci: Ak sa niekto domnieva, ze zanecha psa/stena v neznamom prostredi s miskou zradla, hrackou a pes bude v pohode, tak sa hlboko myli/zviera silne podcenuje - clovek u stenata premeska klucovy cas socializacie, vazby na cloveka a s velkou pravdepodobnostou narazi v buducne v ramci vychovy na problem, v lepsom pripade/zalezitost plemena sa pes uzavrie do seba.
Pokial ide o maxim casu: kazdy extrem je zly ! nejake nosenie stenata na rukach, neustale zaoberanie sa nim, doslovne vnucovanie sa je rovnako nevhodne ako opustenie stenata/noveho psa na cely den. Co pes v zaciatkoch potrebuje je - odpozorovanie prostredia, cloveka, zzit sa - je treba ziskat jeho DOVERU. A tu nikto neziska, ak nebude pritomny.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod oreganka » 11. Jan 2008, 22:40

Lada, ´neprezivam´, nemam znicenu postel ani balkonove dvere, tak len posuvam skusenost. Tot vse.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod ...repr^zent » 12. Jan 2008, 1:01

oreganka. :)
Zly den...ty si prva polozila otazku: "Kde su Vase priority, priatelia ?" Trochu som si pri tom pripadal ako sused, co ma bullika v obyvacke v klietke, aby nehryzol drahy nabytok, venci 2x denne 15 minut a nesmie sa s mojim hrat, aby sa nezaspinil...brr
V tom utahani spominanom Van a potom aj mnou je velky kus toho, co spominas ty a to je ziskanie si dovery steniatka a zzitie sa s novym prostredim, rodinou. A to sa vobec nesnazim o salamunsku odpoved. :wink:
Predpokladam, ze najvacsim kamenom urazu su vyjadrovacie schpnosti kratkeho pisaneho textu, nie rozpor v tvojich, mojich, alebo nazoroch Van.
Ono utahat Jack Russella stoji mnoho energie a casu. Keby som takeho maleho 9 tyzdnoveho diablika nevidel osobne, tak neuverim. A tym utahanim nikto nemyslel nasilne tahanie na voditku niekde po parku, ani maximom casu nejake mojkanie v naruci. Nebudem tu teraz rozoberat nejake konkretne aktivity, bolo by to zas na pol strany. :oops: Ked sa EjO rozhodne, bude mat povinnost si to nastudovat v zaujme steniatka.
Skusim to radsej zhrnut.
Zodpovedny clovek so serioznym zaujmom o psika si IMHO moze dovolit vziat domov steniatko, aj ked pracuje 8h denne. Pokial by si vsak pred kupou steniatka nebol schpny nastudovat ani zaklady psej logiky a spravnej vychovy, tak nech si radsej nic nekupuje.
A ani neviem ako, ale vysla mi z toho pointa, ze podstatnejsi je pristup, ako tych 8h, aj ked netvrdim, ze je to idealna situacia, ale IMHO pri spravnom panovi to psik zvladne bez nejakej celozivotnej traumy.
Btw, Jackovia su statocny, odvazny a velmi samostatny. Fakt by som sa skor bal zdemolovaneho bytu. :D
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 12. Jan 2008, 10:49

Mal som napísanú strašne dlhú odpoveď, ale dáko to ,,odbehlo,, , tak len zhrniem, že vo všetkých príspevkovch by si budúci majiteľ psíka našiel to svoje ... Za seba poviem len toľko, že k doktorovi, chodí za mňa moja matka, nakoľko ja som napr 300km mimo, ale ak by si len moj známy zobral domov šteniatko, som ochotný si zobrať pár dní dovolenky a pomôcť. /ak by som nemohol ja, určite niekoho nájde/ Nie je to len o nastavení mantinelov, ale aj o neopakovateľnom zážitku. Psom sa venujem desaťročia, poslednenej dva roky, verím dnes, že čas na začiatku nik nevráti a možno aj vďaka tomu mám psa, ktorý keď zastavím tak bez povelu nielen sadne k mojej nohe, ale pri tom sa aj pritúli... Rozmýšlam, čo tomu pomohlo a myslím, že len ten začiatok :D
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod rea » 12. Jan 2008, 13:07

Ja len tak krátko, času málo... Poznám veľa psov, ktorí trávia väčinu času sami, majú k majiteľovi vzťah, sú čistotní, ale takí akoby sami pre seba. Jednoducho sú naučení sami si organizovať čas a nie každý človek je schopný to zvládnuť. Vedia s človekom cvičiť, ale nepoznajú ten bežný život psa spoločníka. Samozrejme sa o tom dá polemizovať, ako aj o ostatnom, čo tu bolo napísané, na všetkom je kus pravdy, netreba z toho robiť tragédiu, ale je dobré s tým počítať .
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Predchádzajúci

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron