Keď štena neposlúcha

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod Eva K. » 24. Jún 2008, 11:00

Moja pipinka nikdy s fujtajblom nepribehla, pekne si ho zožrala a až potom láskavo pribehla so stiahnutým chvostom, lebo vedela, že robí zle.
Od vtedy nastúpil hod retiazkou, alebo kľúčami, alebo čo bolo po ruke.
A pomohlo to. /aspoň väčšinou/.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » 24. Jún 2008, 11:02

Viac by pomohla stopovacka a psa k tomu privolaniu prinutit :wink:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod Kaca » 24. Jún 2008, 12:09

suhlas so silwuskou :)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod tana » 24. Jún 2008, 13:16

Keď má pes naučené a pochopené fuj, tak ani to kuracie stehno nezožerie. Správne naučené fuj vedie k zastaveniu, prerušeniu či začatiu nežiaducej činnosti. Či už srnky, hovienka, stehienka.... a samozrejme dôležitá je intonácie iné je keď mu to poviem len tak medzi rečou a iné keď po ňom zhučím.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod Kaca » 24. Jún 2008, 13:30

tana píše:Správne naučené fuj vedie k zastaveniu, prerušeniu či začatiu nežiaducej činnosti.

????? :?:
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Amaguk » 24. Jún 2008, 18:20

mne sa povel fuj tiez osvedcil k preruseniu, stopnutiu neziaducej cinnosti - napr. pojedaniu fujtajblov.
moze najst hoci aj to stehno na zemi (a ze sa obcas vyskytne), na fuj ho oblukom obide.
Minule som ho prave cez fuj zastavila v jeho loveckom rozlete. stoplo ho to a mohla som ho privolat, keby som skusala len privolanie, myslim, ze by to dopadlo inac...
takze, je by som zakazove povely a ich pouzivanie neodsudzovala, ak ich pes chape a ma ich zvladnute, mozu byt velmi uzitocne
:wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » 25. Jún 2008, 12:00

Amaguk, vies ze suhlasim, ale vo vela pripadoch si to ludia mýlia a fuj pouzivaju v kazdej situacii co ich napadne, pes po nich skace skríknu fuj, pes steka fuj, pes cika fuj, pes sa chce ist hrat zo psom fuj...nemyslim si ze je mozne aby jeden "povel" (ci uz je prikazovy, alebo zakazovy) zahrnal vsecko toto...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod tana » 26. Jún 2008, 13:46

Ked pes pomne skáče, dostane preplesk a je to do konca života vybavené. Nevidím dôvod to riešiť fuj to, fuj hento a pes ma na saláme.
Zaklad je byť pri výcviku dôsledný, pozorný, aby pes nezačal už od šteňaťa vychcávať s majiteľom, pretože v dospelosti to bude uz iba prikazovanie, kričanie, bitie bez dlhotrvajúceho žiaduceho výsledku.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod Kaca » 26. Jún 2008, 14:42

preplesk???
Hmmmmm... :evil:
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod tana » 27. Jún 2008, 7:14

Kaca píše:preplesk???
Hmmmmm... :evil:


čo sa ti natom nepozdáva? Štena pomne skáče, dobre že mi nevyskočí na hlavu a vo vyššom veku škrabe nohy a robí modriny a já ho mám vtom nechať lebo je zlatučký, milučký, chutnučký a ešte neviem čo všetko.
Mne je jednoduchšie a psovi výhodnejšie sa to odnaučiť a radosť stoho že ma vidí, prejavovať ináč, a bez újmi skončíme obidvaja.

Samozrejme je rozdiel, ked po tebe skáče ratlík, čo ho človek necíti,ale aspoň zbadá. A niečo iné keď 45kg ovčiak.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod Kaca » 27. Jún 2008, 7:18

nepozdava sa mi prave ten preplesk... psov zasadne nebijem. A, medzi nami, mam psov od seltie po aziata... bit nepotrebujem. Su ine tresty, ktore pes dokaze pochopit. Skusila si mu uz niekedy vysvetlit, co po nom chces, tak, aby to pochopil?
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Silwuska » 27. Jún 2008, 10:34

Mne stacilo parkrat natrcit koleno :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod raky » 27. Jún 2008, 14:43

Silwuska píše:Mne stacilo parkrat natrcit koleno :lol:


komu??? :lol:

par krat som prišlapol voditko a dal povel nesmieš... tot vso...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 28. Jún 2008, 0:39

preplesk zo zasady nerobim ani svojim detom ani psom. Psychologicka manipulacia je ovela efektivnejsia a hlavne trvalejsia :wink: :D Bitka nic neriesi, len recykluje negativne emocie

pri skakani treba psa hlavne upokojit, pripadne si ho vobec nevsimat, otocit sa chrbtom a pod, vysvetlit mu, ze "tudy cesta nevede" ...dat ho sadnut, lahnut...leziaci pes neskace :wink:
ked pekne vycka, odmenka je sladka, moze mi aj sladku pusinku dat, pripadne dostat :inlove1:
Naposledy upravil Amaguk dňa 28. Jún 2008, 0:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 28. Jún 2008, 0:45

Silwuska píše:Amaguk, vies ze suhlasim, ale vo vela pripadoch si to ludia mýlia a fuj pouzivaju v kazdej situacii co ich napadne, pes po nich skace skríknu fuj, pes steka fuj, pes cika fuj, pes sa chce ist hrat zo psom fuj...nemyslim si ze je mozne aby jeden "povel" (ci uz je prikazovy, alebo zakazovy) zahrnal vsecko toto...


Silvi, jasne, pokial ten pesosh nerozumie, co znamena fuj, mozes sa aj rozglejit a stravit zivot jeho buzeraciou...vela ludi nechape elementarnu postupnost, ze sa pes musi najprv naucit porozumiet vyznamu nasich slov - asi sa nikdy neucili cudzie jazyky :roll: :wink:
u nas je zakaz vacsinou vyslovene len stop time, po ktorom nasleduje dalsia instrukcia.
ale pri fujtajbloch mi to zafungoval bars dobre, ako plnohodnotny povel, proste nie je nie a ked to respektujem, odmenka ma neminie
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia