aport

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

aport

Poslaťod kiks » 2. Dec 2007, 14:40


ahojtee,
mam stena kokra a velmi by som ho cela naucit aport..problem je v tom ,ze ak mu hodim nejaku hracku,on sa za nou rozbehne a ked zavolam chilly! (jeho meno) pod seem!!! tak on sice pride ale bez hracky :? :!:
nemohli by ste mi please poradit ako sa cvici aport?? thaanks
pes je jedine stvorenie na svete,ktore vas miluje viac ako seba
kiks
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Dec 2007, 13:20

Poslaťod oreganka » 2. Dec 2007, 16:33

pes ti reaguje na meno (co je fajn), ale nechape, ze chces po nom aport.
Najprv to trenuj doma: sadni si na zem, hod mu hracku a zvesela zavel ´dones, aport´. Ked to dvihne do papule, povedz ´dobry pes, skvele, dones´a potapkaj koberec vedla seba. Ruku maj nizko a pri tele. Ked pride s hrackou, fest ho pochval. Ak nepride, daj mu voditko a JEMNE ho k sebe pritiahni. Skusaj zas a znova, ale bacha: prinesenu hracku mu (zatial) neber - v buducne by ti s nou odbiehal a ´hral sa tak s tebou´, iba sa s nim pomaznaj, nehladkaj ho po hlave (prejav dominancie) - by si myslel, ze mu tu hracku chces zobrat. Chvilku ho nechaj sa s hrackou hrat a az potom ju akoby mimochodom vezmi. Opakuj, kym nepochopi. Potom mozes skusat vonku.

O hracku sa nepretahuj, len by ju pevnesie stisol a vrcal by a este raz nechmataj hned po hracke, len co pride - vezme si taku skusenost, ze sa neoplati prist, lebo o hracku pride. Ak sa s hrackou nevrati, nemrac sa, zvesela ho povzbudzuj, ukazuj na nu. Hru zastav skor, nez ho to znudi, aby sa mal na co zasa tesit :P
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

dakujem

Poslaťod kiks » 2. Dec 2007, 22:26

dakujem za radu :D :D :wink: vyskusam ju, ale az zajtra lebo dnes uz je neskoro...uz je cas spinkat :wink: :wink: :wink:
pes je jedine stvorenie na svete,ktore vas miluje viac ako seba
kiks
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Dec 2007, 13:20

Poslaťod Kaca » 3. Dec 2007, 10:16

Kokricu mam skvelu aporterku, dokaze lietat s aportom az tak, ze JA musim kontrolovat, aby sa nevysilila. Zacinali sme s handrou, s ktorou sme sa hrali a o ktoru sme sa pretahovali. Niekedy som jej handru pustila a mohla s nou odist, ale nie nadlho. Handra bola vzdy MOJIM majetkom. Potom sme presli na lopticku so spagatikom, aj sme sa pretahovali a ked si ju odniesla a zavolala som na nu, so spagatikom som si ju mohla pritiahnut. Az ked pochopila, ze lopticku jej hodim vzdy az ked ju prinesie, dostalo to ten spravny smrnc. Teraz sama nosi aportiky a niekedy je az otravna ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 10:44

preťahovanie o aport zvykne mať za následok príliš tvrdý úchop, ktorý je pri prinášaní zveri nežiadúci :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Zolo » 3. Dec 2007, 11:04

DKo píše:preťahovanie o aport zvykne mať za následok príliš tvrdý úchop, ktorý je pri prinášaní zveri nežiadúci :idea:


Akej veľkej zveri u kokra? Tomu potkanovi to už môže byť jedno... :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 11:12

Zolo píše:Akej veľkej zveri u kokra? Tomu potkanovi to už môže byť jedno..
Zolo, kua, veď sú ešte aj iné kokre ako tie, ktoré stretáš, príp. využívaš.
Ohľadom pomeru veľkosti psa a aportu som už videl aj maltezáčku aportovať kačicu z hlbokej vodu. Tá kačica bolo len o čosi menšia od nej, ale to malé čudo si s ňou poradilo lepšie ako mnohé retrívre. Pani Jindra to proste se psy umí a našinec občas iba čumí.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Zolo » 3. Dec 2007, 11:15

Využívam? :shock: :scratchhead:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 11:18

Zolo píše:Využívam?
Ak nie, tvoja škoda, len si spomeň aké úlovky si mi ukazoval v ZA.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Zolo » 3. Dec 2007, 11:30

Skleróza! :oops:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Kaca » 3. Dec 2007, 14:21

preťahovanie o aport zvykne mať za následok príliš tvrdý úchop, ktorý je pri prinášaní zveri nežiadúci

Ano, beriem... Ale nosi aj ine veci ako lopticky a nosi ich s citom... tak dufam, ze tie skusky spravime. Asi som mala stastie...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 3. Dec 2007, 21:00

8) v ZA jeden typek pri prinasani aportu sa rozkrvacal... netusim ako by sa dala kulinarsky vychytit taka kacica ..ak by bola na mieste tej drevenej cinky :wink: :lol:

ale ak aport..tak taky ako so videl predvedeny u Nemeckeho kraťasa.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fraga » 3. Dec 2007, 21:03

DKo píše:
Zolo píše:Akej veľkej zveri u kokra? Tomu potkanovi to už môže byť jedno..
Zolo, kua, veď sú ešte aj iné kokre ako tie, ktoré stretáš, príp. využívaš.


Nooo veď aj moji trpaslíci aportujú poviem prines srnečku :lol: :lol: :lol:

Tiež si neviem dosť dobre vysvetliť ako by priniesli zajda...(neviem v ktorom type skúšok to je... :oops: svoj skúšobný poriadok som darovala :( a teraz nemam kam kuk jak to volá :? )
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ...repr^zent » 4. Dec 2007, 1:29

S aportom sa trapim aj ja...
Uz som zvladol start zo sedu od nohy, az po dopadnuti aportu a az na povel aport startuje.. Sem tam sa zabudne, ale vacsinou ho zastavim povelom stoj, musi spat k nohe a az potom moze vyrazit.

Problem je, ze:

1.Cestou spat sa s aportom hra (prehadzuje si ho napr v papuli). Riesim to tym, ze mu utekam, potom nema cas..
2.Meter predomnou ho pusti, nepredsadne. Ak ho nahodou drzi, tak v momente, ked poviem sadni ho opat pusti.
Kupodivu pet flasu je schopny niest cez cele mesto a na hranici prechodu pre chodcov aj sadne a drzi. :roll:

Myslim, ze to nie je tym, ze som ho neucil "ku mne" predsadnut, ale len "k nohe". Aport pusti aj ked ide k nohe. Proste meter predo mnou skonci. Vynimocne sa podari, ze ked je pri mne tak si ho stihnem vziat z papule skor, nez ho pusti na zem. Povel pusti ani nemusim pouzit. Ten ovlada na 100%. Teraz ma to az stve. Natahovat o aport sa podari malokedy, resp. vzdy, ale az po tom ako ho pusti na zem. :(

Teraz ma napadlo, ze zajtra sa skusim otocit chrbtom a rukou len naznacim k nohe, ked pobezi spat a bude este daleko. On vie, ze si ma sadnut a na tych prechodoch s pet flasou to funguje, len sa bojim, ze ako sa pozrem na aport, tak bude na zemi. :lol:

Btw, povel "drz" ho zacinam ucit, mozno som nieco pri vyucbe popreskakoval a v tom je problem. :?:
Na cvicaku sme v zivote neboli, ale na jar sa chystam.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 1:49

...repr^zent píše:Na cvicaku sme v zivote neboli, ale na jar sa chystam.



držím palce, ale priprav sa, že si ich obehneš viac, ja už idem asi na tretý a myslím, že nie posledný...a to už mám okruh 20km, okolo PN....

možno som trocha ješitný, ale SVV1 by som šiel robiť k našim prvým ,,učitelom,,
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Ďalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť