zúrivé šteniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod DKo » 30. Nov 2007, 18:44

Nils píše:načo robíš zo seba ešte väčšieho _chuja než si
lebo tu šlo o psa a nie o mňa :idea:

Neboj, v tejto téme už nebudem a naše drobce budem pomáhať vychovávať po svojom. Či dobre, to nech súdia ľudia, ku ktorým sa dostanú :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Kaca » 30. Nov 2007, 19:37

Zatial sa tu neukazala zadavatelka. Dufam, ze bude kontaktovat niekoho, kto jej bude vediet voac poradit.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 21:40

Jaro píše:
no tak to hej . :wink:


tak hej :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 30. Nov 2007, 23:54

Amaguk, plánuješ niečo takéto??
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 1. Dec 2007, 1:38

jj, nieco v tom duchu i (vlcom) ruchu :lol:
ale najprv to bude taketo:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 1. Dec 2007, 11:06

amaguk fakt sorry..ale zase len dokazujes jake velke hovno o psoch a psej etologii vies... neni nic vynimocne ak niekto podobny . zacne vykladat bajky o vynimicnosti plemena..a podobne.. videl som nejedneho CS-V a videl som medzi nimi aj zopar skvelych psov. Ich majitelia sa ale od tvojich hlasok a rad pohybuju uplne opacnym azimutom. Aj ked sa ti bude zdat akekolvek... to ci ty mas doma nejake CV alebo nie je uplne jedno s pohladu toho ako vychovat psa. ked sa zadari prirode prirodny naturel s turbom v riti a slehnute ultrasebavedomim. tak s takym psom si drviva vacsina "milovnikov"psov nedokaze poradit... nakolko nerozumie prirodzenej tvorbe rebricka v dotycnej psej hlave.

len ty pekne dievca pribrzdi a nerozdavaj rady - pretoze CSV nie je vlk a je to pes.

ked uz tu spominas Hartl-a - tvorcu plemena - nebolo by odveci dodat - ze zaroven sa stal nebyt Rosika a spusty dalsich, aj jeho katom.

8) dotycne dievcatko by malo cim skor to stena dat do ruk takych ktore jeho danosti vyuziju,a zvladnu. inak skonci raz z gulkou v hlave - dotycni psi renegad. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 1. Dec 2007, 11:39

Inu odpoved, ako ze sa budes navazat a ako mr. knows-it-all vytasis svoje osobne invektivy , vratane tvojich oblubenych vulgarizmov, som od teba ani necakala, takze si ma opat nesklamal 8) :P 8)

Ak je dievca dostatocne rozumne, sama si zisti nieco o specifikach plemena a poradi sa tymi, ktori maju s CsV naozajstne skusenosti, co pokial viem, nie je tvoj pripad (lebo, ano, ako akokolvek to mozes popierat, kazde plemeno ma svoje specifika, hoci zakladne principy spravanie mozu byt viac menej spolocne...a btw nikde nepisem, ze CsV je vlk, neviem, kde to citas, tak isto ako netvrdim, ze CsV nemoze byt skvely pes - asi by som neplanovala jeho kupu, keby som si myslela opak, ne?).


P.S. o tom, ci budem alebo nebudem niekomu radit, nastastie nerozhodujes ty, takze sa upokoj a zacni konecne ovladat svoje emocie 8)
Aku rozmumnu radu si jej dal ty? Akosi ziadnu nevidim... :scratchhead:


ale - aby sme sa posunuli od tvojich vypadov aj do vecnej roviny:
pises:
ch majitelia sa ale od tvojich hlasok a rad pohybuju uplne opacnym azimutom.

akym opacnym azimutom od ktorych mojich rad a "hlasok"? Bud konkretny, uved priklad, daj nejaky vecny argument.
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod yuyacho » 1. Dec 2007, 18:18

Zakladatelka nech skusi www.psycholog-psu.com, p. desensky tam dost podrobne opisuje podobne spravanie a varuje pred tvrdymi trestami-typu pritlacit a prave toto tam dost casto riesia vseobecne pri steniatkach nielen CSV ale najma tych.
yuyacho
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Okt 2007, 0:57

Poslaťod Zolo » 1. Dec 2007, 19:58

Van píše: ziadna rada cez net nie je dobra, lebo vsetko napisane sa moze inak vysvetlit a nespravne aplikovat. Raz videne je viac ako stokrat citane


Van, absolútny súhlas. Naviac, zase zdôrazňujem - individualita psa a rozdielny prístup sú žiadúce. Rovnako z dotazu je neznámy stupeň "poznania" dotazovateľky. Skúsenosti sú také, že človek si z rady zoberie niečo a potom aj v reále funguje len niečo (a najčastejšie nič) a ten, čo poradil sa stáva.... :twisted:
Inak, ČSV určite nie je pes pre začiatočníka, napriek tomu, že už v ňom nie je ani zďaleka "polovica" vlčej krvi. Ale skôr sa prikláňam k názoru, že svorka ČSV sa správaním bude viac podobať vo viacerých smeroch svorke vlkov, ako svorka ktoréhokoľvek iného plemena. Nakoniec aj tu spomínaný pán Desenský má vo svojej "prevýchovnej" svorke prevahu ČSV a som presvedčený, že práve oni za neho vykonajú v prevýchove a začlenení do svorky gro "špinavej" práce... Pokiaľ by niekto so mnou nesúhlasil, ponúknem inú súvislosť - prečo neprevychováva "svorkovou metódou" APT, či SPT? Jednoducho to sú psi, ktorí majú svorkovú reč posunutú niekde inde, ak sa vôbec o tom dá hovoriť. A takáto "prevýchova" by nutne narazila.
Nedal som síce žiadnu radu, ale len ďalšie otázky... :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 1. Dec 2007, 20:26

Zolo píše:ČSV určite nie je pes pre začiatočníka
Zoli-báči, zle to staviaš. Ja si dovolím tvrdiť, že žiadny pes nie je pre začiatočníka, ak ho berie od takého, ktorý mu nedokáže, nechce alebo nemôže poradiť a on musí žiadať o radu na kajedakých diskusných fórach :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 1. Dec 2007, 21:41

kadejake poradkyne..co vedia velke prd. I.M.H.O je nemam vobec chut ti cokolvek vecne dokladovat..pretoze to nema vyznam. ty hlupou ohladne psa ostanes a ja si zbytocne miniem zo svojich 2GB prenesenych dat na tento mesiac :lol:

absolutne scestny nazor je ked sa niekto diva ako na potencionalne mozne napomoct nejakemu dievcatku vychovat psa skrze rady na fore.. . torovno moze Schumacher otvorit online kurz pre pilotov F1,,, len neviem kolky by vobec uspesne absolvovali aspon prve kolo..

pes nie je hracka ani pokusny material . a ked si vezmem plemeno stredne velke s potencialom aky ma CS-V alebo aj NO tak takyto pes nema co hladat v rukach cloveka co sa divi a netusi preco ho stena kuse do ruk.. zvlast ked ho uz ma doma... to je proste tragedia brutal masaker..

ja som za radikalne obmedzenia v chove a moznostiach drzby psa. Skutocnym psiarom by tym odpadla ta nechutna prislusnost ku tej nevedomej mase degenerujucej psi rod.
s pozdravom vas psiiii Adolf.

ps. chystam malu videoprezentaciu psieho Adolfa:-D :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 1. Dec 2007, 21:51

DKo píše:[ Ja si dovolím tvrdiť, že žiadny pes nie je pre začiatočníka, ak ho berie od takého, ktorý mu nedokáže, nechce alebo nemôže poradiť a on musí žiadať o radu na kajedakých diskusných fórach :idea:


Dušan, vychádzam z dvoch vecí. 1., Ten niekto už toho psa má. Je otázka potencionálnych škôd, ktoré môže napáchať CSV a povedzme maltezák.
2., Nikto učený z neba nespadol (a keď, tak sa zabil), a je stále lepšie, keď má niekto snahu sa dozvedieť niečo, alebo umrieť nevedomý. Aj keď uvažovať bolo treba vopred. Len zase si netreba robiť ilúzie, že podľa rád na kdeakom fóre to pôjde OK. Tak ako povedala Van...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 1. Dec 2007, 23:23

Zolo píše: ponúknem inú súvislosť - prečo neprevychováva "svorkovou metódou" APT, či SPT? Jednoducho to sú psi, ktorí majú svorkovú reč posunutú niekde inde, ak sa vôbec o tom dá hovoriť. A takáto "prevýchova" by nutne narazila.
Nedal som síce žiadnu radu, ale len ďalšie otázky... :lol:


vyvolal si vo mne otázku, ktolá volá po odpovedi - myslíš si, že svorkové alebo "svorkové" správanie APBT sa líši vzhľadom na homogénnosť svorky podľa plemien. Po slovensky - líšia sa vzhľadom na to či ide čisto o pitov alebo je svorka zmiešaná z viacerých plemien?? :?: Nemal som praktickú možnosť posúdiť... :scratchhead:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Zolo » 2. Dec 2007, 0:05

Zajtra pokecáme osobne, dnes je tu "psožrútska" zábava. Čakám, že asitakovič zareaguje na mňa prímerom : Ako by ti bolo, keby tebe niekto ukradol a zožral decko... alebo: aj ty určite žerieš deti... ( no na Vianoce zvyknem kúpiť kapra a chodím ho pustiť...) :oops:
Nils, myslím, že u "tvojho" úpemena, napriek výbornej socializácii, v dospelosti môže dôjsť k vyhrotenej situácii, kedy sa to skončí melou a nastúpi "krv predkov"... A potom neustúpi a naopak, toto konanie sa začne fixovať. Moje obľúbené : krv nie je voda... PS. neviem, z toho mála čo som videl tak usudzujem, ale... :roll:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 2. Dec 2007, 0:22

Zolo píše:Zajtra pokecáme osobne, dnes je tu "psožrútska" zábava..
Zolo, opáč, či je Gaštanko v akurátnej srsti, mastný vyzerá dostatočne. Potrebujem nový ľadvinový pás a mačky sa nám minuli. O mäso sa podelíme a Nilsovi venujeme uši a chvost na pamätku, že ich nedal kupírovať.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

PredchádzajúciĎalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron