zúrivé šteniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod asitak » 4. Dec 2007, 3:14

raky píše:
Muž? Nebuď smiešna! To by tu mohol povedať každý... Hehehe a hlavne tu mu to bude prd platné



prosim povedz mi ako to vlastne je, už nemôžem vydržať...



Vydržať nemôžu len nadrža.. (už neviem čo tu je povolené a čo nie) a z toho dôvodu je logicky nebezpečné odpovedať nech už je odpoveď akákolvek....
Naposledy upravil asitak dňa 4. Dec 2007, 5:01, celkovo upravené 1
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod asitak » 4. Dec 2007, 3:16

a obzvĺašť ak tvrdíš že si muž aj keď je všetkým jasné že to tu môže tvrdiť ktokoľvek!
Naposledy upravil asitak dňa 4. Dec 2007, 5:00, celkovo upravené 1
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 3:19

asitak píše:a obzvĺašť ak tvrdíš že si muž aj keď je všetkým jasné že to tu môže tvrdiť ktokoľvek!


som rád, že to tak berieš :lol:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod asitak » 4. Dec 2007, 3:28

raky píše:
asitak píše:a obzvĺašť ak tvrdíš že si muž aj keď je všetkým jasné že to tu môže tvrdiť ktokoľvek!


som rád, že to tak berieš :lol:


No veď aj ty. Ale tu je podstatnejšie ako to berie tvoje okolie. Tak už zhoď tie slipy a priznaj farbu!!
Naposledy upravil asitak dňa 4. Dec 2007, 5:00, celkovo upravené 1
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 3:32

asitak píše:
raky píše:
asitak píše:a obzvĺašť ak tvrdíš že si muž aj keď je všetkým jasné že to tu môže tvrdiť ktokoľvek!


som rád, že to tak berieš :lol:


No veď aj ty. Ale tu je podstatnejšie ako to berie tvoje okolie. Tak už zhoď tie slipy a priznaj farbu!



aj mňa by to u Teba zaujímalo :?:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 4:02

raky píše:
asitak píše:
raky píše:
asitak píše:a obzvĺašť ak tvrdíš že si muž aj keď je všetkým jasné že to tu môže tvrdiť ktokoľvek!


som rád, že to tak berieš :lol:


No veď aj ty. Ale tu je podstatnejšie ako to berie tvoje okolie. Tak už zhoď tie slipy a priznaj farbu!



aj mňa by to u Teba zaujímalo :?:



no čo ,,BRATE,, nič tam nie je??? prúúúserrr :wink:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod asitak » 4. Dec 2007, 4:03

raky píše:
asitak píše:
No veď aj ty. Ale tu je podstatnejšie ako to berie tvoje okolie. Tak už zhoď tie slipy a priznaj farbu!



aj mňa by to u Teba zaujímalo :?:


Ja tu už radšej nič netvrdím. Nedovolil by som sa postaviť proti rozhodnutiu niekoho, že proste budeš žena a hotovo. Následne budú volať po tom aby si vypadol. Nesleduješ? Tak sa s tým zmier a prezleč sa! Ty sa tomu ale brániš! Vieš čo ťa podľa pravidiel fóra čaká? A nezachráni ta ani ani nafingovaná webová stranka a tvoj fotoalbum. Milá moja! Tomu ver. Ak sa raz niekto rozhodne že si žena tak to máš jasné. Len pozor predsedovanie niektorých fanklubov je už obsadené
Naposledy upravil asitak dňa 4. Dec 2007, 4:59, celkovo upravené 1
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 4:11

asitak píše:
raky píše:
asitak píše:Ja tu už radšej nič netvrdím. Nedovolil by som sa postaviť proti rozhodnutiu niekoho, že proste budeš žena a hotovo. Následne budú volať po tom aby si vypadol. Nesleduješ? Tak sa s tým zmier a prezleč sa! Ty sa tomu ale brániš! Vieš čo ťa podľa pravidiel fóra čaká? A nezachráni ta ani ani nafingovaná webová stranka a tvoj fotoalbum. Milá moja! Tomu ver. Ak sa raz niekto rozhodne že si žena tak to máš jasné. Len pozor predsedovanie niektorých fanklubov je už obsadené.



Dik chrobacik a dobru noc, aby si sa nevycerpal---a, to stále neviem, ale kto mna pozná, som krásna zena....a ty nie si asitak, ale asi ............
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod asitak » 4. Dec 2007, 4:24

raky píše:Dik chrobacik a dobru noc, aby si sa nevycerpal---a, to stále neviem, ale kto mna pozná, som krásna zena....a ty nie si asitak, ale asi ............


ty zas nie si hocijaký raky
ale taký čo má hneď dva .....


prečo dva? Ako zakryť že nie si žena? Ak zakryť tak radšej tutovo a poistiť.


Názorná ukážka že v debatách o pohlaviach to tu ide. Len sa nepúšťať do debát o psoch... a nerozoberať reálne prípady. A natierať si svet naružovo... Čo iné sa na fóre o psoch dá asi čakať...

PS: aj o jogurtoch sa dá......
Naposledy upravil asitak dňa 4. Dec 2007, 4:59, celkovo upravené 1
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 4:27

[quote="asitak

Názorná ukážka že v debatách o pohlaviach to tu ide. Len sa nepúšťať do debát o psoch... a nerozoberať reálne prípady. A natierať si svet naružovo... Čo iné sa na fóre o psoch dá asi čakať...

PS: aj o jogurtoch sa dá...[/quote]

Vidíš chrobáčik, a ja som Ti pekne hovorila, že si sa zmýlil---- :roll:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod asitak » 4. Dec 2007, 4:45

raky píše:Vidíš chrobáčik, a ja som Ti pekne hovorila, že si sa zmýlil---- :roll:


Ide ti to skvele kukám, že aj rod si si už správne trafila. Hlavne sa drž svojho a nespomeň tu psov a zákony. A bude ti dobre v teplúčku a aj jogurtík možno nejaký dostaneš. Že vraj smotanový
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod Nils » 4. Dec 2007, 9:28

rea píše:...ale čo si budeme hovoriť, ja mám bosíkov a tí majú tiež svoje špecifiká :victory:


už som ti rea spomínal, že sa o Bosíkov vážne zaujímam - preto by som privítal niekoľko aspoň základných špecfík výcviku či výchovy na ktoré si prišla....osobná skúsenosť poteší viac než čítanie literatúry :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 4. Dec 2007, 11:43

Zolo píše:Vieš, teraz ide o to, či je to svorka permanentná (u jedného chovateľa), alebo či náhodná "socializačná" pred, či po výcviku. Ak je to prvý prípad - potom je začlenenie nového člena do svorky otázkou toho "pravého" okamihu a isto pod dozorom. Ak sa jedná o druhý prípad, je to aj o tom, aké zreteľné "signály" dokáže pes vydávať. Istú rolu tu hrajú aj sympatie a antipatie, či akú skúsenosť majú jednotliví psi danej svorky s prichádzajúcim plemenom. No a v neposlednej miere ide aj o to, ako si poznajú psovodi svojich psov a dokážu predvídavo, či represívne zasiahnuť. Najhoršie je to, keď majiteľ psa nerieši okamžite toho svojho, ale všetkých naokolo :wink:

Zolo, ten príklad o začlenení som spomínal u permanentných svorkách-homogennych- zmiešané stretávam skôr ako "príležitostné" svorky/mám na mysli viacpočetné-nie dvoch psov/!
Je to aj o tom, čo nedávno písala Rea - do akej miery psi rozumejú signálom druhej strany. A opäť - psi v spoločnej svorke sa chovajú odlišne od toho, ako sa chovajú so psovodom. Tu platí skôr, že : zlé príklady tiahnu... Každopádne je chybou, keď sa na takéto správanie sa psa nezameria psovod smerom k odstraňovaniu, ale snaží sa psa v budúcnosti od psov izolovať. Len posilňuje negatívny efekt.
jasné, aj preto svojho nejak zvlášť nechránim - v istých medziach-socializácia nebýva vždy len ružová :wink: - k Romanovi - nechal som to nech si mladý zvyká, ale keď sa pridal aj druhý NO/tuším Cyro/-upozornil som ho, že to prerastá do šarvátky - myslím, že to podcenil - dvaja na jedného však bolo veľa - a ešte na odrastené šteňa - takže som zasiahol - ale neskoro - drobec si to s ním vybavil sám - a potvrdzujem - nemec si už viac neskúsil - len nechcem, aby sa v ňom prebudil ten diablik - ale všetko sa nedá dopredu "naplánovať"...
Roman nebude mať radosť z toho potkana... :lol: Aj ten pes je vo veku, keď skúša. Neboj, v nedeľu som si všimol, že do psa, ktorý sa mu postavil to už viac neskúšal. Ale iste si treba isté pravidá hry dohodnúť vopred...
ten-potkan--- vieš s Dominom sme dávali také meno všetkým vyrývačom :lol:
Nils, hovorí sa že všetci psi sú v podstate rovnakí a zároveň je každý iný. Ale súhlasím, ak si celoživotne "jednoplemenný" majiteľ zaobstará iné plemeno, vidí rozdiely a môže sa veľa naučiť a pochopiť. Len tým "jednoplemenným" to nevysvetlíš, že o veľa prichádzajú... :wink:
mám otázku - koľkoplemenný si ty/zatiaľ/ a ktoré ťa-úprimne :!: - najviac "dostalo" :wink:

[/b]
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rea » 4. Dec 2007, 11:51

Nils píše:
rea píše:...ale čo si budeme hovoriť, ja mám bosíkov a tí majú tiež svoje špecifiká :victory:


už som ti rea spomínal, že sa o Bosíkov vážne zaujímam - preto by som privítal niekoľko aspoň základných špecfík výcviku či výchovy na ktoré si prišla....osobná skúsenosť poteší viac než čítanie literatúry :wink:


Niečo už som spomenula vyššie. Naozaj veľmi sa oplatí v mladom veku zvykať na všetko, na čo sa sá, ako sa hovorí "ošahať" celého psa, byť pri všetkom, s čím sa šteňa stretne, pretože ak tam si a správne ho ovplyvníš, je to veľký rozdiel oproti tomu, čo sa šteňa naučí niekde samo. Ono je to tak pri všetkých,ale snažím sa vyzdvihnúť to viac typické. Ak by si chcel robiť športový výcvik s kúsačkami, treba to podchytiť odmalička, nie štýlom rýchlo ho dostať k rukávu, ale kvôli tomu, že bosíci prirodzene nemajú plné pevné zákusy, ale majú tendenciu zakusnúť predkom a odšklbnúť. A prekusovať. Treba pamätať na to, že pásli hovädzí dobytok spôsobom štipnúť odzadu a uskočiť a toto je v nich. Pokiaľ ide o figuranta, mal by byť trpezlivý, ja som sa stretla s množstvom tých,ktorí by na bosíka trpezlivosť nemali. Pri športe odporúčam formu hry v obrane čo najdlhšie, zas trpezlivosť, oni sa hrajú a majitelia bývajú sklamaní z toho, že nie sú strašní a ostrí. To príde okolo tretieho roku prirodzene, dovtedy som ja osobne uprednostňovala figuranta kamaráta. Ak máš cit a netlačíš zbytočne, je to v pohode, pes ti ukáže sám, kedy ísť ďalej. Teraz má pes 4 roky a reaguje tak,ako som si predstavovala, veľmi vyrovnane a sebavedomo, priateľsky, ale nie šaškovsky. Ak by si sa chcel vyrovnať v kúsačkách plemenám, u ktorých sú bežnejšie, počítaj s častými a skôr krátkymi tréningami a s tým, že budeš musieť zapnúť závity ty aj figurant. Naozaj veľmi odporúčam vedieť dostať psa do kľudu. Čo sa týka stopy, tam bol u nás tiež najväčší problém trpezivosť a sústedenie. Odhadnúť motiváciu, nepreháňala by som ju na úkor sústredenia, ale zas urdžať záujem a pozornosť.
Bosík potrebuje naozaj rozhodného majiteľa, ktorý by mal vedieť, čo robí, ak nie je rýchly (ale pri tom kľudný a vyrovnaný), rozhodne pes a nemusí to byť rozhodnutie podľa tvojich predstáv. Sú akční a citliví. To sa môže zvrhnúť do nestability, ak nie je majiteľ pevný v kramflekoch. Sú veľmi samostatní, ale ak ich vieš presvedčiť o tom, že si dobrý, budú krásne spolupracovať.
O poslušnosť chlapi (aby sme tu nezabudli naraziť aj na pohlavie :mrgreen: ) až tak záujem nemajú, ale ak odhadneš motiváciu, sú schopní sa naučiť aj na ušiach skákať. Vo všeobecnosti sa mi javí, že reakcia na správne aj nesprávne podnety sa u nich objavuje skôr a silnejšie, ako v priemere.
Ešte snáď ku vzťahu k druhým psom. Hovorí sa, že druhých psov nemusia. Naši sa ako mladí hafani s cudzími hrávali, teraz sa skôr tvária, že na to nemajú náladu, ale ak sa ostatní psi správajú v pohode, sú v pohode aj oni. Nenútim ich hrajkať sa, ale ak chcú, môžu. Inak chcem od nich len to, aby sa nejak nesnažili riadiť situáciu. Vo svorkách, kde si jednotliví majitelia psov ovládajú, sú v pohode, ak si ich neovládajú, zasahujem ja, nie moji psi. Tak boli učení odmala. Viem si ale predstaviť, že trochu neskúsený a váhavý majiteľ by mohol mať aj väčšie problémy. Neviem, o aké ďalšie konkrétne info by si mal záujem.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Nils » 4. Dec 2007, 13:07

nuž, myslím, že si mi zodpovedala prevažnú časť tých otázok, nad ktorými som uvažoval - najmä správanie pri vš. výcviku a schopnosť učenia sa

o snahe dominovať som toho počítal viac - ale čo tak tvrdohlavosť - nejako mi to sem ide, keď spomínaš - krátke, časté tréningy a potrebu výraznej trpezlivosti...

ešte čomu celkom nerozumiem - je tá akčnosť´s citlivosťou - môžeš to konkretizovať :?:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť