zúrivé šteniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod Jaro » 30. Nov 2007, 17:08

no ak uz dusan zle radil tak neviem ked uz nie rukou tak uz len vziat stena do zubov a pomykat s nim ako to robi ich mater ked sa stena nevie zmestit do koze . len to chcem vidiet v praxi . ta ruka a zatrepanie je najschodnejsia cesta . nemyslim si ze polovicny vlk stena bude mat z toho traumu . skor si uvedomi kto tomu sefuje . psia rec musi fungovat ziadne ulavy . :wink: a kde inde by psia rec nemala fungovat ked nie u polovlka . ale ze by rec vlkov od ktorych sa odvodila psia rec . rec vlcej svorky a ich jedincov je asi najcitatelnesia a pri plemenach ako ceskoslovensky vlciak to musi fungovat .
Naposledy upravil Jaro dňa 30. Nov 2007, 17:11, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 17:10

DKo píše:
Amaguk píše:link nefunguje
aspoň nebudeš mať problémy s "hlavou" = pochopiť na čo ukazuje 8)


:?: :?: :?:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 17:17

Jaro píše:no ak uz dusan zle radil tak neviem ked uz nie rukou tak uz len vziat stena do zubov a pomykat s nim ako to robi ich mater ked sa stena nevie zmestit do koze . len to chcem vidiet v praxi . ta ruka a zatrepanie nie najschodnejsia cesta . nemyslim si ze polovicny vlk stena bude mat z toho traumu . skor si uvedomi kto tomu sefuje . psia rec musi fungovat ziadne ulavy . :wink:


vytrepanie za kozu je etologicky mytus, tak suky stence bezne nevychovavaju, to by si mohol vediet, ze je to ten najkrajnejsi mozny trest, na skale trestov, aky sa udeluje. Urcite nie je adekvantnym terstom za okusovanie a urcite by som ho neradila pouzivat niekomu, kto ma so psami malu skusenot. Ale kolko ludi, tolko pristupov - a mne sa to ako spravny pristup a zodpovedna rada nejavi

ak ostatnemu asi tolko - byt zadavatelkou tak urcite skor dam na rady niekoho, kto ma s CsV skusenosti, nez na rady typu "nemyslim si ze polovicny vlk stena bude mat z toho traumu-" Ono, to ze si to nemyslis TY este nie je spolahlivou radou ako na vychovu CsV.
neviem, snad by tu malo ist o vec, ako co najlepsie poradit, ako o presadzoavnie nejakach domnienok a osobnych nazorov... :roll:
takze, snad sa v tom bude vediet zorientovat

takze, zhrnutie:
1. moja rada ako na okusovanie je vyssie - u nas tento pristup fungoval spolhlivo aj bez trepania za kozu
2. ak ma doma stena CsV URCITE by mala kontaktovat ludi, ktori sa zaoberaju CsV a maju s nimi konkretne skusenosti
(to, ze nevie, ake plemano valstne doma ma radsej nekomentujem)
Tot vsjo
:ahoj:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 30. Nov 2007, 17:25

Amaguk píše:
Jaro píše:no ak uz dusan zle radil tak neviem ked uz nie rukou tak uz len vziat stena do zubov a pomykat s nim ako to robi ich mater ked sa stena nevie zmestit do koze . len to chcem vidiet v praxi . ta ruka a zatrepanie nie najschodnejsia cesta . nemyslim si ze polovicny vlk stena bude mat z toho traumu . skor si uvedomi kto tomu sefuje . psia rec musi fungovat ziadne ulavy . :wink:


vytrepanie za kozu je etologicky mytus, tak suky stence bezne nevychovavaju, to by si mohol vediet, ze je to ten najkrajnejsi mozny trest, na skale trestov, aky sa udeluje. Urcite nie je adekvantnym terstom za okusovanie a urcite by som ho neradila pouzivat niekomu, kto ma so psami malu skusenot. Ale kolko ludi, tolko pristupov - a mne sa to ako spravny pristup a zodpovedna rada nejavi

ak ostatnemu asi tolko - byt zadavatelkou tak urcite skor dam na rady niekoho, kto ma s CsV skusenosti, nez na rady typu "nemyslim si ze polovicny vlk stena bude mat z toho traumu-" Ono, to ze si to nemyslis TY este nie je spolahlivou radou ako na vychovu CsV.
neviem, snad by tu malo ist o vec, ako co najlepsie poradit, ako o presadzoavnie nejakach domnienok a osobnych nazorov... :roll:
takze, snad sa v tom bude vediet zorientovat


ty mas CV ?

ja som to neuviedol ak jedinu moznu alternativu . potvrdil som vsak dusanovu metodu , ktoru ja bezne pouzivam ak uz stena nevie co od dobroty . A za tych par rokov a niekolko 10tok psov co mi preslo rukami ani jedno neutrpelo psychicky . su z nich vyrovnane jedince ktore vedia kto komu sefuje :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 17:38

zatial nemam, ale sa o toto plemeno intenzivne zaujimam, kedze planujem do buducnosti prave prirastok CsV, a co- to o jeho specifikach viem. preto som aj v kontakte najma s tou chovatelkou, co som tu spominala, a na ktoru by som aj zadavatelke radila sa obratit s konkretnymi otazkami.

A za tych par rokov a niekolko 10tok psov co mi preslo rukami ani jedno neutrpelo psychicky . su z nich vyrovnane jedince ktore vedia kto komu sefuje Wink

ved prave o to ide, ze ty vies ako na to a mas pre psov cit, mas x skusenosti a vies odhadnut primeranost trestu v zavislosti od situacie :!:
LENZE, zo so zadavatelkynej otazky je zrejme, ze ma o psoch a ich spravani (ergo aj o prirodzenej psej kominikacii) len minimalne vedomosti, preto by sem jej ja osobne neradila aplikovat takuto formu trestu, najma nie za mensie pristupky - hryzenie treba hlavne spravne presmerovat na inu cinnost a nie tvrdo trestat (specialne, ked aj sam pises, ze je to jedna z moznosti - moja skusenost je, ze nevedomi ludia maju tendenciu taketo rady nediferencovane aplikovat a narobia tym viac skody ako osohu)
:nienie:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 30. Nov 2007, 17:46

Duško načo robíš zo seba ešte väčšieho _chuja než si - už takto si jedinečný :ithankyou:

...a to bez ohľadu na odlišnosti či podobnosti NO a CsV...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Van » 30. Nov 2007, 17:47

Amaguk píše:
fakt hej, to suky robia :?:
nie :nienie: To robia len ludia, ktori chcu svoje stena prizabit. :roll:


Navyse, Dko napisal
DKo píše:...uchopeného za kožu za hlavou kľudne zašmar (s citom) ...
ako vidis, schmatnut za kozu si tam dala ty, Dko pisal uchopeneho a dalej dal "s citom" ...myslim, ze oba tieto vyrazy nemaju taky "silny vyznamovy odtienok" pre ktory sa certis :evil: Mne to skor pride tak, ze si si povedala, ze na prispevky poniektorych ludi tu budes zo zasady reagovat negativne :box: bez zamyslenia sa nad obsahom :scratchhead: Citas napisane co citat chces, nie co tam naozaj je :|
Zacinas sa podobat na asitak...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 30. Nov 2007, 17:55

Amaguk píše:Ale kolko ludi, tolko pristupov - a mne sa to ako spravny pristup a zodpovedna rada nejavi
ziadna rada cez net nie je dobra, lebo vsetko napisane sa moze inak vysvetlit a nespravne aplikovat. Raz videne je viac ako stokrat citane
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 17:58

Hm, Van, kto nechce, nepochopi a kto sa chce sporit bude sa.:!: nechapem, preco sa do mna navazas.
Vyjadrila som sa dostatocne zrozumitelne - vytrepanie ako metodu nedoporucujem, a uz vobec nie v takom zjednodusenom podani, ako to popisal Dko.
Tot moj nazor. nechapem, comu nerozumies. bolo by odo mna nezodpovedne davat zadavatelke taketo rady...
K tej suke - nie, nerobia to, urcite nie takou formu, ze zasmaria stena do kuta (btw, nezda sa ti spovne spojenie "zasmarit s citom" dost paradoxne az zavadzajuce? co si pod tym predstavujes? co si ma predstavit zadavatelka?), oproti zasmareniu je moje term schmatnu este o odtienok jemnejsi. Robia to skor zastipnutim za kozu na krku a chytenim tlamy stenata, a hlavne pohladmi, postojom a vrcanim.

(P.S. ostatne co pises skoda komentovat - bud sa budeme bavit vecne, alebo sa zacnema castovat roznymi neadekvantnymi sarkazmami, vypustat negativnu energiu a osobne invektivy. hadaj za co hlasujem ja?)
Naposledy upravil Amaguk dňa 30. Nov 2007, 18:00, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 17:59

Van píše:
Amaguk píše:Ale kolko ludi, tolko pristupov - a mne sa to ako spravny pristup a zodpovedna rada nejavi
ziadna rada cez net nie je dobra, lebo vsetko napisane sa moze inak vysvetlit a nespravne aplikovat. Raz videne je viac ako stokrat citane

nic ine ja ani ja neradim :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 30. Nov 2007, 18:02

Amaguk píše: Robia to skor zastipnutim za kozu na krku a chytenim tlamy stenata, a hlavne pohladmi, postojom a vrcanim.
No pozri, bud je aj v tomto rozdiel od plemena, alebo som potom videla len sialene suky, ktore stena odhodili aj na vacsiu vzdialenost ako len 2-3 cm ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 18:11

Van píše:
Amaguk píše: Robia to skor zastipnutim za kozu na krku a chytenim tlamy stenata, a hlavne pohladmi, postojom a vrcanim.
No pozri, bud je aj v tomto rozdiel od plemena, alebo som potom videla len sialene suky, ktore stena odhodili aj na vacsiu vzdialenost ako len 2-3 cm ;-)

si si ista, ze naozaj odhodili, alebo stena odskocilo viac-menej same na zaklade naznaceneho pohybu suky a jej hnevliveho prejavu?
hm, mozno to zavisi aj od plemena, ale zeby suka takto "pohadzovala" so svojimi stencami som naozaj este nevidela - ale poznam len SH, NO a zmienene CsV

no ale aj tak - komunikacia medzi psom a clovekom nemude nikdy rovnocenna vnutrodruhovej komunikacii, kedze my naozaj nemame sancu presne odcitat a nie to napodobnit jemne odtienky psej komunikacie (pohlad, sprievodny hlasovy prejav, etc., ktore sa v konkternej situacii pridruzuju), a treba su uvedomit, ze stena sice suke prirodzene rozumie, ale nerozumie nam.
takze stale vravim na tuto metodu- nie, hlavne nie neskusenemu
podla mna je lepsia a istejsia cesra ist na to menej tvrdo, ale o to viac dosledne a trpezlivo, a budovat si so psom vztah dovery mozno pomalsie, ale s istejsim vysledkom
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 30. Nov 2007, 18:20

Ajáááj... Večné boje. Šteňa treba trpezlivo vychovávať a zas samozrejme aj zvykať na tvrdšie záležitosti, aby po škaredom pohľade hneď nebol pototo. Ale tak písať, že preto kopem do svojho šteňaťa pri hre napríklad je blbosť, ak to bližšie nevysvetlím, aj keď to naozaj cvične robím. Robíte tu laikom v hlavách riadny chaos. Nech radšej Janka ide osobne za niekým, kto jej to ukáže a vysvetlí zmysel konania.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 30. Nov 2007, 18:24

rea píše:Nech radšej Janka ide osobne za niekým, kto jej to ukáže a vysvetlí zmysel konania.

prave toto sme jej tu uz viackrat a viacere odkazali. :)

(ostatne je diskusna omacka :lol: )
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 30. Nov 2007, 18:41

Amaguk píše:zatial nemam, ale sa o toto plemeno intenzivne zaujimam, kedze planujem do buducnosti prave prirastok CsV, a co- to o jeho specifikach viem. preto som aj v kontakte najma s tou chovatelkou, co som tu spominala, a na ktoru by som aj zadavatelke radila sa obratit s konkretnymi otazkami.

A za tych par rokov a niekolko 10tok psov co mi preslo rukami ani jedno neutrpelo psychicky . su z nich vyrovnane jedince ktore vedia kto komu sefuje Wink

ved prave o to ide, ze ty vies ako na to a mas pre psov cit, mas x skusenosti a vies odhadnut primeranost trestu v zavislosti od situacie :!:
LENZE, zo so zadavatelkynej otazky je zrejme, ze ma o psoch a ich spravani (ergo aj o prirodzenej psej kominikacii) len minimalne vedomosti, preto by sem jej ja osobne neradila aplikovat takuto formu trestu, najma nie za mensie pristupky - hryzenie treba hlavne spravne presmerovat na inu cinnost a nie tvrdo trestat (specialne, ked aj sam pises, ze je to jedna z moznosti - moja skusenost je, ze nevedomi ludia maju tendenciu taketo rady nediferencovane aplikovat a narobia tym viac skody ako osohu)
:nienie:


no tak to hej . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron