zúrivé šteniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 17:34

Zopz, psu sú skutočne úžasné stvorenia a my ľudia im niekedy nesiahame po päty.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 17:35

DKo píše:Zopz, psu sú skutočne úžasné stvorenia a my ľudia im niekedy nesiahame po päty.

vo velkej vascine pripadov :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 17:36

Dievča zlaté, tvojim rodičom by mali udeliť metál za statočnosť.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 17:37

DKo píše:Dievča zlaté, tvojim rodičom by mali udeliť metál za statočnosť.

preco myslis :?:

Co tom ma spolocne s temou :?: (chybaju argumenty, vsakze :twisted: )
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 17:40

Idem si dať jogurt s fernetom a potom večeru potvorám.
Naposledy upravil DKo dňa 3. Dec 2007, 17:44, celkovo upravené 1
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 17:42

DKo píše:Idem si dať jogurt s fernetom a potom večeru potvorám.

ach Dusan Dusan, tieto tvoje vykriky :P Dobru chut a nazdravie :!:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 3. Dec 2007, 17:45

Amaguk píše:
DKo píše:
Amaguk píše:Preco myslis, ze sa stence davaju novym majitelom uz v piatich tyzdnoch.
Ja by som to nerobil, ja by som si s nimi kľudne ešte 2-3 týždne užíval. Svorka je svorka a ak má šéfstvo, ktoré za niečo stojí, tak je tisíc krát lepšia ako opustenie rodného pelechu v 5-týždňoch veku. Ja nepatrím k vyznavačom idey: kamoši sme len ja a môj pes a ostatné je nepriateľ.

neodbiehaj od temy, ja sa ta nepytam, co by si robil ty, lebo ty chovas goldenov, co je pokial sa dobre pamatam, uplne ine plemeni, takze to, co by si robil ty je nepodstatne.
pytam sa ta, preco to standardne robia chovatelia CsV :?: maju na to dokonca iste vysvetlenie. Zeby sa vsetci cele tie roky mylili :?:


skúsim to možno ešte upresniť, alebo rozvinúť. S ČSV mám niekoľkonásobne menej skúseností, ako s LR, čo sa týka počtu skúseností s konkrétnymu jedincami, ale z tých skúseností, čo mám, môžem povedať, že síce tie uvedené vlastnosti sa dajú priradiť obom plemenám, ale nie je to to isté. Keď porovnávame práve tieto dve plemená a uvedené vlastnosti by sme si predstavili na ekvalizéri, každá vlastnosť je nastavená na inej úrovni a keď sa to ovplyvňuje navzájom, celkový výsledok je iný. Bolo to tu už napísané, každé plemeno má špecifiká, to sa zprieť nedá, ale psa podľa určitého plemena by som hodnotila len veľmi všeobecne, pre predstavu, ale na druhej strane by som sa určite nedala zviazať všeobecne priradenými vlastnosťami napríklad v knihách, alebo aj v štandarde, ale hodnotila by som jedinca. Ak chce silou mocou niekto vtrepať psa do tabuliek, nedopadá to dobre.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 17:51

jj, pekne povedane, ale je toto take vseobecne az vseplatne vysvetlenie, a je samozrejme, ze vela zavisi od konkretneho jedinca. :)
tu vsak skor otazka stala hlavne o specifickom pristupe k rannej faze socializacie CsV - aj o miere pouzitia nasilia a fyzickych trestov - vid. napr. to vytrepanie za kozu, ktora je UDAJNE u CsV na inej urovni ako u NO, (lebo u porovnania s NO sme zacinali). :)

Ja mam od ludi okolo CsV iste info, ktore som tu prezentovala a pre ktore sa na mna spustila sa riadna nakladacka, ako strasne sa mylim (aby som to povedala slusne) hoci ziadny protiargument, ktory by to dokazoval nepadol. Hoci, ak sa mylim, rada sa necham poucit ak sa dozviem, preco sa mylim. :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 3. Dec 2007, 18:07

Amaguk píše:jj, pekne povedane, ale je toto take vseobecne az vseplatne vysvetlenie, a je samozrejme, ze vela zavisi od konkretneho jedinca. :)
tu vsak skor otazka stala hlavne o specifickom pristupe k rannej faze socializacie CsV - aj o miere pouzitia nasilia a fyzickych trestov - vid. napr. to vytrepanie za kozu, ktora je UDAJNE u CsV na inej urovni ako u NO, (lebo u porovnania s NO sme zacinali). :)

Ja mam od ludi okolo CsV iste info, ktore som tu prezentovala a pre ktore sa na mna spustila sa riadna nakladacka, ako strasne sa mylim (aby som to povedala slusne) hoci ziadny protiargument, ktory by to dokazoval nepadol. Hoci, ak sa mylim, rada sa necham poucit ak sa dozviem, preco sa mylim. :)


No a aby to nebolo jednoduché:
Keby len od jedinca. Ono záleží aj od chovateľa aj od šteniatka a jeho rodičov, potom po pôrode ešte konkrétne od matky, od celého vrhu, od prostredia, od budúceho majiteľa, od toho, či má ďalších psov... Sú chovatelia, od ktorého by som šteňa ČSV zobrala radšej v 5. týždni, ale sú takí, u ktorých by som ich pokojne do toho 8. týždňa nechala. No a nakoniec z toho nerobiť zbytočne umenie je tiež dôležité. Lebo na tie špecifiká, ktoré majú psi definované,aj veľakrát doplácajú vďaka tomu, že sa zbytočne (neviem nájsť ten správny termín)... glorifikujú(?) Ako napr. ČSV je ostrý a nedôverčivý, tak s tým ani nebudeme nič robiť, lebo oni sú takí (a pritom sa dá vidieť, že tá nedôvera a ostrosť je v podstate strach spôsobený nesprávnym prístupom).
S tým trestom v podobe vytrepania za kožu. Ja ho nepoužívam, nie, že by som psa za kožu nechytila, ale netrepem s ním. Ale moji psi trepanie za kožu poznajú. Ak by s tým mali problém, tak to urobím tak, že si zvyknú aj na to, kľudne v rámci hry.
Naposledy upravil rea dňa 3. Dec 2007, 18:15, celkovo upravené 1
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 18:12

tak to hej :)
ale faktom zostava, ze ako vseobecne pravidlo, tam tych 5 tyzdnov stale zostava. Plus, to, co hovori moja znama chovatelka, ktorej nemam dovod neverit:
"Ve štěněcím období je velmi důležité dbát, aby malé čévéčko nezískalo žádnou špatnou zkušenost se zástupci lidského rodu, pochopitelně i jiných živočišných druhů. Na toto jsou čsv zvláště citliví. Ztracená důvěra se velice těžko získává zpět. Fyzické tresty, jako například bití, jsou nemyslitelné. Nespravedlivost je těžce snášena. Je daleko lepší v psu pěstovat již od útlého mládí důvěru v člověka, využít každého, kdo je ochoten našeho psa pohladit, případně i odměnit pamlskem. Nedůvěra je čsv vlastní a proto se nemusíme obávat, že nebude ve zvířeti v případě potřeby vzbuzena."

mne je jasne, ze toto su vsetko velmi vseobecne ramcove rady, ale vytvaraju iste voditko ako k stenatu pristupovat - akysi celkovy socializacny etos, ak to tak mozem nazvat a zakladny orientacny ramec pristupu k vychove, ktory by mali majitelia mat na pamati a byt o nom informvani. je rozdiel, z ktorej strany k vychove pristupujem, ci zo strany bica alebo cukru - kazdy sa na psychike podpise inac a tu su zrejme vysledky toho bica potencialne o dost skodlivejsie.aspon tak mi to nejako vychadza z toho co mi bolo povedane a co som sa docitala,
Naposledy upravil Amaguk dňa 3. Dec 2007, 18:20, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 3. Dec 2007, 18:14

Amaguk píše:velmi důležité dbát, aby malé čévéčko nezískalo žádnou špatnou zkušenost se zástupci lidského rodu
nejčastejší špatnou zkušeností se zástupci lidského rodu je fakt, že někteří chovatelé na malé čéesvéčko serou a nechávájí vše na její mámu :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 18:21

DKo píše:
Amaguk píše:velmi důležité dbát, aby malé čévéčko nezískalo žádnou špatnou zkušenost se zástupci lidského rodu
nejčastejší špatnou zkušeností se zástupci lidského rodu je fakt, že někteří chovatelé na malé čéesvéčko serou a nechávájí vše na její mámu :idea:


to je sice mozne ale nie je to pripad pani chovatelky, ktoru tu citujem. takze je viac ako iste, ze hovori o niecom uuuplne inom :roll:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 3. Dec 2007, 18:25

Amaguk píše:tak to hej :)
"Ve štěněcím období je velmi důležité dbát, aby malé čévéčko nezískalo žádnou špatnou zkušenost se zástupci lidského rodu, pochopitelně i jiných živočišných druhů. Na toto jsou čsv zvláště citliví. Ztracená důvěra se velice těžko získává zpět. Fyzické tresty, jako například bití, jsou nemyslitelné. Nespravedlivost je těžce snášena.



a trocha inak:
Základním činitelem úspěchu, více jak u kteréhokoliv jiného plemene, je navázání co nejužšího, přátelského kontaktu se psem a to ihned v počátcích. To vyžaduje laskavost, sebeovládání, vyrovnanost, ale i důslednost.

a zabudol som, to sa týka podľa mňa skoro všetkých psov
Naposledy upravil raky dňa 3. Dec 2007, 18:26, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod rea » 3. Dec 2007, 18:26

...ale čo si budeme hovoriť, ja mám bosíkov a tí majú tiež svoje špecifiká :victory:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 18:29

rea píše:...ale čo si budeme hovoriť, ja mám bosíkov a tí majú tiež svoje špecifiká :victory:

tak podme na ne :)
ziadneho osobne nepoznam a rada sa nieco poducim
vela ludi z nich ma hrozu, ale to bude asi len kvoli tomu divemu vyzoru :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia