Literatúra o výchove, výcviku a správaní sa psov

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod Nils » 30. Nov 2007, 23:46

chyba ? - :oops: - ani náhodou, to len pc škriatok!! :lol: :wink: (písal som o tej prvej...)
Naposledy upravil Nils dňa 1. Dec 2007, 10:26, celkovo upravené 1
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 1. Dec 2007, 1:34

Nils píše:moja chyba - :oops: :wink: (písal som o tej prvej...)

jak chyba, sak pises, ze uz ziadnu nemas :wink: :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 1. Dec 2007, 14:33

Poznate niekto tuto?
http://www.martinus.sk/?uItem=32866

oplati sa zakupit? (resp. napisat si o nu Jeziskovi :D )
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 1. Dec 2007, 17:11

Amaguk píše:Poznate niekto tuto?
http://www.martinus.sk/?uItem=32866

oplati sa zakupit? (resp. napisat si o nu Jeziskovi :D )


určite sa oplatí - aspoň podľa mňa. :youarenumberone: Ale cena v kníhkupectve bola nižšia než v Martinuse... :scratchhead:

naozaj podrobný - až detailný popis všestran. výcviku - a navyše od skutočného odborníka. Odporúčam :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod oreganka » 1. Dec 2007, 17:44

Carlson/Green: Hodny pes-nemozne chovani autori ukazuju ako riesit najroznejsie problemy bezneho typu (vhodne pre zaciatocnikov).

Naopak, kniha Viktor Dostal: Prirozena komunikace a zivot se psy je unikatnou knihou pre ludi, ktori mozu/nemusia v sebe objavit tzv. psi gen, vychova/vycvik je postavena na odlisnom zaklade, nez je bezne zauzivane, vychadza z etologie a odhaluje skryte priciny neuspechu pri vychove a vycviku. Odporucam ludom, ktori citia, ze potrebuju ´viac´.

Pozn.: knihu nie je mozne volne kupit, je vydavana vlastnym nakladom autora a treba o nu poziadat na www.psiskolafalco.cz
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 11:50

oreganka píše:
Naopak, kniha Viktor Dostal: Prirozena komunikace a zivot se psy je unikatnou knihou pre ludi, ktori mozu/nemusia v sebe objavit tzv. psi gen, vychova/vycvik je postavena na odlisnom zaklade, nez je bezne zauzivane, vychadza z etologie a odhaluje skryte priciny neuspechu pri vychove a vycviku. Odporucam ludom, ktori citia, ze potrebuju ´viac´.

Pozn.: knihu nie je mozne volne kupit, je vydavana vlastnym nakladom autora a treba o nu poziadat na www.psiskolafalco.cz


na tuto knihu som pocula dost rozporuplne reakcie (od tazkych chval az po nazor typu - vyhodene peniaze, je to len prekopirovane to, co ma na strankach).
Citala si ju?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 12:03

Nils píše:
určite sa oplatí - aspoň podľa mňa. :youarenumberone: Ale cena v kníhkupectve bola nižšia než v Martinuse... :scratchhead:

naozaj podrobný - až detailný popis všestran. výcviku - a navyše od skutočného odborníka. Odporúčam :!:


Diki. V ktorom knihkupectve si ju videl?
Ja by som radsej kupovala v kamennom obchode, ale akosi nemam stastie na kynologicku literaturu, vasde maju len nejake blbosti typu Fogel ( a ani momentalne nestiham patrat po knihkupectvach :( )
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 2. Dec 2007, 14:01

Amaguk, citala, i ked ono to nie je o precitani. Je to podnet, inspiracia a dalej uz musi pracovat vlastna hlava :!: To, ze je tam (z polovice) poradna je okay - je to uzitocny studijny material, vdaka ktoremu je mozne dat si veci velmi efektivne do SUVISLOSTI. V tom tkvie princip. Nehladat konkretnu odpoved na problem, ale vidiet veci v kontexte - potom sa aj riesenie problemu objavi vzdy celkom spontanne.

Ludia maju rozne ocakavania, pristupy a potencial, preto moze byt reakcia na knihu rozporuplna a celkom urcite je pre urcity typ ludi len vyhodenim penazi. S tym sa da suhlasit. Na strane druhej moze byt pre mnohych zdrojom poznania, naslednej svojpomoci a otvorenia rozmeru vnimania psa, aky dosial nepoznal. Ani hadam netreba dodavat, ze v pozitivnom zmysle slova.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 14:06

oreganka Vdaka za odpoved.
Zaujima ma to, lebo EDIT: Dostalovu poradnu poznam a ak je v knihe len to co je na stranke, tak naco potom kupovat este aj knizku, vsakze? :wink:
je v knihe aj nieco ine, nez to co je na jeho stranke? Nejaka "pridana hodnota?" :)
Naposledy upravil Amaguk dňa 2. Dec 2007, 18:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 2. Dec 2007, 18:44

Amaguk píše:oreganka Vdaka za odpoved.
Zaujima ma to, lebo Desenskeho poradnu poznam a ak je v knihe len to co je na stranke, tak naco potom kupovat este aj knizku, vsakze? :wink:
je v knihe aj nieco ine, nez to co je na jeho stranke? Nejaka "pridana hodnota?" :)


pockaj, pockaj, Dostal a Desensky su dvaja rozni ludia, Amaguk. Viktor Dostal vydal tu vyssie spominanu knihu - citala som, suhlasim s oregankinym nazorom - kto chce, nieco si z toho zoberie, kto nie, tak nie.. pol knihy je kusok z poradne, pol knihy je vseobecny pokec k roznym problemom aj neproblemom..
Rudo Desensky knihu nevydal, hoci pokial viem, tak v buducnosti planuje.
V.Dostal - www.psiskolafalco.cz
R.Desensky - www.psycholog-psu.com
Naposledy upravil lucik dňa 2. Dec 2007, 18:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 18:46

:oops: sry, good point, beriem spat - samozrejme, ze som myslela Dostala. mea culpa Vdaka za upozornenie :)
idem to opravit :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 3. Dec 2007, 15:01

Amaguk píše:
Nils píše:
určite sa oplatí - aspoň podľa mňa. :youarenumberone: Ale cena v kníhkupectve bola nižšia než v Martinuse... :scratchhead:

naozaj podrobný - až detailný popis všestran. výcviku - a navyše od skutočného odborníka. Odporúčam :!:


Diki. V ktorom knihkupectve si ju videl?
Ja by som radsej kupovala v kamennom obchode, ale akosi nemam stastie na kynologicku literaturu, vasde maju len nejake blbosti typu Fogel ( a ani momentalne nestiham patrat po knihkupectvach :( )


kupoval som ju na námestí vo Zvolene za 297,-Sk :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 3. Dec 2007, 15:23

No jo, jedine, ze by som do akcie zapojila zvolensko-detviansku patracku ;-) :D
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod korra » 5. Dec 2007, 14:54

co sa tyka tej knizky od Dostala - nie je zla, i ked mohla byt dotiahnutejsia, niektore veci urcite stoja za viac stranok opisu. Inak, suhlasim ako bolo vyssie spomenute - su tam veci pouzitelne, niektore su skor na polemiku, ale myslim, ze da sa z toho dost vybrat.

Este k tym knihkupectvam: www.ramzes.sk sa mi zda este lacnejsi ako Martinus a su rychly v dodavkach.

Moj novy prirastok je teraz od K. Lorenza - Zivot zo psom nie je pod psa
Je to poucne, aj usmevne a v mnohom trefne :-)

Este by ma zaujimalo, nemate niekto knihu od I. Sehnerovej - neviem presny nazov, ale je to o vyzive a krmeni? Stoji za to si ju kupit?
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Amaguk » 5. Dec 2007, 15:48

Diki moc za info. :)
pri potulkach netom som "kapla" este aj na tento obchod:
http://emporium.sk/

Tu Sehnerovu mas asi na mysli tuto:
http://www.press.sk/index.php?option=co ... uct_id=283


btw, poznate niekto tuto Eichlerovu knihu?
http://www.robimaus.cz/problemove-chovani-psu-359.html
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia