Ako odnaučiť otravovať cudzích ľudí

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Ako odnaučiť otravovať cudzích ľudí

Poslaťod Lada » 17. Sep 2007, 21:04

Ahojte. Mám plemeno Staffordšírsky bullteriér 10,5 mesiaca. Má strašne rada všetkých ľudí. Ale nie vždy je to opačne. Keď ju mám navoľno aby sa vycikala vykakala na voľnej ploche a nikoho nieje momentálne naokolo tak je všetko ok. Problém nastane keď sa niekto objaví a ona sa vyrúti samozrejme s tým najlepším úmyslom k tomu človeku. Čo jej ani ja nedokážem zabrániť jednoducho sa chce zvítať a potešiť. Dokonca som mala veľmi škaredý zážitok kde som dostala strašne vulgárne vynadané. Preto s ňou nechodím radšej po sídlisku ale po lúke a lese aby som jej dopriala radosť z pohybu a aby nebola provokovaná druhými ľuďmi. A preto vás chcem požiadať o radu, ako ju mám k tomu viesť aby sa trošku ovládala a neťahala sa ku každému, koho vidí oproti. Nie každý to vníma ako priateľské gesto ale, že ten pes ide zaútočiť. Alebo ju to neskôr samú prejde? Ďakujem
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Nils » 17. Sep 2007, 21:26

vrátiť sa späť k cvikom základnej poslušnosti - privolanie, zotrvanie na mieste, zákaz činnosti - a tiež obmedziť na minimum hladkanie, odmeňovanie, maznanie s cudzími ľuďmi. literatúry k cvikom je dosť - treba len cvičiť a nevzdávať sa...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rea » 18. Sep 2007, 0:55

Snáď by som ešte dodala: požiadať ochotných známych ľudí, aby sa zdržali akejkoľvek reakcie, teda fenku k nim pustiť, ale vopred sa s nimi dohodnúť, že sa tomu, že pribehne, nebudú tešiť, ani sa správať tak, aby ju upútali, jednoducho ju evidentne odignorujú. Dá sa tým odbúrať tá zvedavosť, ktorá ju k ľuďom ťahá. Kladné je na tom to, že fenke nezakazuje majiteľ nič, sama sa môže presvedčiť, že u tých ľudí nič zaujímavé nie je. Dôležité je, aby ju vedeli presvedčiť, že naozaj zaujímaví nie sú, taká zvedavka si vie nájsť kdečo zaujímavé aj na "suchárovi" v prípade pokusu o vyprovokovanie reakcie zo strany psa dať jasne najavo, že reakcia sa nekoná. Toto je samozrejme len pomôcka k tomu vyššie uvedenému.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod krista » 19. Sep 2007, 9:22

ahoj Lada :lol: ,jednoznačne súhlasím s názorom poprosiť neznámych ľudí,aby psa odignorovali,je to najlepší spôsob odnaučiť psa od "radosti z neznámeho",ale pritom si myslím ( z vlastnej skúsenosti ),že po čase ho to prejde aj bez pomoci.Jednoducho ty budeš BOSS a ostatní cudzia svorka.Držím palce
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Lada » 19. Sep 2007, 19:02

Ďakujem beriem vaše rady na vedomie. Ono to všeko vzniklo tak, že sa za každým hneď ťahala a my sme jej to dovolili. Nieje to tak jej vina, ale naša. :oops:
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod BinLadin » 14. Okt 2007, 17:37

Nils píše:vrátiť sa späť k cvikom základnej poslušnosti - privolanie, zotrvanie na mieste, zákaz činnosti - a tiež obmedziť na minimum hladkanie, odmeňovanie, maznanie s cudzími ľuďmi. literatúry k cvikom je dosť - treba len cvičiť a nevzdávať sa...

Zakladem bude dokonale zvladnute privolani tak aby bylo stopro za kazde situace,pak psa se pomoci stopovacky naucit ze se k lidem nechodi provedenou korekci....ale tady je potreba vse spis prakticky ukazat.Tohle je spis na praktickou ukazku co ajak protoze je potreba presne nacasovat a provest.
Obrázok užívateľa
BinLadin
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Okt 2007, 17:30

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 7:54

neoplati sa spoliehat na to ze psa omrzi po par odignorovanych uvitaniach neopakovat tuto zalubu dalej.

podla mna je takusto najlepsou a najspolahlivejsou cestou - privolanie na 100%, odlozeneie a zakaz cinnosti na 100%.

to sa vsetko sa zide nie len pri neziaducom obtazovani navstev.ale aj inde kde by toto neszvladanie psa mohlo sposobit daleko vacsi problem.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 16. Okt 2007, 0:07

Je to fakt, cudzí ľudia niekedy dokážu otravovať a nie a nie ich to odnaučiť! :D
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 16. Okt 2007, 7:13

Zolo píše:Je to fakt, cudzí ľudia niekedy dokážu otravovať a nie a nie ich to odnaučiť! :D


...vari ťa niekto chce hladkať?? :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Zolo » 16. Okt 2007, 21:34

Nils, však robím čo môžem, čo sa ti nevidí? :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Nils » 17. Okt 2007, 7:15

Zolo píše:Nils, však robím čo môžem, čo sa ti nevidí? :lol:


po brušku, však? ale o.k. zaslúžiš si a ja som už ticho... :wink: :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod DaGi » 14. Aug 2008, 13:38

presne zaklad je privolanie ja mam tiez takeho hafana ze kedysi mi toto robil ale kedsom mu spravila zaklady poslusnosti secko sa zmenilo a hlavne som s nim vela chodila medzi ludi aby bol zviknuty ze ludia su bezna vec nie zvlasnost a ako ste uz napisali nikto cudzi nech hafana nehladka :!:
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť