bitkár

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Poslaťod krista » 25. Sep 2007, 11:10

Nie je to to isté,ale podobnú situáciu riešime na silvestra.Roky sme to riešili sedovaním alebo sme dovolili psovi aby ušiel do kúpeľne a tam sa schova. Potom som si prečítala články o pánu Desenskom (psychológ psov) a ten radí:Nedovoľ psovi utiecť,zavri dvere aby nemohol ujsť a vysmej sa mu ( on nerozozná škodoradosť,len vidí že sa smeješ a to sa rovná "všetko ok).A funguje to !!!!!!!!!!!!!! vlani začali strieľať,pes zneistel a my sme začali odušu smiať a blázniť sa.Tak sa do toho dostal,že po čase zabudol na rakety.Až sa mi veriť nechcelo.Na ulici je to ťažšie ale ty sa lensmej aj keď one chce utekať,nedaj najavo neistotu.. :lol:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod rybicka » 25. Sep 2007, 12:11

krista, forum p. Desenskeho som citala skrz naskrz, aj som niektore rady vyskusala a u nas to nepomohlo, je fakt, ze smiat som sa este neskusala, nejde mi velmi dobre sa normalne smiat-aby to bol moj prirodzeny smiech, ktory pozna....mozem vyskusat...dik. inak na silvestra som sa uz rozhodla, ze jej dam uspavacku, lebo to neprezije.....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 25. Sep 2007, 12:28

opakujem, čo už bolo povedané, za žiadnu cenu sa nevyhýbať ani zvlášť nepripravovať(zapretie,povely,upokojovanie) na situácie od ktorých očakávaš komplikácie... ľahko sa to píše, ťažko robí - ale nevšímavosť, nevšímavosť, nevšímavosť - ideme ďalej...


inak k Desenskému - niečo o psoch určite vie, ale nie je všetko zlato, čo sa blyští - takže nie každá rada či odporúčanie môže pomôcť... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod krista » 25. Sep 2007, 12:43

mne to vyšlo :wink: páči sa mi, on vychádza z pohľadu psa,ako by on sám ním bol........netvrdím že mám odskúšanú celú literatúru,to by som išla so psom na filozofickú fakultu :) ale toto jedno zabralo.......
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod rea » 25. Sep 2007, 12:51

Akákoľvek rada je nanič, pokiaľ ju človek nepochopí a nestotožní sa s ňou. Je to akoby ti niekto prikázal, aby si sa tvárila naštvane. Keď to skúšaš a máš divákov, si im väčšinou na smiech. Ak ten hnev ale cítiš naozaj, nikto okolo sa do smiechu nedá, pretože ti ten hnev veria. Treba rady pochopiť práve cez to chápanie psa a ak to tak cítiš, ten pes ti uverí. Pokiaľ to neodporuje jeho "logike".
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod rybicka » 25. Sep 2007, 13:16

Je fakt, ze som si vsimla jednu vec, ked idem s nou cez mesto a s niekym telefonujem, tak si ju vobec nevsimam, ako keby vedla mna ani neisla, len telefonujem a este ani raz sa mi nestalo, ze by mi skubala voditkom, alebo sa skovavala. Aj ked sa zastavim a okolo nas idu ludia, tak si sadne na moju nohu a sedi. Asi na tom nieco bude, pocuje moj hlas, ktory je kludny az vesely a nenervuje sa...ale zase napr. ked ideme s obidvomi fenkami, tak jedna vsetko skuma, vsetko ju zaujima-hlavne psi okolo a ja sa s priatelom normalne rozpravam a ona ide pri mne, tak to tak nefunguje, to je napäta...asi vzdy, ked pojdeme na prechadzku niekomu zavolam a nebudem ju vnimat.... :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 25. Sep 2007, 13:53

rybička - vy ste asi také dvojičky spojené pupočnou šnúrou :D :D
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 25. Sep 2007, 13:54

rea píše:Akákoľvek rada je nanič, pokiaľ ju človek nepochopí a nestotožní sa s ňou.


A o tom je celé toto fórum. Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 25. Sep 2007, 20:15

dnes sme mali velky pokrok, neskovala sa pred vrcanim kosacky, co vzdy robila. Vyvolala som v nej ziarlivost, mazlila som sa s druhou fenkou a ona ziarlila a prisla ku mne, tak som sa s nou mazlila a potom uz celu dobu zostala vonku :D
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Kaca » 2. Okt 2007, 11:48

rybicka píše:Je fakt, ze som si vsimla jednu vec, ked idem s nou cez mesto a s niekym telefonujem, tak si ju vobec nevsimam, ako keby vedla mna ani neisla, len telefonujem a este ani raz sa mi nestalo, ze by mi skubala voditkom, alebo sa skovavala. Aj ked sa zastavim a okolo nas idu ludia, tak si sadne na moju nohu a sedi. Asi na tom nieco bude, pocuje moj hlas, ktory je kludny az vesely a nenervuje sa...ale zase napr. ked ideme s obidvomi fenkami, tak jedna vsetko skuma, vsetko ju zaujima-hlavne psi okolo a ja sa s priatelom normalne rozpravam a ona ide pri mne, tak to tak nefunguje, to je napäta...asi vzdy, ked pojdeme na prechadzku niekomu zavolam a nebudem ju vnimat.... :wink:

No, a to je ten zaklad. Ked si spokojna Ty, je spokojna aj ona, ako to s tou pupocnou snurou presne vystihol Nils. Musis taka BYT, nie sa tak TVARIT. Ty sa totiz uz dopredu pripravujes na to, ze zase bude utekat alebo inak jancit. Preto jej napnes voditko. A to je pre nu jasny povel: nieco sa deje, bude zle, panicka ma strach (je agresivna). Skus si to skutocne nevsimat a bude dobre :)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod DaGi » 14. Aug 2008, 13:59

rybicka píše:rea, trochu ina tema, ako bitkar, ale ako mam psa primiet k tomu, aby ma vnimal, ked je strachom bez seba? ta moja vidi 20 metrov od nas cloveka, alebo bicykel a ide sa zblaznit a ruku mi utrhnut ako chce utiect..skusala som sa tvarit ako by nic, nicoho si nevsimat, ale ked mi 40kg pes trhne s rukou, ktoru mam napnutu, aby som ju udrzala-kedze viem, ze tak zareaguje-, tak sa velmi kludne nedokazem tvarit....a skusala som aj obratit pozornost na seba a na povely a na hranie, ale ona v momente ked sa boji je hlucha a slepa, nevnima nic, len ten strasak...Ako uputat jej pozornost? A este otazka-ako sa da zdvihnut psovi sebavedomie???


no to poznam najlepsi je vicvik nedzi psami. a sebavedomie sa zdviha tak ze mu budes ty verit a budes ho povzbudziovat ked v tebe najde istotu a bude verit tak ze mu budes moct zaviazat oci a bude vedla teba kracat bez najmensieho zachvevu strachu vtedy tvoj pes ti bude verit celim telom aj dusou ale pozor ked ho raz sklames budes jeho dvoveru ziskavat tazko :D :!:
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Predchádzajúci

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť