pozieranie zo zeme

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Žere váš psík zo zeme?

Áno
24
71%
Nie
10
29%
 
Celkom hlasov : 34

pozieranie zo zeme

Poslaťod zuzupes » 12. Sep 2007, 12:05

V prvom rade chcem pochvalit zalozenie tohoto fora.

Ako naucit aby psik nezral nic zo zeme?
Stale som ju trestala v pravu chvilu, pomohlo asi tak na 3/4. este stale mi poziera zdochliny, kosti popripade nieco poriadne pre nu vonave. Prestala vykaly a vsetky veci ktore su menej lakave - nap. chleba ...
Pocula som sposob ze poriadne okorenit maso a porozhadzovat na zem. Viete mi poradit daky iny sposob? Fenka je moc zrava a ma 1 rok aj 8mesiacov. Za odpoved vopred dakujem
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod daga » 12. Sep 2007, 15:30

Pokiaľ máš privolanie,tak by to nemal byť problém....tiež som mala podobný problém....bohužiaľ dobré privolanie mám len na krátku vzdialenosť, vtedy bezproblémov nechá to čo našla a príde, pokiaľ je tá vzdialenosť väčšia tak to už také slávne nie je.
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod rybicka » 13. Sep 2007, 7:19

daga no dobre, ale moja na privolanie pride, ale aj s tym, co si nasla. Ma to v papuly.... :) u nas sa naucila fuj. Ucila som ju to tak, ze som povedala fuj a vytiahla som jej to z papule. Teraz ked poviem fuj, tak to vypluje sama. Teda okrem masa a kosti, to nemam sancu, lebo to raz chrupne a je to v nej, ale na ostatne to funguje...velmi mi zacala pozieraz kamene, najprv ich riadne okusuje a sem tam nejaky maly zhltne.... :?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod daga » 13. Sep 2007, 11:17

Len málokedy sa mi stane, že mi niektorá príde aj s tým, čo našla...na to máme "povel" vypľuj - fuj nepoužívam. V zásade je ťažké poradiť niekomu univerzálny recept, ako to psa odnaučiť.....okrem toho, ak psa od niečoho privolám, vezme mi to do papuľky a ja dám povel vypľuj (alebo fuje, alebo čokoľvek, čo sa používa) vlastne si zruším predchádajúci povel, takže musím ho vydať znovu a už to nie je dobre načasované. Robila som to tak, že pes mal dlhšie vodítko, za ktoré som ho ovládala....bolo to pripravené.....pes bol na vodítku, keď objavil "maškrtu" tak som dala povel ku mne....v prípade, že nereagovala, tak som ju pritiahla...takto nemala možnosť to ani vziať.
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod zuzupes » 17. Sep 2007, 7:09

lenze ja by som potrebovala aby nezrala aj ked to nevidim. ked ju vidim, tak sa to da este ako tak zastavit popripade vytiahnut z papule.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 17. Sep 2007, 12:30

zuzupes, tak v tomto ti asi najviac pomoze, ze jej das nahubok. Inak ti neporadim...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 17. Sep 2007, 12:41

ja viem, uz aj to par krat bolo, ale ked ja som sa nad nou zlutovala. ona sa furt hadzala na zem a davala ho dole. proste nahubok nosi len do autobusu (zaujmave tam ho trpi a nedava si ho dole, asi preto ze sa rada vozi) ale ak jej ho dam doma alebo vonku tak robi samu zlobu :D
a mne jej je luto a tak sa zlutujem a dam ho dole (vlastne aj ona sama si ho vie dat dole)
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 17. Sep 2007, 12:45

zuzupes, ak si ho sama da dolu, tak je ten nahubok zly, alebo slabo zapnuty...to poznam, ja mojej nechcem davat nahubok preto, lebo ho ma hned pri nufaku a zle sa jej dycha a nemoze ani poriadne vyplaznut jazyk, ked sa chce poriadne nadychnut..je to s nimi tazke
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod daga » 17. Sep 2007, 14:09

Tie situácie môžeš vopred modelovať......môžeš sa tváriť, že nevidíš, ako chce pripravenú "maškrtu" zjesť a zasiahni.....musí mať pocit, že ju vidíš všade ) aj ked skutočnosť je iná.....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod daga » 17. Sep 2007, 14:14

Odúčať by sa malo pod kontrolou, najprv ju naučíš, že sa nič nežierie, keď to máš pod kontrolou, potom pridávaš tie nasimulované situácie....chce to trpezlivosť.....mne košík nepomohol, buď sa ho rýchlo zbavila, nech bol upnutý akokoľvek, alebo našla grif,ako sa nadlábnuť aj cez košík.....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod zuzupes » 18. Sep 2007, 8:09

daga píše:Tie situácie môžeš vopred modelovať......môžeš sa tváriť, že nevidíš, ako chce pripravenú "maškrtu" zjesť a zasiahni.....musí mať pocit, že ju vidíš všade ) aj ked skutočnosť je iná.....


tak dako sa to snazim. uvidime, mozno casom to bude super. ale je moc zrava a vobec nie je prieberciva takze to pojde asi pomalsie.
dakujem za rady
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Lada » 19. Sep 2007, 19:13

Ja ti až tak nemôžem v tomto poradiť lebo sama mám taký problém s tou mojou. Niekde som ale čítala, že feny sa mnohonásobne horšie odúčajú žraniu zo zeme než psy nesúvisí to s cvičením ale s materskými pudmi.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Mary » 7. Okt 2007, 20:39

no ja som muju fenu tiež tažko odučala. Zo začiatku som ju vyšticovala (s tym ked to mala v hube som povedala pust),ale moc to nepomohlo,bolo to horšie bo potom mi požrala aj tak nejake veci a ešte k tomu ked som sa k nej chela približiť utiekla aby neschytala, tak som od toho upustila. No naposledy ked to nečakala a niečo žrala tak som ju zozadu šlahla voditkom bez toho aby videla čo to bolo aj s povelom. Teraz ked ideme a niečo chce zožrat-iba to začina čuchat tak jej poviem FUJ a ked ma niečo v hube poviem PUST. (s tym že ju za posluchnutie pochvalim).Ked som s nou sama tak to zabera..ale ak k nam pride nejaky pes žerie všetko ale z toho dovodu aby jej nič ten pes nezožral,tak musi ona :? :roll:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod zuzupes » 8. Okt 2007, 6:42

ja som uz aj rozmyslala ze budem brat so sebou flasu vody(ona totiz neznasa vodu) a budem ju za kazde zozratie oblievat. ale zacina uz zima, tak neviem.ale uz idem na to dost prisno. no zas ked len cosi ocucha a nezozerie poooooriadne ju vychvalim a dam jej mnam odmenku. zacina to zaberat.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Mary » 8. Okt 2007, 15:11

alebo ked je pustena hod po nej kamienok..a tak budeš nosit par kamienkov..a bude vediet že aj ked je dalej nema tvoja šancu :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť