[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Hryzanie

Hryzanie

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Hryzanie

Poslaťod Neri07 » 14. Máj 2009, 23:13

Dobrý večer,
máme 7 týždňové šteniatko dobermana, a máme ho zatiaľ len týždeň. Máme však taký problém, že vždy, keď ho ideme pohladkať, alebo sa hrá, nám silne hryzie ruky/oblečenie, a keď si ho nevšívame, pletie sa nám popod nohy a hryzie nám topánky/nohy. Najprv sme si to nevšímali, mysleli sme, že sa len hrá, ale už nás to začína veľmi bolieť...
Vieme, že to je ešte len šteňa, a že všetko sa nedá naučiť za deň. Používame metódu karhania/chvály, a prestane hrýzť, ak ho vyhrešíme zvýšeným tónom, ale potom zase začne. A nechce s tým prestať. Je nám aj veľmi ľúto, že ho tak často kvôli tomu karháme, a niekedy ho musíme potriasť aj za srsť pred obojkom aby prestal. Robia to všetky šteniatka? A je možné, že to časom (kým vyrastie) prestane alebo je to už taký zlozvyk? Ak áno, ako ho to môžeme odnaučiť?
Poraďte mi prosím. Predom ďakujem.
Neri07
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Máj 2009, 22:43

Poslaťod Biglak » 15. Máj 2009, 11:03

Kedze ho mate od 6 tyzdna, co je viacmenej nezodpovedne, tak asi netravil vela casu so svojimi "surodencami".
Steniatka sa totiz naucia od ostatnych ako mozu hryzt a ako nemozu.
Cize teraz ho to musite naucit vy.

Ked vas ten pes pohryzie tak, ze to bude boliet, alebo vam to prekazat, zaknucte ako male stena a robte sa, ze to boli.
Urcite ho to odradi, pretoze zisti, ze vam asi ublizil.
Okrem toho mu kupte hryzacie hracky a hrajte sa s nimi. Musite ho naucit, ze ruky niesu to, do coho sa hryzie.
Vela stastia
Biglak
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Apr 2009, 8:15

Poslaťod luckyA » 25. Júl 2009, 13:19

suhlasim, ak by to pokracoalo ..slovny povel nie by mohol pomoct
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Re: Hryzanie

Poslaťod dendula » 17. Jún 2015, 16:20

zdravim vie mi niekto poradit kupili sme si 4 mesacne steniatko psika cane corso a nevieme ho odnaucit aby nam nehryzol ruky uz sme skusali asi vsetko ale stale nas hryzie a dost to boli ak ma nielto skusenost prosim poradte mi co mam robit Dakujem za kazdu radu
dendula
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17. Jún 2015, 16:06

Re: Hryzanie

Poslaťod Ferdo » 4. Sep 2015, 13:25

zdravim, elektro obojky ste uz skusali? je to jedno z najefektivnejsich sposobov ako psika od niecoho odnaucit... tiez sme si zaobstarali jeden zo stranky https://www.elektricke-obojky.sk/elektr ... ve-obojky/ ... cenovo su celkom dostupne a vyhodou je ze sa daju do mesiaca vratit za plnu sumu ak by nesplnili svoj ucel
Ferdo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 4. Sep 2015, 13:14

Re: Hryzanie

Poslaťod stefffanko » 11. Nov 2015, 22:29

Pozeral som na spominanej stranke tie obojky a celkom ma to zaujalo..zatial som o tom este nepocul. Si spokojny? Plni to svoju funkciu? Dakujem.
stefffanko
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 15. Sep 2015, 13:40

Re: Hryzanie

Poslaťod Ferdo » 26. Nov 2015, 20:33

Ano sme viac ako spokojni, urcite odporucam ak si uz neviete so psikom rady
Ferdo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 4. Sep 2015, 13:14

Re: Hryzanie

Poslaťod ZdenkaB1 » 25. Máj 2017, 21:42

Ahojte, mne pomohol clanok od profesionálnej cvičitelky - http://www.chovatelahospodar.sk/clanok/moje-steniatko-hryzie-co-s-tym-186
Pri našom bakovi to fungovalo...
ZdenkaB1
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Máj 2017, 21:36


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron