[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Hendikepované zvieratá

Hendikepované zvieratá

Tu môžete písať svoje reakcie a ohlasy na jednotlivé príbehy (Príbehy o zvieratách a ľuďoch - dostupné z hlavnej stránky)

Hendikepované zvieratá

Poslaťod Administrátor » 19. Mar 2007, 23:27

Tu môžete diskutovať o príbehu. (Začnete kliknutím na tlačítko "poslať odpoveď".)
Obrázok užívateľa
Administrátor
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

Poslaťod soplino » 2. Apr 2007, 21:23

Myslím, že hendikepované zvieratá sa nenachádzajú len v útulkoch a zariadeniach podobných Vášmu...sú súčasťou mnohých slovenských domácností..sama viacero takých poznám..u majiteľov niet ani zmienky o tom, že by zviera malo byť pre svoje nedostatky utratené, či ponechané v útulku, alebo napospas..mnohí majú podobné skúsenosti ako Vy..vďaka "civilizačným" chorobám zvierat nieje výnimočnosťou psík s nádorom, či poruchou pohybového aparátu..ten, kto má rád zvieratá, sa bez akéhokoľvek problému vysporiada so spolunažívaním aj s takto postihnutými zvieratami..predovšetkým ak zviera príde k hendikepu úrazom..že o ne ľudia nejavia záujem v útulkoch..no poviem snáď pravdu, že ľudia nejavia záujem celkovo o zvieratá v útulkoch...naozaj sú to väčšinou tí, ktorí chcú zachrániť..urobiť dobrý skutok..

aj ja mám doma 8 rokov slepého psa, ktorý vo veku 2 mesiacov utrpel úraz, pri ktorom mu boli vyoperované očká..ďalší má hormonálnu poruchu v dôsledku ktorej je väčšiu časť roka skoro bez srsti..ďalšieho som našla v lese obeseného s vypáleným okom..početnými ranami od noža a ohorkov..ľudia, čo ma poznajú, čo ku mne chodia to vnímajú ako úplne normálnu vec..sú to psy, ako všetky ostatné..nik sa nepozastaví nad tým, že sú hodné akurát tak do útulku..alebo na smrť...nerobíme z nich chudáčikov..každý má svoje miesto..svoju úlohu..na žiadneho sa neprihliada..a tak to má byť..sú to....použijem zvláštny, ale výstižný výraz...PLNE FUNKČNÉ BYTOSTI, ktoré chcú žiť...a pokiaľ ich hendikep nie je bolestivý...tak ním trpíme len my ľudia..
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno

Poslaťod soplino » 2. Apr 2007, 21:23

Myslím, že hendikepované zvieratá sa nenachádzajú len v útulkoch a zariadeniach podobných Vášmu...sú súčasťou mnohých slovenských domácností..sama viacero takých poznám..u majiteľov niet ani zmienky o tom, že by zviera malo byť pre svoje nedostatky utratené, či ponechané v útulku, alebo napospas..mnohí majú podobné skúsenosti ako Vy..vďaka "civilizačným" chorobám zvierat nieje výnimočnosťou psík s nádorom, či poruchou pohybového aparátu..ten, kto má rád zvieratá, sa bez akéhokoľvek problému vysporiada so spolunažívaním aj s takto postihnutými zvieratami..predovšetkým ak zviera príde k hendikepu úrazom..že o ne ľudia nejavia záujem v útulkoch..no poviem snáď pravdu, že ľudia nejavia záujem celkovo o zvieratá v útulkoch...naozaj sú to väčšinou tí, ktorí chcú zachrániť..urobiť dobrý skutok..

aj ja mám doma 8 rokov slepého psa, ktorý vo veku 2 mesiacov utrpel úraz, pri ktorom mu boli vyoperované očká..ďalší má hormonálnu poruchu v dôsledku ktorej je väčšiu časť roka skoro bez srsti..ďalšieho som našla v lese obeseného s vypáleným okom..početnými ranami od noža a ohorkov..ľudia, čo ma poznajú, čo ku mne chodia to vnímajú ako úplne normálnu vec..sú to psy, ako všetky ostatné..nik sa nepozastaví nad tým, že sú hodné akurát tak do útulku..alebo na smrť...nerobíme z nich chudáčikov..každý má svoje miesto..svoju úlohu..na žiadneho sa neprihliada..a tak to má byť..sú to....použijem zvláštny, ale výstižný výraz...PLNE FUNKČNÉ BYTOSTI, ktoré chcú žiť...a pokiaľ ich hendikep nie je bolestivý...tak ním trpíme len my ľudia..
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno

Poslaťod soplino » 2. Apr 2007, 21:23

Myslím, že hendikepované zvieratá sa nenachádzajú len v útulkoch a zariadeniach podobných Vášmu...sú súčasťou mnohých slovenských domácností..sama viacero takých poznám..u majiteľov niet ani zmienky o tom, že by zviera malo byť pre svoje nedostatky utratené, či ponechané v útulku, alebo napospas..mnohí majú podobné skúsenosti ako Vy..vďaka "civilizačným" chorobám zvierat nieje výnimočnosťou psík s nádorom, či poruchou pohybového aparátu..ten, kto má rád zvieratá, sa bez akéhokoľvek problému vysporiada so spolunažívaním aj s takto postihnutými zvieratami..predovšetkým ak zviera príde k hendikepu úrazom..že o ne ľudia nejavia záujem v útulkoch..no poviem snáď pravdu, že ľudia nejavia záujem celkovo o zvieratá v útulkoch...naozaj sú to väčšinou tí, ktorí chcú zachrániť..urobiť dobrý skutok..

aj ja mám doma 8 rokov slepého psa, ktorý vo veku 2 mesiacov utrpel úraz, pri ktorom mu boli vyoperované očká..ďalší má hormonálnu poruchu v dôsledku ktorej je väčšiu časť roka skoro bez srsti..ďalšieho som našla v lese obeseného s vypáleným okom..početnými ranami od noža a ohorkov..ľudia, čo ma poznajú, čo ku mne chodia to vnímajú ako úplne normálnu vec..sú to psy, ako všetky ostatné..nik sa nepozastaví nad tým, že sú hodné akurát tak do útulku..alebo na smrť...nerobíme z nich chudáčikov..každý má svoje miesto..svoju úlohu..na žiadneho sa neprihliada..a tak to má byť..sú to....použijem zvláštny, ale výstižný výraz...PLNE FUNKČNÉ BYTOSTI, ktoré chcú žiť...a pokiaľ ich hendikep nie je bolestivý...tak ním trpíme len my ľudia..
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno

Poslaťod soplino » 2. Apr 2007, 21:52

nieže by to bolo naschval rovno 3x...to len aby reč nestála.. :lol:
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno

Poslaťod Anka7 » 5. Apr 2007, 17:39

soplino

Môžem Vás požiadať o mailový kontakt, alebo mi prosím napíšte na psiadusa@gmail.com
Ďakujem
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

normalne

Poslaťod Kaca » 12. Sep 2007, 11:01

Neviem, mam z mojich 5 psov 3 zachranenych z ulice. Kazdy je handicapovany svojim sposobom - ide o zvierata tyrane, postrelene a podobne. Z kupenych feniek mladsia prisla nestastnym urazom o ooko. Teraz ma 4 mesiace. Neberiem ju ako "handicapovanu". Zacali sme chodit na agility a ona je jednoducho uzasna, napriek tomu, ze ma len jedno oko, lieta, skace, lozi a celkovo sa sprava, akoby mala najmenej tri... Trochu ma zarazili ludia, co sa ma pytali, ci ju dam prec, alebo, nedajboze, utratit. Je to normalny pes ako kazdy iny, akurat ma o jedno oko menej. To jej ale nebrani zit normalnym zivotom. Inak poznam dost ludi, ktori si brali zvieratko z utulku...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze


Späť na Diskusia k Príbehom o zvieratách a ľuďoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron