[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Neaktívny škrečok

Neaktívny škrečok

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Neaktívny škrečok

Poslaťod malakrpata » 30. Apr 2016, 22:42

Dobrý podvečer :)

Pred tromi dňami som si zo zverimexu priniesa škrečka džungarského - samičku.
Všetko bolo fajn, škrečok vyzeral spokojný, ale včera ráno som si všimla, že má privreté jedno očko... Keď som večer prišla domov, škrečok už dané oko nevedel otvoriť, navyše je pasívny, až apatický, nehýbe sa, leží keď ho vložím späť do klietky ostane v polohe do akej som ho dala, ked sa posúval po klietke, prevaloval sa, často krát spadol aj na chrbátik a nevedel sa dať naspäť.
Bola som s ním aj u zverolekára ktorý ma ale odbil, že hlodavcami sa nezaoberá, že j to zbytočnosť a orientuje sa na psíkov a mačičky. Viem, že možno to niekomu príde hlúpe, ale mne na mojom hlodavcovi záleží, lenže v okolí ďalší zverolekár nie je.
Preto by som potrebovala vašu pomoc. Zdá sa mi že škrečok má okolo svhostíka žltkav, až hnedú strsť, je to zhruba vo farbe moču, ale nechcem ho moc skúmať, keďže mám strah či nemá bolesti a tak ho radšej nchávam ležkať v domčeku do ktorého som mu strčila malú misku vody a trochu jedla.
Prosím poradte.
malakrpata
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30. Apr 2016, 22:30

Re: Neaktívny škrečok

Poslaťod Peťo » 2. Máj 2016, 13:30

Tak mne to nepríde vôbec hlúpe, hlúpy mi pripadá skôr ten zverolekár, ktorý zrejme nevie o čo tu ide... No neviem ti moc poradiť, snáď by si mohla uvariť kamilky a s tým mu to očko potierať - omývať, a nech tam nemá prievan, a prípadne keď máš doma infra lampu, tak mu ju na nejakých 5-10 minút zapnúť - tak pol metra od neho 2-3 krát za deň. To niekedy pomáha mojim papagájom, keď sú našuchorení a neviem, čo im je. :-)
Peťo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 8. Jún 2005, 22:41


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron